Vārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Mihails Gruzdovs iestudē Toma Stoparda lugu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

16. maijā Dailes teātra Mazajā zālē notiks Toma Stoparda intelektuālās melodrāmas „Tas īstais, tā īstā” pirmizrāde. Jauniestudējuma režisors ir Mihails Gruzdovs.

Britu dramaturgs Toms Stopards (1937) skatītājiem ir pazīstams ar savām vārdu spēlēm un intelektuālajiem rēbusiem, kuros ilūzija un realitāte ir nesaraujami saistītas. Dzīves notikumi bieži aizdomīgi atkārto literatūru. Bet tas ir mānīgi. Dzīve nav literāra.

Lugas personāžu ironiskajās, asprātīgi paviršajās sarunās – it kā starp citu, it kā ne par ko – risinās cilvēku likteņi. Svarīgs allaž ir zemteksts, tas pavēsta daudz vairāk nekā vārdi.

Visos laikos modē ir tas, kas ir patiess un īsts, dzīvu jūtu un dzīvas cilvēciskas patiesības piepildīts. Par šo lugu („The Real Thing”, 1982) – reizē detektīvu, melodrāmu un intelektuālu līdzību – Londonas kritiķi Tomam Stopardam piešķir balvu par gada labāko lugu.

Jauniestudējumā lomas atveidos Vita Vārpiņa, Akvelīna Līvmane, Ģirts Ķesteris, Juris Žagars, Inita Dzelme, Dainis Grūbe un Artūrs Dīcis.

Izrādes režisors Mihails Gruzdovs iestudējuma radošajā komandā strādā kopā ar scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni un gaismu mākslinieku Normundu Alsiņu.

Šajā sezonā „Tas īstais, tā īstā” izrādes plānotas 16., 17. un 18. maijā.

Dalīties.

Atstāt Ziņu