Vārda dienu svin: Sergejs, Svetlana, Lana

Mīlestība no pirmā acu skatiena

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ēs esam dzirdējuši daudzus brīnišķīgus stāstus par “mīlestību no pirmā acu skatiena.” Daudzas grāmatas un filmas idealizē šo parādību. Daži cilvēki pat uzskata, mīlestība no pirmā acu uzmetiena, ir vienīgais patiesas mīlestības veids.

Mīlestību no pirmā acu uzmetiena nav viegli izskaidrot. Ja mīlestība nozīme pamanīt otra labās īpašības, novertēt viņu, tad kā mēs to varam pamanīt no pirmā acu uzmetiena? Dažas no šīm īpašībām, piemēram, laipnību un godīgumu, nevar  atklāt vienā mirklī. Te vieglāk runāt ir par seksuālo vēlmi, jo šāda vēlme ir balstīta uz pievilcību, ko var uztvert no pirmā acu uzmetiena. Lai gan cilvēki bieži jauc mīlestību no pirmā acu skatiena ar seksuālo vēlmi, tomēr ir patiesi gadījumi, kad mīlestība no pirmā acu uzmetiena pastāv un daudzi to ir piedzīvojuši.

Nav pareizi noliegt, ka nepastāv iemīlēšanās no pirmā acu skatiena. Lai aktivizētu shēmu par ideālu cilvēku, ne visiem aspektiem, kas veido ideālu, ir jābūt klāt. Dažreiz sīkumi, kas nešķiet kas īpašs, piemēram, uzvalks, ārsta kostīms, noteikts smaids, vai konkrēta balss, var aktivizēt tavu shēmu par ideālu personu. Ja tu uztver kādu no šīm iezīmēm, kā labu, tas liek domāt, ka arī citas, tev vajadzīgās prasības atbildīs. Tiem, kam ļoti svarīgs ārējais izskats ir nedaudz jāuzmanās. Viņi, šo sev svarīgo īpašību var sajaukt ar mīlestību.

Vai mēs varam runāt par mīlestību no pirmās sarakstes? Pirmajā ziņojumā var diezgan maz ko pateikt, tapēc ir mazāk iespēju, ka tam varētu sekot mīlestība. Te vairāk varētu runāt par tādiem gadījumiem, un tādi noteikti ir, ka pastāv mīlestība pēc pirmās tērzēšanas, pirmajām sarunām. Piemēram, pirmajā tērzēšanas reizē, cilvēks var atklāt humora izjūtu vai kādu citu viņam svarīgu īpašību un uzreiz iemīlēties sūtītājā. Laura, kas ar savu vīru iepazinās internetā saka: “Viņš bija romantisks, pieklājīgs, lirisks, asprātīgs, smieklīgs… viss, ko es gribēju sagaidīt no sava īstā… “

Kāpēc mēs iemīlamies?
Vairumā gadījumu, mēs iemīlamies, lai kompensētu mūsu neapmierinātās vajadzības. Tad, kad atrodam kādu, kurš mums atgādina par tuvu cilvēku ko mīlam (piemēram, vienu no vecākiem), vai tad, ja kāds atbilst mūsu galvā izveidotajiem kritērijiem.
No pirmā acu skatiena mēs iemīlamies, kad kāds jau pirmajā saskarsmes reizē, atbilst lielākajai daļai no mūsu zemapziņā veidotajiem kritērijiem.

Mīlestība vai labākie draugi?
Tagad jautājums, kas, iespējams, nodarbina daudzu prātus- “Kāpēc es dažreiz satieku kādu, kas ir absolūti fantastisks, kuram ir daudz labas īpašības, bet es viņu neiemīlu no pirmā acu skatiena?”.
Atbilde ir vienkārša: vai nu tāpēc, ka viņš neatbilst taviem kritērijiem, vai arī tāpēc, ka tu meklē iezīmes, kuras nevar pamanīt pirmajā saskarsmē.
Tas arī ir iemesls, kāpēc cilvēkiem, kas daudz rūpējas par ārējo izskatu, ir lielāka iespēja piedzīvot mīlestību no pirmā acu uzmetiena, nekā citiem. Viņiem daudzi kritēriji ir atkarīgi no izskata, kas ir kaut kas, ko var ātri ievērot.

Pieredze
Sintija:
Es nezinu vai to var saukt par mīlestību no pirmā skatiena, bet, šis pirmais mirklis, pirmā saskatīšanās tiešām bija maģiska un īpaša. Viņš pienāca pie manis un manām draudzenēm un teica viņām: ” Meitenes, atvadieties no savas draudzenes, jo diez vai viņu vēl šovakar ieraudzīsiet. Es viņu nolaupīšu uz vienu deju, tad nākamo, tad nākamo…” Un es ļāvos. Es biju apburta. Man pakrūtē sirds sāka dauzīties straujāk jau no tā momenta, kad viņš tuvojās, pirms pat bija sācis ko teikt. Un, kad izdzirdēju viņa balsi un tā sajūta,  cik galanti viņš mani aizveda uz deju placi… Es tiešām uzreiz sajutu, ka tas ir kas īpašs un biju traka pēc viņa…

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu