Vārda dienu svin: Aīda, Ida, Vida

Mellenes – vismaz glāzi dienā!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kas nekaiš vasarā? Tik plaša ogu buķete – vēl ēdam zemenes un baudām ķiršus, un nu ir klāt arī melleņu laiks! Iepriecini savu organismu – izbaudi sulīgās, gardās ogas un uzkrāj vitamīnus un citas labas vielas!

* Šķiet, faktu, ka mellenes uzlabo redzi, zina visi. Tā ir tiesa – ir pierādīts, ka regulārio uzturā lietojot mellenes, uzlabojas redzes funkcijas. Mellenes palīdz cīnīties ar novecošanos, kuras simptomi ir atmiņas zudumi, muskuļu nespēks, redzes un koordinācijas traucējumi.  Tāpat šīs ogas ieteicamas tiem, kas ikdienā strādā pie datora, kā arī tiem, kas ilgi uzturējušies saulē, pakļaujot acis saules ultravioleto staru aktivitātei.

* Melleņu laikā ikvienam cilvēkam ietiecams apēst vismaz no 200 līdz 300 gramu šo ogu dienā, lai uzlabotu acu veselību.

* Mellenes satur bioloģiski aktīvu vielu flavonoīdu ar labvēlīgu ietekmi uz asinsvadu sieniņām, novēršot asinsvadu sabiezējumus, kā rezultātā samazinās risks arī uz sirdslēkmēm. Kā liecina pētījumi, flavonoīdu grupā ietilpst  dabiskais antioksidants – antocianīns, kas būtiski veicina šūnu atjaunošanos un pat pasargā no pāragras novecošanas. Šie komponenti ir kā dabīgās organisma antibiotikas.

* Tāpat mellenes satur  vēl vērtīgus vitamīnus un minerālvielas, to skaitā arī cinku, kāliju, A-provitamīnu, Beta keratīnu.

* Taču mellenes vērtīgas ne vien redzes uzlabošanai, tās ieteicamas arī cilvēkiem, kas cieš no mazasinības, kuņģa saslimšanām un reimatisma. Aktīvo vielu sastāvs, ko satur mellenes, dod tām arī pretbakteriālas īpašības.

Kā uzglabāt mellenes ziemai?

Saldētas ogas
Mellenes tāpat kā citas ogas var sasaldēt. Tīras ogas ber mazos trauciņos, ko iespējams aizvākot, vai polietilēna maisiņā. Cieši aiztaisa un liek saldētavā.

Melleņu uzglabāšana pēc senču metodes
Senāka melleņu uzlgabāšanas metode: piepilda pudeli ar ogām, pārlej ar vārītu, bet atdzesētu ūdeni, aizkorķē un liek pagrabā  vai ledusskapī.

Pāris receptes tavai iedvesmai! 

GARDIE MELLEŅU MAFINI MELLEŅU ĶĪSELIS AR KLIMPĀM SKĀBĀ KRĒJUMA KŪKA AR OGĀM
MELLEŅU IEVĀRĪJUMS-ŽELEJA AUZU PĀRSLU PUTRA AR MELLENĒM MELLEŅU IEVĀRĪJUMS

 

 

Laižam uz mežu mellenēs!

Dalīties.

Atstāt Ziņu