Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Emerita

Lausks darbojas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aktīvi. Salst, ka grab vien. Vislabāk ir gultā, neko nedarot. Kad galīgi nenāk vairs miegs, esmu iesākusi tamborēt kokvilnas pirkstaiņus pavasarim meitai. Pie reizes tad ielūru TV ar, tik tā elektrība tērējas arvien un arvien. Nu jau runā, ka no aprīļa maksāt vairāk ir labi un pareizi, bet to, ka jau šomēness maksājam vairāk nerunā. Vairāk maksājam ne jau tikai tāpēc, ka sildīties ir vieglāk ar elektrību, bet tā palikusi dārgāka par nieka santīmiem.

Ir tik skaisti. Balts. Dažreiz sarmaini koki. Dažreiz krīt jauns sniegs. Leduspuķes uz logiem. skaisti. Vasarā tās nerotājas.
Skaisti. Tik tas aukstums arī man ko atņem. Citi želojas, ka apsalst cilvēki. Paši vainīgi, ka nerūpējas par sevi. To mazo bērnu gan žēl, ka mātes par viņiem nerūpējas. Viņi tak vēl nemaz nezin, ka siltāk jāģērbjas un pat seja jāaizsedz. Pat nosalstot veci dzērāji. Lai tik nosalst, paši vainīgi. Manu dzīvi izpostīja viens dzērājmuļķis, man tagad citi dzērāji jāžēlo?

Visvairāk aukstumā man pietrūkst, ka ar slotu nevar lidot. Slota pie ārdurvīm stāv. Sniegs jau šajās dienās arī nav jāslauka. Ja nokrīt jauns, aukstumā pieminas pats. Lidošanai par aukstu. Jau pagāšziem cepure bija jāliek, lai ausis nenosalst. A tagad? Nokusīs sniegs, slota noliksies neredzamā vietā, lidošana nebūs prātā. Bet tagad varētu palidot. Varbūt to ziemeļblāzmu ieraudzītu.

Pašlaik esmu iedomājusies, ka uz to pasākumu Lielvārdē gan lidošu, ar vilcienu Lielvārde no manis ir tik kāds 15-20 minūtes, ar slotu būs vēl ātrāk.

Auksts. Skaists. Vecā kaimiņiene saka, ka, ja kaut kad sestdien nepaliks siltāks, aukstums saglabāsies vēl kādu mēnesi. Metereologi saka, ka siltāks paliks kaut kad nākamnedēļas vidū. Ir tik tāds sīkums – lai nu kam, metereologiem neticu. Kosmosā var lidot, datorus izdomāt, globālus tīmekļus u.c. radīt, bet laiku nevar noteikt.

Ai. Skaisti. Bet auksti.

Dalīties.

1 komentārs

  1. …palidosim? <br><br>Tas nekas, ka salst. Un, ka slota… – šobrīd ir domāta tikai sniega tīrīšanai, nevis lidošanai… <br><br>…ko teiksi, Gunta?<br><br>Šonakt! <br><br>…palidosim?<br><br>Ludmila <br><br><br>

Atstāt Ziņu