Vārda dienu svin: Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis

Līga: Latviešu vīrieši nav mīkstie!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šosestdien Dailes Teātra Mazajā zālē būs skatāmas divas provokatīvas dejas izrādes-“Kā tev iet?” un “Atraitnes”. Abas izrādes veidojusi modernā džeza deju studija Body and Soul. Par provokācijām un vīriešiem ekspress-intervijā izvaicājām deju studijas horeogrāfi Līgu Liberti.

Vai paskaidrosi lasītājām, ko nozīmē ‘provokatīva dejas izrāde’? Proti, ko, aizejot uz šādu izrādi, var sagaidīt?
Provokatīvas izrādes nozīmē to, ka atnākot uz šīm izrādēm skatītājs tiek izaicināts, viņam tiek rādītas lietas, kas ikdienā varbūt nav pierastas. Pirmajā izrādē šī provokācija ir dejotājs ratiņkrēslā. Taču tas nav domāts, lai šokētu vai izpelnītos līdzjūtību, bet gan lai provocētu cilvēku uz pārdomām. Sabiedrība nav pieradusi redzēt uz skatuves cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Mēs gribam to mainīt un parādīt cilvēkiem, ka tas ir normāli, ka visi dzīvojam tepat līdzās un lieliski varam sadarboties.
Savukārt izrādē “Atraitnes” tiek provocētas tieši sievietes, jo izrāde ir par mums: stiprām, prasīgām sievietēm. Un, ticiet, paskatīties uz sevis no malas nav nemaz tik viegli, jo tā ieraugām ne tikai savu skaistumu, bet arī netikumus.

1. oktobrī Dailes Teātrī jūs piedāvājat noskatīties divas izrādes – ”Kā tev iet?” un ‘Atraitnes’. Par ko katrā ir stāsts? Un ar ko katra atšķiras?
Izrāde “Kā tev iet?” ir stāsts par četriem cilvēkiem, kuri noteiktā dzīves posmā ir satikušies un sapratuši, cik ir atšķirīgi,  bet cik vienādi ir viņu sapņi. Tā ir laikmetīgās dejas izrāde, kura uzrunā skatītāju ar savu sirsnīgumu un patiesumu. 

Otra ir džeza dejas izrāde “Atraitnes”. Tā stāsta par sievietēm, kuras “nogalina” savus vīriešus un pēc tam raud, ka jūtas vientuļas. Cik tipiski, vai ne?

Jums izrādei ‘Atraitne’ ir arī interesants sauklis- Latviešu vīrieši nav mīkstie! Kā tas radās?
Es visas izrādes veidoju autobiogrāfiskas. Es pati esmu izgājusi cauri tipiskas latviešu sievietes sindromam: pati visu varu, vīrietis nekad neko neizdara tā, kā vajag utt.. Bet tā ir tik skaista sajūta, kad tiec tam pāri un saproti, ka tās ir pilnīgas muļķības, jo vīrietis mums blakus ir tieši tāds, kādas esam mēs, mūsu spogulis. Ja vēlies, lai spoguļattēls mainās, jāmainās pašai. Tāpēc arī izrādei ir tāds sauklis.

Kādi, tavuprāt, ir latviešu vīrieši? Un ko tu domā par daudzu sieviešu teikto- ka Latvijā nav normālu vīriešu?
Latviešu vīrieši ir jautri, iejūtīgi, saprotoši, vīrišķīgi, skaisti un ļoti gudri.
Nepiekrītu, ka Latvijā nav normālu vīriešu. Ir sievietes, kurām visu laiku gadās kaut kādi idioti, atvainojos par izteicienu, un ir sievietes, kuram gadās lieliski vīrieši, tad padomāsim- varbūt pašām sievietēm kaut kas nav tā? Ir labs teiciens: Tāds tādu atrod…Tā ir laba viela pārdomām.

Cik sen tu pati aizraujies ar deju? Ko tev nozīmē deja un kustības?
Es dejoju jau 20 gadus, deja ir mans dzīvesstils. Caur deju es attīstu savu ķermeni un prātu, dziedinu savu dvēseli un iedvesmoju savus skolniekus.

Kāda ir tava ‘zelta labsajūtas’ formula rudenī, ar kuru tu labprāt padalītos ar SievietesPasaule.lv lasītājām?
Mana labsajūtas formula ir neatkarīga no gadalaikiem, bet, protams, īpaši rudens drēgnajos vakaros noder. Tās ir grāmatas, kas silda sirdi un prātu. Ja sirds un prāts ir harmonijā, tad arī ķermenis jūtas lieliski. To arī novēlu visām sievietēm: Mīliet sevi un visa pasaule jūs mīlēs!

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu