Vārda dienu svin: Alfrēds, Madars, Fredis

Mūsu romantisko filmu izlase

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jauki ieritināties krēslā ar karstu tējas krūzi vai vīna glāzi un ļauties skaistam mīlas stāstam var ne tikai Valentīndienā. Arī parastas darba dienas vakaram piestāv romantika. Romantisko filmu izlasi varētu veidot ļoti plašu, jo šī tēma, šķiet, nekad nezaudēs savu aktualitāti. Šeit iedvesmai ir mūsu- SievietesPasaules redakcijas meiteņu- romantisko filmu izlase.

ANNIJA GOLDBERGA, SP.lv māksliniece:

Ņujorka, es tevi mīlu/ New York, I Love You (2009) 
Viena no aizraujošākām filmām ir New York, I Love You (2009). Tā ir garšīgā, oriģinālā formā veidota filma par visdažādākajām attiecībām, sākot no jauniešiem un pirmajām cerībām, līdz pat kaislībai starp slepeniem mīlētājiem un sirmu večuku attiecībām. To varētu nosaukt par īsfilmu apkopojumu, un situācijas ir tik interesantas, negaidītas un tomēr sajūtas ir atpazīstamas mums pašiem. Fantastiska aktieru buķete, starp citu.
Vairāk par filmuhttp://www.imdb.com/title/tt0808399/

Tāpat ir vērts noskatīties arī Paris, je t’aime (http://www.imdb.com/title/tt0401711/), kas ir 2006. gadā veidota no šīs pašas “sērijas” .

Izdomātie meli/ The Invention of Lying
Melnā angļu humoriņa cienītājiem varētu patikt The Invention of Lying (2009). To ir vērts skatīties kopā ar savu vīrieti un viņš nejutīsies apbižots. Stāsts ir par skaistu sievieti, “neglītu” vīrieti, stereotipiem, meliem un patiesību, par to, “kā tur īsti ir” un par mīlestību un visam cauri, oi, kāds humoriņš.
Vairāk par filmu: http://www.imdb.com/title/tt1058017/

Ko vēlas sievietes/ What Women Want 
No vieglām romantiskajām komēdijām man patīk What Women Want (2000) – tā ir filma par vīrieti, kam piespiedu kārtā nākas iejusties sievietes ādā, jo viņš vienā rītā konstatē, ka spēj lasīt sieviešu domas. Lomās apburošais Mels Gibsons un Helēna Hanta. Skatos ik gadu atkal un atkal.
Vairāk par filmu: http://www.imdb.com/title/tt0207201/

Un, protams, nevar aizmirst par klasiku – Pretty Woman, Ghost, Dirty Dancing.. Lai jauki svētki gan divatā, gan ģimenē gan arī vienatnē! Palutiniet sevi!

LĪGA ROZENTĀLE, SP.lv redaktore:

Saldais novembris/ Sweet November
Aizkustinoša filma, kuras skatīšanās laikā var gan pasmieties, gan paraudāt, gan aizdomāties par to, kas ir svarīgākais dzīvē un kā mēs to dzīvojam, un vai izbaudām katru mirkli. Filmā galvenais varonis Nelsons (ko atveido izskatīgais Kianu Rīvss) nejauši iepazīstas ar ļoti neparastu jaunu sievieti Sāru (Čarlīze Terona). Nelsons ir karjerists, ļoti pragmātisks, plānotājs, savukārt Sāra – radoša un brīva kā putns, tver katru dzīves mirkli, turklāt viņa dara ko neparastu- viņa katru mēnesi dzīvo kopā ar citu vīrieti. Nelsons kļūst par viņas Novembri. Taču viena mēneša afēra kļūst par daudz ko nopietnāku, īpaši tad, kad Nelsons uzzina, kāpēc Sāra tā dara.
Vairāk par filmu: http://www.imdb.com/title/tt0230838/

Netīrās dejas/ Dirty dancing
Manuprāt, viena no jutekliskākajām filmām. Nevajag ne atklātas seksa ainas, ne ko pikantu, lai gūtu filmā jūtamo erotiku un kaisles dzirkstis. Lai gan pieļauju, ka visas labi zinām šo filmu, lūk, īss ieskats sižetā: galvenā varone ar ģimeni ierodas vasaru pavadīt atpūtas nometnē, tur viņa iepazīstas ar deju treneri, apstākļu sakritības dēļ viņai jāaizstāj izskatīgā vīrieša deju partnere un īsā laikā jāapgūst deju soļi …Skatoties filmu, visticamāk, pieķersiet sevi kustinām līdzi kājas. Tā gribas dejot līdzi!
Vairāk par filmu: http://www.imdb.com/title/tt0092890/

Eņģeļu pilsēta / City of Angels
Filmas pamatā ir stāsts par to, kā eņģelis (ko atveido Nikolass Keidžs) iemīlas dzīvā sievietē (atveido Mega Raiena), un atsakās no savas nemirstības, lai būtu kopā ar mīļoto. Lai gan stāsts pats par sevi varētu šķist neticams, filma ir ļoti laba. Vienkārši jāļauj sev uz brīdi noticēt neticamajam. Tā gan nebūs romantiska komēdija, filma ir ļoti skumja un aizkustinoša. Bez asarām neiztikt.
Vairāk par filmu: http://www.imdb.com/title/tt0120632/

Gribēju vēl piebilst, ka nevajag piemirst arī par latviešu filmām. Arī mums ir filmas par mīlestību, piemēram, Purva bridējs, Zvejnieka dēls, Īsa pamācība mīlēšanā.


LĪGA OZOLIŅA, SP.lv mārketinga vadītāja:

Bezgalīgais ceļojums / A walkt to remember
Stāsta pamatā tiek atainota vidusskolnieku dzīve. “Sliktais” puisis Lendons izcieš sodu par kārtējiem izgājieniem un ir spiests iesaistīties dažādās aktivitātēs, tai skaitā, skolas uzveduma iestudēšanā. Te viņš pamana ļoti ticīgu meiteni Džeimiju, par kuru skolā visi smejas. Sākumā arī viņš. Tomēr tad viņš lūdz meitenes palīdzību, pavada ar viņu kopā vairāk laika un … iemīlas. Kopā būšana diemžēl ir īsa, jo Džeimijai ir vēzis. Tomēr tieši šie pārbaudījumi abiem jauniešiem ļauj iepazīt mīlestības dziļāko būtību. Stāsts, lai arī skumjš, tomēr ir ļoti gaišs un mierpilns. Cik zinu, tad skatoties pat vīrieši (vismaz tie, kuri ir attiecībās) nepaliek vienaldzīgi. Bez tam filmā ir arī ļoti skaista mūzika, ko izpilda galvenās lomas atveidotāja Mendija Mūra.
Vairāk par filmu: http://www.youtube.com/watch?v=V96uhfQ0x9A

7 dzīves / Seven Pounds
Šī pilnīgi noteikti nav tipiska romantiskā filma. Bens Tomas, kuru atveido allaž lieliskais Vils Smits, ir nodokļu inspektors. Savā sirdī viņš glabā noslēpumu par kādu nesenu notikumu, par kuru viņš jūtas atbildīgs un vēlas izpirkt savu vainu. Lai izpirktu vainu, viņš nolemj izmainīt septiņu dažādu nepazīstamu cilvēku dzīves. Viss ir izplānots. Nekam vairs nevajadzētu mainīt viņa plānus. Tomēr tad viņš iemīlas. Iemīlas sievietē, kuras dzīvi ir plānojis izmainīt, ziedojot savējo. Kas izrādīsies augstāks – mērķis vai mīlestība? To iesaku noskaidrot pašai noskatoties šo filmu.
Vairāk par filmu: http://www.imdb.com/video/imdb/vi2170028057/

Titāniks / Titanic
Gluži tāpat kā Vasaras saulgriežos var nenogurstoši skatīties „Limuzīns Jāņu nakts krāsās”, Ziemassvētkos – „Viens pats mājās”, romantiskajā filmu vakarā vieta noteikti atradīsies arī filmai „Titāniks”. It kā jau tipisks romantisko filmu scenārijs, kurā bagāta meitene iemīlas nabadzīgā puisī (vai otrādi), tomēr tājā ir savs skaistums un dzīves gudrība. Proti, tā īstā un patiesā mīlestība nedala cilvēkus bagātajos vai nabagajos. Mīlestība vienkārši ir. Bez tam filma uzrunā arī ar savu grandiozumu, vēsturisko (vai vienmēr precīzo?) ieskatu stāstā par „nenogremdējamo” superkuģi „Titāniku”, kā arī ļoti precīzajiem cilvēku raksturtēlojumiem.
Vairāk par filmu: http://www.youtube.com/watch?v=zCy5WQ9S4c0

Dalīties.

Atstāt Ziņu