Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Muguras, sprandas un ceļgalu locītavu sāpes

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Esmu pamanījusi, cik pavirši, negribīgi un nevīžīgi mēs rūpējamies par savu veselību. Tikai tad, kad organisms sāk signalizēt ar sāpēm par briesmām, mēs pēdējā mirklī mēģinām ķert un grābt, lai glābtu, ko vēl var izglābt.
Osteoporozi uzskata par vecuma slimību un pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem osteoporoze ir otrā izplatītākā veselības problēma pēc sirds un asinsvadu slimībām. Statistikas dati rāda, ka tā skar katru 3 sievieti un katru 5 vīrieti pēc 50 gadu vecuma. Patiesībā, šī problēma ir noteikta beigu stadijā, bet tās sākums attīstījies jau krietni ātrāk.
Mēs pat nenojaušam, ka kauli klusi un lēnām zaudē savu blīvumu, paliekot poraināki un plānāki. Organisms saņem pirmos signālus ar sāpēm mugurā, gūžās un kājās. Mūsdienu medicīna, uzskata, ka osteoporozes problēma rodas no kalcija(Ca) trūkuma kaulos. Šī iemesla dēļ, organisms tiek piesātināts ar kalciju (Ca), bet jēgas nekādas, jo slimība tik un tā progresē uz priekšu. Lai iegūtu kalciju, cilvēki bezjēdzīgi lieto olu čaumalas un dažādas citas receptes neapzinoties, ka nodara vēl lielāku ļaunumu, jo asinsvados sāk veidoties kalcija sāļu nosēdumi, kas aizkaļķo asinsvadus. Diemžēl šai lietai ir jāpieiet no citas puses un pa priekšu jānoskaidro to cēloņi.
Kāpēc veidojās osteoporoze?
Kāpēc kalcijs (Ca) izplūst no kauliem?
Lieta tāda, ka kalcijs (Ca) ir organismā visvairāk izplatītā minerālviela. Savienojoties ar fosfora anjoniem, tas veido kalcija fosfātu. Tas ir ciets, blīvs materiāls, kurš domāts kauliem un zobiem. Cilvēka organismā kalcijs ir katjonu veidā, un tam ir liela nozīme plazmas un starpaudu šķidruma apmaiņā. Kalcijs organismā veic daudzas funkcijas, piemēram, sirds kontrakciju regulēšanu, nervu impulsu vadīšanu, asinsreci un kaulu veidošanos. Bez tam tas stiprina muskuļu šķiedras un rūpējās par vielmaiņas funkciju. Kalcijs ietekmē daudzus fizioloģiskus procesus, tai skaitā vairogdziedzera funkcijas. Piemēram, ja kalcijs ir par daudz veidojas hiperkalcēmija un izraisa pakāpenisku depresiju. Savukārt, ja kalcija par maz – hipokalcēmija, kuras dēļ nervu sistēma kļūst vairāk uzbudināma. Visas šūnas atkarīgas no kalcija metabolisma. Organisms visu laiku cīnās ar pH līmeņa regulēšanu, lai līmenis būtu normā, tiek patērēts daudz kalcija. Kauli ir lielas krātuves, kas atbrīvo šo minerālu gadījumos, kad tā daudzums starpaudu šķidrumā mazinās. Lai šķērsotu šūnu membrānu, kalcijam vajadzīga palīdzība un D vitamīns lieliski ar to tiek galā, uzlabojot kalcija uzsūkšanos zarnās, veicinot kalcija reabsorbciju nierēs un palielinot kaulu pārkaļķošanos un mineralizāciju.
Uzsūkšanos ierobežo D vitamīna deficīts, fosfāti un oksalāti, jo šie anjoni veido ar kalciju nešķīstošus sāļus, kas neuzsūcas zarnās. Asinsvadi ātri apkaļķojās un veidojas citas smagas problēmas.
Mazkustība ir viena no smagākām un aktuālākām problāmām mūsdienās. Šī iemesla dēļ notiek kalcija(Ca) atbrīvošanās no kauliem. Organisms jūt, ka kalcijs(Ca) kaulos nav tik nepieciešams un paņem to sev svarīgākām un vajadzīgākām funkcijām. Līdz ar to, tas noved pie osteoporozes. Piemēram, mugurkaula kustības ir iespējamas, pateicoties locītavu starpskriemeļiem, kuri sastāv no 2 kaula šķautnēm, kalcija (Ca) deficīta dēļ no slodzes šīs šķautnes sāk drupt un locītavu virsmas rīvējas viena pret otru izraisot stipras muguras sāpes.
Par cik mūsu organisms ir unikāli radīts, tad mums ir iespējams panākt, lai kalcijs(Ca) ieplūst atpakaļ kaulos. Mēs visi zinām, ja kaulus pareizi saliek kopā audi atjaunojās, tieši tāpat ir iespējams atjaunot starpskriemeļus, ceļgalu locītavas, gūžu locītavas un citas. Galvenais zināt, kā panākt, lai kalcijs(Ca) ieplūst atpakaļ kaulos un, kā ātrāk atjaunot audus.
Viss ir iespējams!
Izvēle ir tavās rokas!
Kā panakt, lai kalcijs iepūst kaulos un likvidēt sāpes šeit:  http://sejasjoga.1w.lv/126-pasakumi/

Dalīties.

3 komentāru

Atstāt Ziņu