iema ir ļoti skaists gadalaiks, bet ne vienmēr laika apstākļi ir labvēlīgi pret mūsu ādu. Šajā laikā mēs cenšamies valkāt pēc iespējas siltāku apģērbu, bet seja parasti paliek atsegta, tāpēc bieži vien cieš mūsu lūpas, tās paliek sausas un reizēm pat iekaist. Lai no šīm problēmām izvairītos, SievietesPasaule.lv konsultējās ar kosmetoloģi Sigitu Dobumu.
Ziemas kaitīgā ietekme
Ziemā vairāk jācenšas rūpēties par lūpām, jo krasās temperatūras maiņas (kad, piemēram, visu dienu pavadām telpās, bet pēc tam izejam ārā) ir ļoti nelabvēlīgas lūpu ādai. Jāizvairās arī no nejaukā ieraduma bieži aplaizīt lūpas. Tiem, kas piekopj šādu paradumu, ziemas mēnešos jāpievērš lielāka uzmanība lūpu kopšanai, lai pasargātu tās no sala un vēja.
Lūpu balzāmu izvēle
„Tā kā lūpu āda ir ļoti plāna un ir ļoti tuvu asinsvadi, iesaku izmantot eko lūpu balzāmus. Noteikti pievērsiet uzmanību, lai sastāvā ir E vitamīns,” stāsta kosmetoloģe. Ideālajā variantā lūpu balzāmam būtu jābūt arī ar SPF filtru. Tiem, kam ir tendence uz herpes vīrusa aktivitāti lūpu zonā, vislabāk būtu izvēlēties tādus balzāmus, kuru sastāvā ir tējas koka vai kumelīšu ēteriskā eļļa, kurām ir arī dziedējoša īpašība. Vēl Sigita Dobuma iesaka, ka, „ja pa rokai nav lūpu balzams, var droši lietot arī barojošu sejas krēmu vai lūpu krāsu ar toni (galvenais, lai pomāde ir krēmīga, un satur daudz eļļas – nesausina lūpu ādu).”
Ērti pagatavojamas kompreses un maskas lūpām
Ziemas mēnešos lūpas var palutināt arī ar kompresēm un maskām. Piemēram, kā kompresi var izmantot kumelīšu tējas maisiņu, kas mazinās sausu lūpu diskomfortu. Savukārt saldo medu var izmantot kā masku – uzzied uz lūpām, kādu brīdi paturi, bet pēc tam var vienkārši nolaizīt. „Sacukurojies medus ar mazliet eļļas būs ideāls skrubis sausu lūpu kopšanai. Ļoti sausas lūpas ‘pīlingo’ uzmanīgi. Galvenais, lai nav sāpīgi un process ir patīkams. Viegls pīlings var būt arī pēc komprešu likšanas – ļoti maigi parīvē lūpu ādu ar pirkstu galiem, īpaši efektīgi tā ir pēc pirts apmeklējumiem,” stāsta kosmetoloģe.
Ja lūpu āda ir sausa un sākusi plaisāt, nevajadzētu veikt kairinošas darbības, piemēram, skrubēšanu. Pirmā palīdzība šādā gadījumā varētu būt „Bepanthen” krēma lietošana vai ziede „EVIJA”, kas veidota no bišu produkcijas. Kad lūpu ādas stāvoklis ir uzlabojis, tad var sākt veikt citas lūpu kopšanas procedūras.
Lūpām vajadzīgi arī vitamīni
Bet ne tikai dažādi kosmētiskie līdzekļi var uzlabot lūpu ādu. Ļoti svarīgi ir arī dažādi vitamīni – A, B, C, un E vitamīni. Vislabāk tos vajadzētu uzņemt lietojot pārtikas produktus, kuru sastāvā ir visas organismam vajadzīgās lietas. Bet, ja nesanāk tos uzņemt dabīgā ceļā, tad vajadzētu lietot kādus uztura bagātinātājus, bet pirms tam noteikti jākonsultējas ar ārstu.
Tāpēc ēdīsim vitamīniem bagātus ēdienus un rūpēsimies par savu ādu, lai vasaru varētu sagaidīt skaistas un veselīgas.
1 komentārs
Ļoti noderīga un interesanta informācija, tiešām praktiska un reāli izmantojama. Paldies.