Vārda dienu svin: Vineta, Oļegs

Mūsdienu problēma: No datora nogurušas acis

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ēs ikdienā ļoti daudz darbojamies pie datora un, iespējams, pēc tam vēl ilgi skatāmies TV un tas ietekmē arī mūsu acu stāvokli. Tas var izraisīt acu nogurumu, kas pēc tam padara acis apsārtušas, nogurušas un tiek bojāta arī redze. Lai novērstu acu sasprindzinājumu un nogurumu, ņem vērā šos dažus padomus.

 

Kādas ir acu noguruma pazīmes?
Galvassāpes;
Redzes traucējumi vai dubultošanās;
– Sāpes acīs, tās var būt apsārtušas un var asarot;
Sausas acis un nepatīkama graušanas sajūta, acis aizverot;
Var būt jūtamas pat muguras sāpes un sāpes kakla un plecu joslā;
Acu muskuļu spazmas un acu plakstiņu raustīšanās.

Acu nogurums nebūt nenozīmē, ka radīsies kādi neatgriezeniski redzes traucējumi, tomēr tiem būtu jāpievērš uzmanība, lai izvairītos no redzes pasliktināšanās.
Tiklīdz jūti, ka radušies kādi redzes traucējumi, nekavējoties dodoties pie acu ārsta, lai izvēlētos piemērotāko veidu, kā apturēt turpmāku redzes pasliktināšanos. Ja tev ir nepieciešamas redzi koriģējošas optiskās ierīces, tad lieto tās arī ikdienā.

Padomi, lai saudzētu savas acis un redzi:

Ik pa laikam iepauzē
Ja tev dienas laikā, visu laiku ir jāskatās datora ekrāna, noteikti ik pa laikam atpūtini acis un paņem pārtraukumu. Uz dažām sekundēm novērs acis no ekrāna un aplūko kādu objektu, kas ir attālāk vai vienkārši doties pastaigā.

Mirkšķini acis
Bieži vien, ja rakstām pie datora, vai skatāmies filmu, esam aizrāvušies un nemaz nepamanām, ka acis ir kā „sastingušas” un plaši skatās ekrānā, nemaz nemirkšķinoties. Bet acu mirkšķināšana ir ļoti vienkāršs veids, kā atpūtināt acis un izvairīties no to noguruma. Datoru lietotājiem vajadzētu mirkšķināt acis katras trīs, četras sekundes.

Padari savu darba vietu datoram draudzīgu
Pārliecinies, ka vieta, kur tu strādā ir labi apgaismota, ja ir iespēja iekārtot vietu pie loga, tad ir pavisam labi, jo tā dienā varēsi baudīt dienasgaismu, nevis mākslīgo apgaismojumu.
Ja telpā, kurā strādā ir gaisa kondicionieris, nesēdi zem tā, jo tas aizdzīs mitrumu un padarīs tavas acis sausas.

Atpūtini acis
Sasildi plaukstas, aktīvi tās berzējot vienu pret otru. Kad tās ir pietiekami siltas, uzliec tās uz aizvērtiem plakstiņiem un paturi kādu mirkli. Turi plaukstas tā, lai acis ir pilnīga tumsā. Tā tu atslābināsi acu muskuļus. Dari to jebkurā mirklī, kad tev tam ir laiks.
 
Masāža acīm
Masāža, ko veiksi pirms došanās gulēt, atpūtinās tavus acu plakstiņus un muskuļus. Ar vieglām pirkstu kustībām, veic apļveida kustības, vismaz 2 minūtes.

Sargā acis no saules
Dodoties ārā saulē, pārliecinies, ka tev ir saulesbrilles. Saulesbrilles ir ne tikai jauks aksesuārs, bet patiešām vajadzīga lieta tavām acīm. Un, atceries, saule spīd ne tikai vasarā. Saulesbrilles palīdzēs arī izvairīties no acu miegšanas, kas nogurdina acis.
Tāpat kā parastajās brillēs, tā arī labās saulesbrillēs ir vērts ieguldīt.

Kontrolē sava datora ekrāna spilgtumu
Pārāk spilgts ekrāna apgaismojums traucēs tavām acīm un tās daudz ātrāk nogurs. Tāpēc pārbaudi un noregulē ekrāna apgaismojumu, lai tas ir atbilstošs tavu acu komfortam.

Pārbaudi redzi
Pat ja tev ir laba redze un tev it kā nav nekādu sūdzību, apmeklē redzes pārbaudi vismaz vienu reizi gadā. Tas ir labs veids, kā atklāt dažādas kaites, ja tās būtu, un novērst tās ar savlaicīgu ārstēšanu.

Kārtīgi izgulies
Visbeidzot, tavām acīm, tāpat kā visam ķermenim vajag atpūsties. Pārliecinies, ka tev ir pilnvērtīgs miegs, kam velti vismaz 8 stundas.
Vēl kāda lieta, kas var uzlabot miega kvalitāti un acu atslābumu, ir miega brilles. Tās ļaus tavām acīm miega laikā, nesaskarties ar gaismu, līdz ar to – kārtīgi atpūsties.

 

Nogurušas acis mūsdienās ir ļoti bieži sastopama problēma. Šeit būs daži vingrojumi, kas patiks tavām acīm un palīdzēs tavai redzei.
Katru vingrojumu atkārtot piecas reizes. Sākuma stāvoklis: sēdus, taisna mugura, skatiens vērsts tālumā.

1. Pacelt uzacis uz augšu, palikt šādā stāvoklī 3 sekundes. Tad cieši aizvērt acis un relaksēties 10-15 sekundes.

2. Nepagriežot galvu, vērst skatienu pa labi. Tad skatīties taisni uz priekšu. Pēc tam nepagriežot galvu, vērst skatienu pa kreisi. Skatīties taisni uz priekšu. To pašu atkārtot, vēršot skatienu uz augšu un leju.

3. Aizvērt labo aci, paturot kreiso aci vaļā. Tad aizvērt kreiso aci, paturot labo aci vaļā. Vingrojumu veikt ātrā tempā (5-10 sekundes).

4. Rādītājpirkstu pielikt pie degungala un skatīties uz to 3-5 sekundes. Tad skatīties tālumā 10-15 sekundes.

5. Aizvērt acis, nesasprindzinot acu muskulatūru (10-15 sekundes). Tad skatīties tālumā (10-15 sekundes).

Dalīties.

Atstāt Ziņu