Vārda dienu svin: Aldona, Česlavs

Liepājas teātrī šonedēļ divi jauniestudējumi!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šodien un rīt Liepājas teātrī iespējams noskatīties divus jaunus iestudējumus. Skatītājiem tiek piedāvāta J. Gruša luga „Mīla, džezs un velns” (20. oktobrī) un Tenesija Viljamsa atmiņu luga „Stikla zvērnīca” (21. oktobrī).

Iestudējumi tapuši kā Liepājas teātra jauno aktieru diplomdarba izrādes, beidzot Klaipēdas Universitāti, bet tagad tie ceļu raduši arī pie skatītājiem. Izrādes veidojuši režisori Velta un Vītauts Anuži.

Abi iestudējumi noskaņās ir ļoti atšķirīgi – „Mīla, džezs un velns”, kuru režisori iestudējuši kā muzikālu, traģisku komēdiju (mūzikas autors Juris Kulakovs) ir skarbs stāsts par jauniešu dzīvi, viņu attiecībām ar apkārtējiem – vienaudžiem, vecākiem un pedagogiem.

Kā uzsver režisori, „lugas sociālais fons ir padomju laiki, bet tas ir tikai fons. Šodien varētu teikt – cita realitāte, cita dzīve, kura teātrī var skanēt interesanti: skatoties šodienas acīm, ieraugām citas krāsas, atklājas citas tā laika šķautnes. Daudzas domas, tēmas un idejas, kuras var atrast lugā, ir aktuālas arī mums”.

Lomās: Agnese Jēkabsone vai Everita Pjata, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Sandis Pēcis, Pēteris Lapiņš, Kaspars Kārkliņš, Viktors Ellers, Madara Melne, Ilze Jura, Signe Ruicēna, Rolands Beķeris, Mārtiņš Kalita, Anete Berķe, Ilze Būde un Laura Jeruma.

Turpretī „Stikla zvērnīca” – viena no izcilākajām T. Viljamsa lugām, kas atnesa tās autoram pasaules slavu, ir smeldzīgs vēstījums par ģimeni – māti un viņas diviem pieaugušajiem bērniem, kuru ikdienas ritmu izjauc kāda svešinieka ierašanās.

Lomās: Anete Berķe vai Ilze Būde, Mārtiņš Kalita, Laura Jeruma un Pēteris Lapiņš.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu