Vārda dienu svin: Brigita, Indra, Indars, Indris

Liepājas teātrim viesizrādes Rīgā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Oktobrī un novembrī plānotas Liepājas teātra viesizrādes Rīgā – skatītājiem tiks piedāvāti iestudējumi „Spēlē, Spēlmani!” un „Ragana”.

Tieši Aleksandra Čaka 110. dzimšanas dienā, 27. oktobrī, Nacionālajā teātrī plkst. 19:00 skatītāji varēs noskatīties A. Čaka likteņspēli „Spēlē, Spēlmani!”, kuru Liepājas teātrī iestudējis režisors Valdis Lūriņš.

Iestudējums veidots dzejas teātra tradīcijā – ar Čaka daiļrades palīdzību atklāts gan dzejnieka dzīves gājums, gan sarežģītais mākslas darba radīšanas process, gan laikmets un latviešu tautas liktenis. Iestudējums tapis, aptverot lielu Čaka daiļrades daļu – dzeju, poēmas, stāstus, to visu papildina Imanta Kalniņa mūzika.

Kā teicis režisors V. Lūriņš, „dzejas vārds vienmēr ir centies uzspridzināt sabiedrisko domu, aicināt, izaicināt, uzlādēt sabiedrību. Dzejnieki ir sapņotāji, kuri ticot vārda spēkam, ir centušies un cenšas šo pasauli padarīt labāku”. 

Galvenajā lomā Kaspars Kārkliņš – aktieris, kurš par šo lomu nominēts 2010./2011. gada „Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā „Gada jaunais skatuves mākslinieks”.

Pārējās lomās: Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Pēteris Lapiņš, Leons Leščinskis, Anita Kvāla, Everita Pjata, Ilze Jura u.c.

Savukārt 19. novembrī plkst. 19:00 „Spēlmaņu nakts 2010/2011” nominēto izrāžu dienas ietvaros Jaunajā Rīgas teātrī būs iespējams novērtēt Karla Šēnhera kaislības senlaiku garā „Ragana” Dž.Dž.Džilindžera režijā. Iestudējums nominēts „Spēlmaņu nakts” balvai 5 nominācijās t.s. „Labākā izrāde”, „Labākais režisors” un „Labākā aktrise”.

Meža mājiņā savas dienas mierīgi un saskanīgi vada sieva (Inese Kučinska) un vīrs (Egons Dombrovskis). Viss, ko viņi vēlas, ir iegūt labklājību. Lai to izdarītu, vīrs tirgojas ar kontrabandas precēm. To uzzina jaunais robežsargs (Kaspars Gods), kurš nolemj vīru un sievu atmaskot. Lai to nepieļautu, vīrs mudina sievu robežsargu savaldzināt. Tas sievā atmodina tādas jūtas, par kuru esamību viņa agrāk nav nojautusi. Pamazām visi trīs tiek ierauti postošā kaislību virpulī, no kura izkļūt vairs nav iespējams.

Lugas un izrādes centrā izvirzīta sieviete, viņas apzinātās un neapzinātās vēlmes. Spilgti tiek atklāts, kas notiek ar cilvēku, kad viņš nokļuvis kaislību varā. Izrādes veidotāji akcentējuši – noteiktos apstākļos jebkurā sievietē var pamosties ragana.

Ar šo izrādi Liepājas teātris jau pavasarī viesojās Rīgā, kur to Nacionālajā teātrī noskatījās vairāk nekā 600 skatītāju. Pēc izrādes aktieri saņēma skatītāju ovācijas.

Biļetes uz abiem iestudējumiem jau iespējams iegādāties. Uz izrādi „Spēlē, Spēlmani!” – Latvijas Nacionālajā teātrī, visās „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv. Uz izrādi „Ragana” – JRT kasē un elektroniski „www.biletes.1188.lv”.

Dalīties.

Atstāt Ziņu