Vārda dienu svin: Dzidra, Gunita, Loreta, Dzidris

Mudini viņu savlaicīgi doties pie urologa!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mediķi novērojuši, ka Latvijas vīriešu vidū pieaug ielaisto slimību skaits. Katru gadu Latvijā tiek reģistrēti vairāki simti jaunu prostatas vēžu slimnieki. Vīrieši savlaicīgi nevēršas pie ārsta un ar prostatu sāk slimot gados arvien jaunāki vīrieši.

Vīrieši nevēlas par to runāt, bet tā ir izplatīta slimība
Dr.Alvis Laukmanis, Uroklīnikas urologs un Latvijas urologu asociācijas prezidents norāda, ka „viens no cēloņiem, kāpēc Latvijā palielinās pacientu skaits ar novēlotu prostatas slimību konstatāciju un tādējādi apgrūtinātu to ārstēšanu, ir vīriešu nevēlēšanas runāt par šim problēmām un psiholoģiskās bailes doties vizītē pie urologa.”
A.Laukmanis uzsver, ka šādas attieksmes rezultātā rodas arī papildus slogs valsts veselības budžetam, jo palielinoties ielaisto gadījumu skaitam, palielinās vajadzība pēc valsts kompensējamajiem medikamentiem.

 Prostatas slimības ir izplatīta problēma Latvijas vīriešu vidū. Visbiežāk sastopamās prostatas kaites ir labdabīga prostatas hiperplāzija, kas būtībā ir labdabīgs prostatas audzējs, hronisks vai akūts prostatīts – prostatas iekaisums un prostatas vēzis. Prostatas vēzis ir otra visbiežāk sastopamā onkoloģiskā slimība vīriešiem Latvijā. Ja to atklāj sākumstadijā, tā ir pilnībā izārstējama.

Pie vainas stress un neveselīgais dzīvesveids
Kā vienu no prostatas slimību ierosinātājiem, Uroklīnikas eksperti min mūsdienu neveselīgo dzīvesveidu un pārlieku lielo stresu. Attīstoties tehnoloģijām un palielinoties darba ritma intensitātei, protams, paplašinās arī mūsu iespējas, bet no otras puses urologi nav pārliecināti, ka Latvijas vīrieši ikdienas steigā apzinās sekas, kuras ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt veselību, piemēram, sēdošs darbs vai nesabalansēta diēta.

Jo laicīgāk atklās, jo ātrāk un lētāk izārstēs
Uroklīnikas eksperti atgādina, ja ir radušās sūdzības par urīnpūsli, vēlams laicīgi konsultēties ar urologu. Savlaicīgi pamanītas iespējamās prostatas kaites ārstēt ir salīdzinoši vieglāk un lētāk. Savukārt vīriešiem pēc 50 gadu sasniegšanas pilnībā izvairīties no prostatas problēmām nav iespējams, tāpēc tikai regulāri, vismaz reizi gadā, apmeklējot urologu, vīrietis var būt pilnībā drošs par savu prostatas veselību.

Tādēļ mudini savu vīrieti nekavēties un savlaicīgi vērsties pie ārsta, kaut vai profilakses nolūkos. Vismaz tev un viņam pašam būs mierīgāka sirds.

Dalīties.

Atstāt Ziņu