Vārda dienu svin: Astra, Astrīda

Nejaukā problēma – ieaugušie matiņi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ievietes vienmēr rūpējas, lai viņu āda būtu skaista un gluda. Vasarā vēl jo vairāk nevaram iztikt bez spalviņu likvidēšanas. Bet, vai esi saskārusies ar ieaugušu matiņu problēmu? Sanāk, ka vēloties sevi padarīt skaistāku, rezultāts ir vēl nejaukāks. Ieauguši mati ne tikai izskatās nejauki, bet var būt pat sāpīgi. Kāpēc tā ir un ko darīt?Kas to izraisa?
Ieauguši mati bieži rodas tāpēc, ka tiek veikta nepareiza vaksācija vai skūšanās – ja āda nav pilnībā izstiepta, un mati ir noskūti vai izrauti tikai no virspuses.

Ādas virsējā kārta atjaunojas ātrāk nekā izaug jauns apmatojums, līdz ar to matiņš pēc vaksācijas, depilācijas vai skūšanās var netikt cauri ādai.
Pēc liekā apmatojuma noņemšanas matiņi mēdz mainīt augšanas virzienu, tie sāk nedaudz sprogoties. Turklāt matiņi kļūst arī trauslāki, tādēļ tiem ir lielāka tendence ieaugt.

Visbiežāk matiņi ieaug bikini zonā, mazāk – uz kājām un padusēs.

Daži padomi:
Liec vaksācijas meistaram nostiept ādu un darīt visu pareizi.
Ja tava metode ir – skūšanās, tad atceries, jāskujas ir matu augšanas virzienā, nevis pret to. Un vēl, skuj matiņus tad, kad tie ir slapji, jo tad tie ir mīksti. Matiņus vajadzētu samērcēt jau aptuveni 5 minūtes pirms sāc tos skūt. Tāpēc, ieejot dušā neķeries uzreiz pie darba, samērcējies un tad.
Ieauguši matiņi un folikulīts – tas viss ir nepareizas rīcības rezultāts. Piemēram, speciālu mitrinošu putu vietā sievietes bieži izlīdzas ar ziepēm, kas sausina ādu. Pēc procedūras, nomierinoša losjona vietā ieziež kājas ar taukainu krēmu, kas aizsprosto poras un provocē matiņu iekaisumu. Par pīlingu aizmirst vai veic to neregulāri. Tam visam klāt vēl netīrs skuveklis – īsts baktēriju perēklis.
Uzmanīgi izrauj ieaugušo matiņu ar sterilu pinceti. Bet atcerieties, rauj to ārā matu augšanas virzienā.
Pirms jebkuras epilācijas tehnikas, mazgājies siltā ūdenī. Tas palīdz atvērt poras un atvieglo matiņa izraušanu.
Noskrubē ādu, lai mazinātu matiņu ieaugšanu. Vienmēr pirms pīlinga, noskalojies siltā ūdenī, tas atver poras, līdz ar to palīdz likvidēt netīrumus. Regulārs pīlings var palīdzēt novērst matiņu ieaugšanu. Ja šķiet, ka tas nedarbojas, varbūt tu izmanto pārāk maigu skrubi, pamēģini ko raupjāku.
Tu vari iegādāties kādu speciālu līdzekli pret šo problēmu vai mēģināt to pagatavot arī pati. Sajauc sāli ar olīveļļu, – tas ir efektīvs skrubis. Tāpat, sāls vietā vari izvēlēties arī cukuru.
Pēc procedūras iesmērē kādu nomierinošu losjonu, tikai neizmanto taukainus krēmus, jo tie aizsprosto poras.
Pēc vaksācijas vai skūšanās velc vaļīgas drēbes.

Dalīties.

Atstāt Ziņu