Vārda dienu svin: Marija, Marika, Marina

Manas maskas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tas nav nekāds noslēpums, ka cilvēks nav spējīgs būt patiess nekad, vienmēr ir kāda maska, zem kuras slēpjas, jo tā ir vieglāk. Tādi nu mēs reiz esam – meklējam vieglāko ceļu, ar kādu masku uz sejas un citu rezervei paķeram arī kabatā. Neesmu izņēmums, esmu tik cilvēks, līdz ar to, arī manā krājumā ir vairākas maskas, dažādiem dzīves gadījumiem, jo ar vienu staigāt nedrīkst – tā nolietosies un kļūtu pavisam nepievilcīga.

Maska ģimenei
Kad veidoju šo masku, krietni piedomāju kādai tai būt. Noteikti jāizskatās gādīgai, mīļai, saprotošai, līdzjūtīgai, izpalīdzīgai, sirsnīgai . Ideāli, vai ne? Dzīves realitāte  piespieda veikt pāris korekcijas un piezīmēt maskai arī bargumu, aizvainojumu, nesapratni un izbrīnu. Reiz mēģināju ģimenes priekšā noņemt masku – bērni smējās, dzīvesbiedrs līdz ar viņiem, domāja, ka es jokojos un visu ko teicu neuztvēra nopietni.

Maska draugiem
Reiz domāju, ka draugu priekšā esmu bez maskas, bet izrādās, tā pilnīgi nejauši tomēr uzliekas arī viņu priekšā, tā gan ir pavisam nemanāma, jo noslēpj to, ko nevēlos, lai redz. Maska ir vienmēr smaidīga, ar smieklu grumbiņām ap acīm, sejas mīmika liecina par sirsnību un atvērtību. Kādā jautrā pasākumā, masku neuzliku, pavisam nejauši aizmirsu, visi man gāja garām – izrādījās nepazina to meiteni ar nopietno sejas izteiksmi. Nepazina … .

Maska darbam
Šo masku veidoju ilgi, jo bija jācīnās, lai tur neiezīmētu aizvainojumu, dusmas, spītu, histēriju, līdz beidzot izdevās maska, kurā ir pāris izteiktas grimases, kuras liecina par gudrību un viss – vairāk nekā. Diplomātiska maska, kura nepasaka neko.  Te nedrīkstu ņemt masku nost, ne par ko, to nekad arī neesmu riskējusi darīt. Atšķirīgās kultūras, kuras ir līdzās viena otrai berzējušās vairākus gadsimtus, sējot bez maz naidu vienai pret otru visvairāk 20.gs. laikā, spētu kādā lietā, kur nepiekrītu uzskatiem, izraisīt pamatīgu strīdu. Par laimi, strādājot vairākus gadus šai darbavietā, esmu iemanījusies ar maskas palīdzību veicināt sapratni starp šiem tik dažādiem ļaudīm un izrādās arī viņi ir tikai cilvēki ar maskām, kuri sevi sargā no sāpēm.

Maska ikdienai
Šo masku nesāju izejot uz ielas, aizstaigājot līdz veikalam, mežam vai parkam, apmeklējot kādu pasākumu.  Tā par mani nepasaka neko, parastā latviešu pelēkā maska.

Maska īpašiem gadījumiem
Mana dzīve ir bagāta ar piedzīvojumiem un notikumiem,  jo reiz tikos ar interesantu būtni – Nāvi un sarunā ar viņu  teicu: „dod man iespēju vēl padzīvot, jo negribu nomirt ar apziņu, ka neko neesmu paveikusi, vēlos lai mani atceras un pirms man doties tev līdzi būtu, ko pa ceļam uz aizsauli pastāstīt, kopā pasmiesimies, līdz ar to ceļš būtu īsāks” . Mani uzklausīja un deva šo iespēju, bet pirms mēs atvadījāmies man sniedza vienu padomu: „Izveido sev masku, kura ir 1:1 ar tavu patieso „es”!”. Tad nu, lūk, klausot šim padomam, man ir maska, kura ir precīzi tāda, kāda esmu pa īstam, tik cilvēkiem rodas iespaids, „ šī, nu, noteikti ir tikai maska”. Ir jau ar, bet tikai, lai, ja kāds iedomāsies mani ievainot, priekšā būs maska un netiks līdz dvēselei ar savu indes asmeni.

Zinājāt, ka aiz maskas nevar noslēpt acis? Tādēļ acis ir rādītājs par to, kas slēpjas aiz maskas, bet par to nevienam nestāstiet, tas ir noslēpums tik starp mums. Labi?

 

Dalīties.

11 komentārs

  1. Stāsts par caurumu paklājiņā nebūs gluži par mani, jo braukšanai vienmēr izmantoju apavus bez papēžiem (ja nav jau uzauti, tad mašīnā ir pārvelkamie), taču draudzenēm gan šī problēma ir aktuāla. <br>Mati jau izkrīt mums visiem, tiesa, viss atkarīgs kā tiek uzturēta mašīna. Man jau vienmēr kaut kā šķitis, ka sievietes ir tās kārtīgās :)<br>Es vēl pieliktu papildu pazīmi, ka pēc sievietes mašīnas uzreiz var pateikt, viņai ir mazi bērni vai nav, jo uz to laiku mašīna tiek pārvērsta par sava veida noliktavu, tā teikt, mazums noder 🙂

  2. Šīs pazīmes jau tādas pieņemamas un praktiskas, nav vismaz no sērijas, ar vienu roku tur telefonu pie auss, ar otru krāso lūpas…

  3. Ai,kā par bērniem piekrītu! Mammas mašīnā vienmēr ir kāda rotaļlieta, limonādes pudeles un viss kas. Tēta mašīnā valda stingri kārtības likumi 🙂

  4. Ir jau arī tās pareizās,kurām visas lietas automašīnā atrodas pareizā vietā un daudzumā. Citiem pasažieriem sanāk vēl iesēsties! Ir gadījies sēsties paziņu mašīnās, kur manta tiešām jāsakrauj krietnā kaudzē, lai vienu pasažieri varētu iesēdināt!Par paklājiņa noslīdēšanu tas no sērijas arī par mani.Šajā situācijā neko neizdodas uzlabot! Vienkārši par to bieži jāatceras, kad atkal var neizdoties izspiest pedāli! Mēs esam dažādas, bet dažas lietas paliek kopīgas, ja lietošanā vai īpašumā savs auto! Interesanti!Šeit būtu temats kādam īsstāstam-kā par rokassomiņas saturu!Lai mums veiksmīgi stūrējas šajā nevisai vieglajā ziemas sezonā! Dāmas rullē…!

  5. Līga Rozentāle on

    Pie stūres nesēžu, bet mūsu mašīnā tik un tā ir manāmas dažas no šīm pazīmēm, protams, blakus sēdētāja pusē 🙂

  6. Mans novērojums, lai nu kas, bet papīri sieviešu mašīnās nemētājas. Toties vīriešu mašīnas parasti ir pilnas ar visādām veidlapām, čekiem, dokumentiem, līgumiem.

  7. Aprakstīta tipiska "blondīne". Nevajag aizmirst, ka visas sievietes nav cacas ar sunīšiem. Un, ka vienīgais, ko viņas izvēlas mašīnas pirkšanas procesā ir krāsa!!!

Atstāt Ziņu