Vārda dienu svin: Andulis, Alnis

Neierastākas vietas, kur rodas celulīts

Pinterest LinkedIn Tumblr +

isbiežāk celulīts rodas uz gūžām, ciskām un ceļiem un par to rakstīts un lasīts visbiežāķ. Taču, tas var skart arī vēderu, skaustu un apakšdelmu ādu. Un, lai gan ievērojami mazāk, celulīts var rasties arī vīriešiem. Tāpēc droši var teikt, vārdu– celulīts, dzirdējuši ir visi.

 

Vēdera celulīts
Gandrīz katra sieviete ir sūdzējusies par apaļu vēderiņu. Vēdera āda vienkārši ir visierastāka vieta, kur nogulsnējas tauki. Lai kā mēs ar to cīnītos, šie tauki mēdz būt apbrīnojami noturīgi un ne vienmēr ir viegli no tiem atbrīvoties.  Uz vēdera ādas virsmas ir ievērojams daudzums taukus uzkrājošo receptoru un samērā maz taukus aizvadošo receptoru.  Taču tas nenozīme, ka vienmēr tur veidosies arī celulīts.  Tie ir tīri tauki un, lai mēģinātu no tiem atbrīvoties, vajadzīgs veselīgs uzturs, sportiskas aktivitātes un gribasspēks.
 
Tomēr ir cilvēki, kuriem arī vēdera daļā izveidojas celulīts. Kā saprast, ka izveidojies celulīts? Vienkārši – to var pamanīt. Pazīmes ir nelīdzeni, grumbuļaini un blīvi iecirkņi.
Interesanti ir tas, ka vēdera celulīta rašanās iemesli atšķiras no tiem, kuri izraisa celulītu ķermeņa lejasdaļā. Jebkurš aknu, zultspūšļa, kuņģa un zarnu traucējums vēdera ādā parādīsies kā sabiezējums, ko izraisa limfas sakrāšanās zemādas audos.
Ļoti bieži cilvēkiem, kurus moka celulīts ir ar gremošanu saistīti sarežģījumi – zarnu trakta iekaisums, aizcietējums u.c. Šīs kaites ir jāārstē laicīgi, citādi tās turpinās “barot” vēdera celulīta audus.
Arī stress, līdzīgi kā iepriekš minētie traucējumi, ietekmē vēdera ādu. Ilglaicīgs stress veicina celulīta attīstību vēdera augšdaļā – iecirknī starp krūškurvi un nabu.

Skausta celulīts
Stress ietekmē arī skausta rajonu un gandrīz vienmēr ir arī saistīts ar sāpēm kaklā, plecos un rokās. Ar laiku arī izveidojas celulīts uz skausta – bojāts tauku paugurs, ko mēdz dēvēt arī par “atraitnes kupri”.
Celulīta iemesls šajā vietā ir ilglaicīga stresa izraisīts kakla un plecu savilkto muskuļu spiediens uz mugurklaula skriemeļiem.  Tie, savukārt, saspiež kakla un plecu nervus. Tādā veidā sākas sāpes un attīstās iekaisums, kurš veicina limfas uzkrāšanos, kas atsaucas uz ādas stāvokli. Tā veidojas pirmā celulīta attīstības stadija.

Apakšdelmu celulīts
Tas gan vairāk novērojams vecāka gadagājuma cilvēkiem, bet dažreiz celulīts skar arī apakšdelmus. Celulīts uz apakšdelmiem gandrīz vienmēr liecina par venozās asinsrites traucējumiem audos. Šajā gadījumā, celulīts noteikti ir arī citās ķermeņa daļās, galvenokārt – kājās. Piedevām, ļoti iespējams, ka ir arī citi vēnu saslimšanas simptoni – asinsvadu plīsumi, pieblīdušas kājas.

“Futbolista kājas”
Ir kāda izplatīta celulīta forma, no kuras cieš gan sievietes, gan vīrieši. Dismorfisms jeb “futbolista kājas” (tā to mēdz dēvēt Lielbritānijā) ir celulīta forma, kas skar cisku priekšpusi.
To izraisa traucējumi kapilārajā un venozajā asinsritē ciskas priekšpuses taukaudos. Asinsrite un kāju muskuļi it kā varētu būt kārtībā, bet asinsapgāde un asiņu atplūde no virsējiem audiem nav pietiekama.

Dismorfisms visbiežāk novērojams cilvēkiem, kuriem fiziski noslogotas ir galvenokārt kājas. Zināma nozīme ir šādiem sporta veidiem- futbols, kāpšana kalnā, kikbokss u.c.  Pārtraukt nodarbības nav risinājums, lai atbrīvotos no šīs situācijas. Ir jāizveido atbilstošs režīms apvienojumā ar kapilārās asinsrites traucējumu  ārstēšanu un audu drenāžu.

 

Pastāsti, kādas ir tavas attiecības ar celulītu? Kādi ir tavi triki un metodes, kā ar to cīnies?

Dalīties.

2 komentāru

  1. Svetlana.Podobeda on

    Atbrivoties no celulita var tikai darot paraleli visu ko vari: sportot vai vienkārši vairāk kustēties, masaza ari ir labi, padzert vītaminus, jo vienkarši dieta isti neder. <br>Kad es saskaros ar šo jautajumu par celulitu, izdomaju ka uz darbu un no darba iešu kājam, nopirku masaža rīku, ar ko maseju problēmu zonas, kad esmu dušā, atradu kolagenu tabletēs aptiekā- Fidele, un nekada fast fuda. Ar rezultatu esmu apmierinata, bet tadam jabut dzīves stilam vienmēr nevis 1 mēnesi )))

  2. Svetlana.Podobeda on

    Loti labs raksts.<br>Atbrivoties no celulita nevar tikai ar dietu, es pat teiktu, ka dieta vispar nav vajadziga, jo nedelu divas cilveks par tai pietureties, bet pec tam otradi uznem svaru, tapec daudz efektivak ir vienkarshi izslegt fast fudu, tauku saturoshus edienus, nedaudz sportot vai vienkārši vairāk kustēties, masaza ari ir labi un protams padzert vītaminus.<br>Kad es saskaros ar šo jautajumu par celulitu, izdomaju ka uz darbu un no darba iešu kājam, nopirku masaža rīku, ar ko maseju problēmu zonas, kad esmu dušā, atradu kolagenu tabletēs aptiekā- Fidele, un nekada fast fuda. Ar rezultatu esmu apmierinata, bet tadam jabut dzīves stilam nevis sevis kontrole uz 1 mēnesi )))<br>Kolagenu tabletes dzeru tris menesus, pec tam uz 2-3- menesiem pauza, tad atkal. Lai kolagena līmenis vienmēr būtu apmierinošs organizmā.<br>Noperkami ari interneta- var vienkarshi ieguglet- Fidele collagen. <br>

Atstāt Ziņu