Vārda dienu svin: Grieta, Strauta, Rebeka

Mājaslapa – tava viesistaba internetā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mājaslapa var būt gan pusaudža istaba, gan stilīga viesistaba, gan atturīgas biroja telpas, gan lielveikals vai mākslinieka studija. Tās uzdevums ir uzņemt viesus un radīt par mums vēlamo iespaidu. Web dizainera uzdevums ir sajust šo personību un atpazīt un vizualizēt atbilstošo stilu, kā arī izvietot „mēbeles” tā, lai ir ērti un viegli atrast visu, kas nepieciešams. Programmētājs savukārt rūpējas par to, lai tehniski visi ritentiņi grieztos. Ja tev ir nepieciešama mājaslapa, un tāda šobrīd ir pat kurpniekam, tad tev ir vairākas iespējas, kā pie tādas tikt. Vari izveidot to pati, paņemt gatavu veidni (templeitu) vai uzticēt šo darbiņu profesionāļiem.

Pašas radīta mājaslapa
Interneta plašumos ir pieejams liels daudzums informācijas, kā veidot mājaslapas pašam, lielākoties gan angļu valodā, taču materiāli ir papildināti ar dažādiem uzskates līdzekļiem. Tas noderēs radošajiem un pacietīgajiem (vispār reti sastopams salikums 🙂 ), kuriem ir brīvs laiks, ko atvēlēt informācijas izstudēšanai un mājaslapas veidošanai. Paša veidota mājaslapa, visticamāk, būs vienkārša, bez īpašiem animācijas elementiem un citiem specefektiem.
Pakalpojums: personiskā mājaslapa, uzsaukums, vizītkartes tipa mājaslapa, kur iekļauta minimāla informācija.
Ieguvums: ieekonomēti materiālie līdzekļi un gandarījums par paveikto. Iespēja pašam pamainīt vai papildināt saturu.
Mīnusi: nav prognozējamas kļūmes dažādās interneta pārlūkprogrammās (Explorer, Mozilla, Opera utt.), iespējams – nesaskanīgu krāsu izvēle un neatbilstošs stils pakalpojuma tēlam. Ierobežotas tehniskās iespējas. Bieži vien nav zināšanu par knifiņiem, kas noderīgi, lai mājaslapu atrastu dažādās meklētājprogrammās (Google u.c.)

Ja esi nolēmusi pie mājaslapas veidošanas ķerties klāt pati, šeit būs noderīgas adreses, kurās iegūstamas mājaslapu veidošanas pamācības :
http://how-to-build-websites.com/
http://www.quackit.com/create-a-website/
http://www.thesitewizard.com/gettingstarted/startwebsite.shtml

Gatava veidne
Lielākoties, pielāgojot veidni, tu vari būt droša, ka mājaslapa būs kvalitatīva un testēta dažādās interneta pārlūkprogrammās, kā arī tajā jau ir iekļauta iespēja ierakstīt atslēgvārdus, pēc kuriem meklētājprogrammas atradīs tavu lapu. Tas, protams, ir atkarīgs no konkrētās veidnes, vai tā ir profesionāļu veidota (līdz ar to, visticamāk tā nopērkama par samaksu) vai studentu – entuziastu eksperimenti. Tīklā vari atrast gan vienas, gan otras. Gatavā mājaslapas veidnē tev ir iespēja ievietot savu logo, saturu un, atkarībā no prasmēm veikt arī šādas tādas manipulācijas ar dizainu. Šeit vari piesaistīt arī dizaineri, kas maksimāli pietuvinās veidnes dizainu tavam tēlam.
Pakalpojums: lielākoties vizītkartes tipa mājaslapa, informē par piedāvātajiem pakalpojumiem un atrašanās vietu.
Ieguvums: kvalitatīvs tehniskais un vizuālais izpildījums, ieekonomēts laiks un izmaksas mazākas kā tad, ja pasūtītu unikāli veidotu mājaslapu. Iespējama arī foto galerija un citas papildiespējas.
Mīnusi: dizains nav elastīgi pielāgojams tieši tavam produktam, tehniskās iespējas atkarīgas no konkrētās veidnes nevis tavām vēlmēm. Izmaksas, sākot no simboliska ziedojuma līdz …

Dažas interneta adreses, kurās iespējams iegādāties jau gatavas mājaslapu veidnes:
http://www.templatemonster.com/
http://www.buytemplates.net/
http://templates.arcsin.se/category/website-templates/

Veidne + hostings (lapas izvietošana uz servera)
Tā ir sistēma, kura piedāvā izvēlēties kādu no piedāvātajām veidnēm un to pielāgot savām vajadzībām. Dizainu ir iespēja pašam pielāgot vai piesaistīt dizaineri, kas padarīs veidni stilistiski atbilstošu tava uzņēmuma tēlam.
Pakalpojums: iespējas kļūst arvien lielākas, programma ļauj izveidot gan vienkāršu mājaslapu, gan blogu, gan e-veikalu vai portālu.
Ieguvums: jāmaksā ikmēneša maksa tikai par hostingu (ja nepiesaisti dizaineri), kvalitatīvs tehniskais izpildījums, speciālistu atbalsts skype zvana attālumā.
Mīnusi: Ierobežotas dizaina un tehniskās pielāgošanas iespējas.

Dažas interneta adreses, kuras piedāvā šo pakalpojumu:
http://ecommerceaffiliatewebmaster.com/
http://www.serveris.lv/lv/pakalpojumi/bezmaksasmajaslapa
https://www.anazana.com/lv/about-anazana-29137

Blogs
To varētu pieskaitīt pie satura menedžmenta sistēmām, taču tas ir atsevišķi izveidojies virziens, kas ir visai populārs tādu rakstošo speciālistu vidū kā psihologi, žurnālisti. Blogs dod iespēju dokumentēt sajūtas, faktus, pievienot fotogrāfijas, linkus, bet nekalpo kā klasiska mājaslapa ar izvēlnēm. Bieži vien tas kalpo kā papildlīdzeklis komunikācijai ar klientu/apmeklētāju nevis par pamata mājaslapu.
Ieguvums: bezmaksas, iespēja informēt un papildināt vietni ar aktuālo informāciju un fotogrāfijām, saņemt atgriezenisko saiti.
Mīnuss: Diezgan ierobežotas iespējas piemērot dizainu, tehniskās iespējas ļoti ierobežotas.

Savu blogu vari izveidot, piemēram, šajās adresēs:
http://lv.wordpress.org/

http://blogs.lv/

www.blogger.com/

Unikāla mājaslapa
Ja tev ir skaidra vīzija un noteiktas prasības, un ir paredzēti konkrēti līdzekļi mājaslapas izveidei, tad ir vērts uzmeklēt profesionāļus. Mājaslapas, kas tiek veidota tieši tavām vajadzībām, tehniskajām iespējām, praktiski nav ierobežojumu. Pie tās izveides strādā dizaineris, html/php speciālists un programmētājs, dažreiz visi vienā personā vai vesela komanda. Šajā gadījumā nav ierobežojumu, kādu mājaslapu veidot: tā var būt sākot no vizītkartes tipa lapas, līdz pat interneta veikalam vai portālam. Dizainā var tikt iestrādāti dažādi animēti efekti, galerijas, mainīgi raksti utt.
Pakalpojums: jebkāda tipa un sarežģītības mājaslapa, CMS* (satura administrēšanas iespēja)
Ieguvums: tikai tev veidota, līdz ar to atbilstoša gan pēc vajadzībām gan dizaina, kvalitatīva, iespējām bagāta mājaslapa.
Mīnusi: izmaksas ir augstākas kā iepriekš minētajām iespējām, sākot no vienkāršākās aptuveni +/- 100 Ls līdz pat vairākiem tūkstošiem latu. Grūti orientēties lielajā mājaslapu izstrādātāju klāstā.
Bonuss: Jums ir iespēja saņemt konsultāciju gan par stilu, gan tehniskajām iespējām, gan reklamēšanos internetā un lapas popularizēšanu, hostingu, domēna iegādi un citām ar mājaslapas izveidošanu saistītām lietām.

Meklējot savu mājaslapas izstrādātāju varat ieklausīties paziņu un draugu ieteikumos un pieredzē. Varat meklēt pēc cenu diapazona. Ja cena ir aizdomīgi zema, vienkārši papētiet vai atklāti pajautājiet, kas padara šo cenu tik pievilcīgu. Ir jauki, ja varat vairāk uzzināt par komandu un tās filosofiju. Priekš sevis ir vērts sākt veidot sarakstu ar dažādu lapu linkiem, kas tajās patīk, nepatīk, piesaista, kaitina – dizaina, satura un tehniskā izpildījuma ziņā. Apskatiet šo lapu izstrādātāju portfolio lapas.

Lai kāds arī būtu tavs piedāvātais pakalpojums, pirmais, ko vidējais patērētājs dara uzzinot par interesantu produktu, ir – uzmeklē to internetā. Tādēļ ir vērts iepazīstināt vai atgādināt par sevi, izveidojot savu online pieņemšanas telpu modernu, acij tīkamu un atbilstošu mērķauditorijai.

 

___________

*CMS ir sistēma, kas tiek savienota ar mājaslapu un dod iespēju veikt labojumus, pievienot saturu, sadaļas, produktus, galerijas utt. Pastāv gan bezmaksas sistēmas, gan atsevišķi izstrādātas, kas ir par maksu. Detalizētāk par iespējām pastāstīs mājaslapas izstrādātājs.

Dalīties.

Atstāt Ziņu