Vārda dienu svin: Andulis, Alnis

Meitene ar nepieradināto un mežonīgo garu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ana Šeļmanova- Pleša ir pozitīva un koša, 25 gadus jauna sieviete, kura šuj tērpus. Nupat viņa ir uzšuvusi sava apģērbu zīmola Wild Spirit jauno kolekciju, kurā ir ļoti daudz krāsu un bohēmas. Aicinājām Danu uz sarunu, lai noskaidrotu, no kurienes viņā tāds košums un kā norit šūšanas darbi.

 

Kā tu nonāci līdz tam, ko šobrīd dari?
Kad paliku stāvoklī, man radās doma, ka vajag veidot kaut ko savu. Es vienmēr esmu šuvusi. Tas ir mans hobijs. Tomēr sapratu, ka gribas to darīt nopietnāk, gribās ko vairāk. Tā tas arī sākās. Ir pagājis viens gads un esmu uztaisījusi trīs mini kolekcijas.

Tas nav nemaz tik vienkārši un viegli kā izklausās. Arī man sākumā bija periods, kad likās, ka man neko no tā nevajag, ka nesapratu, kāpēc to visu daru un, ka nevarēšu neko paveikt. Bet, ja tiek tam pāri, tad jau viss notiek… Un, ja dara to, kas patiešām ļoti patīk, tad nemaz nevar neizdoties.

Kāpēc tieši Wild Spirit? Ko vēlējies pateikt ar šo nosaukumu un vispār savām drēbēm?
Brīvais, mežonīgais un nepieradinātais gars… tā ir mana būtība. Gribu ar savu apģērbu ienest košumu un vieglumu. Gribu radīt sajūtu, ka var dzīvot vieglāk, ienesot ikdienā vairāk krāsas un nebēdnības.

Kāds ir tavs darba process, cik laiku velti šūšanai un kā pie tevis atnāk idejas?
Pa lielam visu daru pati, bet ir cilvēki, kam varu uzticēt kādus pastarpinātos darbus. Nevar pateikt, cik daudz laika veltu šim visam, jo tas notiek nepārtraukti. Idejas ir visapkārt. Kaut ko iedomājos, ieraugu, uzreiz pierakstu vai ieskicēju, jo man vienmēr līdzi ir papīrs. Tad visus šos pierakstus un skices krāju mapēs un, kad veidojot jaunu kolekciju skatos, kas tur ir. Pirmo kolekciju, ko parādīt, sašuju pati, bet, kad sākas pavairošana, jau varu ko uzticēt arī citiem cilvēkiem.
Manas mājas ir arī mana darbnīca. Pa dienu, kad vīrs un dēls ir prom, darbojos. Tajā laikā viss ir vienā lielā haosā – audumi ir gan koridorā, gan virtuvē un guļamistabā. Uz vakaru, kad zinu, ka pārējie nāks mājās, visu nokārtoju, lai netraucē, jo tā ir mana pasaule, mana darbošanās vienatnē.

Tu māki šūt un varētu domāt, ka veidot kolekcijas tev nesagādā nekādas problēmas. Vai tomēr sanāk apgūt daudz jauna?
Protams, katru reizi ir jāmēģina kas jauns. Piemēram, šajā kolekcijā šuvu ko tādu, ko agrāk nebiju darījusi – peldkostīmus. Un izrādās – varu arī to.
Esmu arī iemācījusies ar spiedi veidot rakstus. Man ļoti patīk šis process un daru to ar baudu.
Tas, ka māku šūt, nenozīmē, ka nav par ko pacīnīties, ka nav kur ilgāk padarboties. Šūšanas procesā visgrūtākais man ir – konstrukcija. Tas ir, izplānot, kā sašūt, lai svārki labi stāv uz auguma un, lai kustoties ir ērti un no visām pusēm labi izskatās.

Ko tava ģimene saka par tavu nodarbošanos?
Ģimene mani ļoti atbalsta. Vīrs priecājas par panākumiem un seko līdzi tam, kā man veicas.
Arī dēliņš priecājas par manu nodarbi. Kad viņiem bērnudārzā jautāja pastāstīt par vecākiem, viņš teica, ka mamma visu laiku ir ar kleitām – šuj un nēsā.

Tavi radītie tērpi ir ļoti koši. Tas raksturo tevi, vai tas ir tas, kas, tavuprāt mums sievietēm pietrūkst, tāpēc gribēji ko tādu radīt, sniegt?
Mani tērpi ir tādi,, kādu es redzu, ka ir jāizskatās sievietei. Man patīk tāds košais un bohēmiskais stils. Arī visa dzīves filozofija man ir tāda, ka visu vajag uztver vieglāk un brīvāk.
Pati nēsāju pilnīgi visus savus tērpus – 50% manas garderobes ir mani tērpi.

Vai apģērbs, tavuprāt ir tikai drēbes gabals vai tas ir kas vairāk?
Apģērbs tiešām ir kas vairāk. Tas pastiprina mūsu rakstura īpašības, rada emocijas un ļauj izcelties. Ar apģērba palīdzību varam veidot savu personību.
Šodien, saģērbjoties šādi (Danai mugurā ir gara krāsaina kleita ar košām puķēm), jūtos ļoti sievišķīgi un tas noteikti ir pateicoties kleitai.

Kā tad vispār sokas ar tērpiem un kādi ir Wild Spirit nākotnes plāni?
Lai arī darbojos jau kādu laiku, šķiet, ka tikai tagad sāku atsperties.
Līdz šim manas kolekcijas ir izpirktas ārzemēs, bet gribētu arī Latvijā redzēt kādu sievieti savā tērpā.
Iespējams, tas, ka tērpus var iegādāties tikai internetā liek atturēties. Tieši tāpēc mēģināšu to labot, lai ir iespēja tērpus aptaustīt, apskatīt dzīvajā. Mani tērpi, piemēram, būs apskatāmi Miera ielas veikaliņā M50, cerams, ar laiku vēl kaut kur.
Bet vispār, es tiešām tā ļoti stingri neko neplānoju. Es vienkārši daru to, kas man ļoti patīk. Zīmēju, šuju tērpus un priecājos, ja tie patīk vēl kādam.

Tērpus var apskatīties un nopirkt šeit>>
Wild Spirit Facebook lapa >>>

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu