Vārda dienu svin: Beāte, Beatrise

Lieliskākie vampīri ir klāt! Seriālā un grāmatā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apgāds Zvaigzne ABC kopā ar televīzijas kompāniju LNT iepazīstina ar pašiem spožākajiem, pašiem lieliskākajiem un senākajiem vampīriem. Viņi radās pirms “Krēslas”, pirms “Bafijas” un citiem. Viņi kļuva par iedvesmas avotu turpmākajām vampīru sāgām. Iepazīstieties – bīstamie brāļi Stefans un Deimons! Kurš no viņiem salauzīs vairāk siržu? Un kuru izvēlēsies Elena?
Apgāds Zvaigzne ABC, atsaucoties fantāzijas literatūras cienītāju neskaitāmajiem lūgumiem, piedāvā saviem lasītājiem Lizas Džeinas Smitas romānus “Atmošanās” un “Cīņa” no sērijas “Vampīra dienasgrāmatas”.

“Orķestris sāka spēlēt lēnu deju melodiju. Viņš joprojām skatījās Elenā, burtiski ar skatienu uzsūcot viņu sevī. Zaļās acis no alkām bija kļuvušas tumšākas, gandrīz melnas. Pēkšņi viņai radās sajūta, ka Stefans varētu, nesakot ne vārda, piekļaut viņu sev cieši klāt un noskūpstīt.
– Vai vēlies padejot? – viņa klusi jautāja. Es spēlējos ar uguni, ar kaut ko tādu, ko nesaprotu, viņa pēkšņi aptvēra. Un tajā brīdī arī saprata, ka ir nobijusies. Sirds spēcīgi sitās. It kā zaļās acis uzrunātu kaut ko dziļi viņas dvēselē noslēptu – un šī daļa kliedza: “Briesmas.” Par civilizāciju vecāks instinkts mudināja Elenu skriet projām, bēgt.
Tomēr viņa nepakustējās.”

Amerikāņu rakstnieces Lizas Džeinas Smitas romānu sērija “Vampīra dienasgrāmatas” ir darbi, kas aizsāka “vampīru bumu” visā pasaulē, jo tie tapuši gan pirms bestselleru tetraloģijas “Krēsla”, gan pirms TV seriāla “Bafija pret vampīriem”, tomēr romānos saskatāmi abu šo darbu iedīgļi. “Vampīra dienasgrāmatas” stāsta par šķietamu parastu Amerikas vidusskolu, kuras populārāko meiteni – skaisto, lepno Elenu – savaldzina noslēpumainais “jauniņais” Stefans Salvatore. Protams, meitenei sākotnēji nav ne jausmas, ka skaistais, zeltmatainais jaunietis patiesībā ir dzimis 15. gadsimta sākumā un viņa būtība nav gluži cilvēciska… taču ar to viss vēl nebeidzas. Spēlē iesaistās arī Stefana brālis – bīstami valdzinošais Deimons, kurš lolo kāri atriebties brālim par seniem pāridarījumiem un kuru tāpat valdzina Elena – tikai viņš meitenes uzmanību cenšas iekarot gluži citiem līdzekļiem… Kuru brāli Elena izvēlēsies un kādas sekas būs viņas izvēlei?
Romānā “Vampīru dienasgrāmatas” ir viss, pēc kā varētu ilgoties jauns lasītājs – raiti ritošs sižets, intriga, romantisks mīlasstāsts, skaidri uztverams vēstījums un spilgti vizualizējamas detaļas. Ar šķietami pieticīgu valodas līdzekļu klāstu autore uzbur pasauli, kas ir krāsaina un dzīva kā filmas kadrs. Domājams, tieši tāpēc 2009. gadā pēc šo darbu motīviem tika uzņemts televīzijas seriāls, kas ieguvis popularitāti visā pasaulē. Šīs grāmatas ir izklaidējoša lasāmviela visiem, kas jūtas sirdī jauni.
Iepazīstieties:
Elena, meitene, kura radusi vienmēr iegūt visu, ko vēlas. Šobrīd viņa grib Stefanu, bet pēkšņi attopas, ierauta nāvējoši bīstamā mīlas trijstūrī…
Stefans, jaunais un noslēpumainais skolasbiedrs. Viņa pagātnē ir šaušalīgs noslēpums, kas mainīs Elenas dzīvi uz visiem laikiem…
Deimons, seksīgs un bīstams; viņu virza vēlme atriebties Stefanam, savam brālim, kurš reiz viņu nodevis. Nolēmis iegūt Elenu, Deimons ir gatavs nogalināt brāli…

Lizas Džeinas Smitas (L. J. Smith) grāmatu sērija “Vampīra dienasgrāmatas” sajūsminājušas dažādu paaudžu lasītājus un iedvesmojošas kinoļaudis radīt visā pasaulē populāro seriālu “Vampīra dienasgrāmatas”, kas kopš 5. janvāra tiek demonstrēts arī Latvijas telekanālā LNT.


Dalīties.

Atstāt Ziņu