Vārda dienu svin: Elma, Menarda, Elna

Mandarīnu kompots

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vitamīniem bagāta un saulaina dāvana, ko palikt zem eglītes var būt pašas gatavots mandarīnu kompots. Lai to pagatavotu nepieciešami mandarīni, 1-2 citroni, cukurs.

Vispirms atrodi burciņu, kurā gatavosi kompotu. Vari ņemt visvienkāršāko burciņu, bet pati pagatavot jauku, personificētu etiķeti, vari interesanti apvilkt vāciņu.
Tad ņem mandarīnus, tos nomizo, sadala daiviņās, no kurām rūpīgi notīra baltās miziņas atliekas. Sagriez ripiņās vai pusaplīšos citronu. Tad kārto burciņā mandarīnu šķēlītes, pa malām burciņā kārtojot arī citrona šķēlītes (to, cik daudz citrona likt, izdomā pati).
Tad vāra cukura sīrupu. Uz 500 ml ūdens ņem 300 ml cukura un pievieno tam vēl no puses vai vesela citrona izspiestu sulu. Parasti puslitra burciņai nepieciešami 200 ml sīrupa. Kad sīrups gatavs, to lej virsū burciņā sakārtotajiem mandarīniem un citrona šķēlītēm. Burciņām uzliek vāciņus, atstāj atdzist un pēc tam ievieto uz nakti ledusskapī.

Atceries, ka šo kompotu jāgatavo dienu vai divas pirms dāvaniņas pasniegšanas, pretējā gadījumā sīrups var pieņemt pārāk izteiktu citrona miziņas rūgtumu.

Lai veicas! Un tici – šis kārums sagādā prieku ne tikai maziem bērniem, bet arī pieaugušajiem!

 

Dalīties.

5 komentāru

  1. Līga Rozentāle on

    Pērn saņēmu šādu mandarīnu kompotu uz Ziemssvētkiem no ģimenes draugiem. Ļoti ļoti ļoti garšīgs! Tāds sulīgs un nav pārāk salds. Es plānoju šādu kārumu pagatavot kā saldo Ziemassvētku vakariņās.

  2. Kā tas jāsaprot – taisīt dienu pirms dāvināšanas – ka saņēmējs to kompotu ēdīs tajā pašā vakarā?? Nu kas par…

Atstāt Ziņu