Vārda dienu svin: Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis

Neaizmirsīsim par bērniem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tagad, kad visa sabiedrības uzmanība ir pievērsta valsts prezidentam un viņa paziņojumam par referenduma ierosināšanu par Saeimas atlaišanu, mēs aizmirstam par citiem būtiskiem jautājumiem, kas var izšķirt mūsu tautas nākotni. Es runāju par demogrāfijas un pabalstu ierobežošanas jautājumu, par ko šobrīd notiek parakstu vākšana.

Vēlos vērst uzmanību uz to, ka arī visu gaidāmo pārmaiņu laikā, nedrīkstam pilnīgi novārtā atstāt jautājumu par jauno māmiņu un tētu algām un pabalstiem, pretējā gadījumā šobrīd aizsāktās iniciatīvas demogrāfijas jautājumu risināšanā atkal būs pilnīgi bezjēdzīgas. Ir skaidrs, ka būs jaunas vēlēšanas un jauna Saeima, nāks citi vadītāji, taču joprojām aktuāls būs jautājums par pabalstu ierobežojumu atcelšanu cilvēkiem, kas kārtīgi maksājuši sociālos nodokļus, kas savu naudu atdevuši valsts kasē un nepieciešamības gadījumā vēlas saņemt likumā garantētos līdzekļus. Tas viņiem pienākas un tas ir vienīgais variants, kā normāli uzturēt un paplašināt ģimeni.

Šobrīd viss – ģimeņu pabalstu jautājumi, idejas par demogrāfijas situācijas uzlabošanu un ģimeņu motivēšanu palikt Latvijā un veidot ģimenes – ir palicis novārtā. Cilvēki turpina izbraukt, pamest Latviju labākas dzīves meklējumos. Ģimenes nevēlas laist pasaulē vairāk par vienu bērnu, jo nav pārliecības, ka bērnus varēs pienācīgi uzturēt. Ir nestabilitāte. Bet šobrīd visi domā tikai par Valda Zatlera paziņojumiem, palaižot garām vienu no retajām iespējām lemt pašiem savu likteni – aiziet un parakstīties par pabalstu griestu atcelšanu.

Nezinu, vai kāds speciāli cenšas novērst uzmanību no parakstu vākšanas par pabalstiem vai arī tā ir tikai sakritība, bet medijiem vajadzētu aktīvāk runāt par šiem jautājumiem, lai šī iespēja netiktu palaista garām.

Parakstu vākšana par tautas nobalsošanas ierosināšanu par pabalstu griestu atcelšanu turpinās tikai līdz 16. jūnijam, tādēļ nav laika parakstīšanos atlikt. Cilvēkiem ir jābūt aktīviem, lai aizstāvētu savas tiesības un neatļautu valdības patvaļu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu