Vārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Lasi atbildes uz jūsu jautājumiem par svīšanu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

SievietesPasaule.lv sadarbībā ar Rexona piedāvā tev šonedēļ uzdot sasāpējušos vai tevi interesējošos jautājumus par svīšanu, padušu kopšanu un pretsviedru līdzekļu izvēli un lietošanu.

Uz jautājumiem atbild speciāliste, “Veselības centra 4” Estētiskās Dermatoloģijas klīnikas dermatoveneroloģe Līga Jacēviča.

Jautājumu iesūtīšana noslēgusies!


Jautājumi un atbildes

Yule: Par ko varētu liecināt tas, ka ātrāk nekā citi sāku svīst? Piemēram, iedzeru karstu kafiju vai ēdu karstu zupu, un jau nedaudz svīstu, vasarā vispār teku kā pirtiņā. Vai tā varētu būt paātrināta vielmaiņa?
Dr. L.Jacēviča:
Mēs svīstam un tā ir normāla organisma vielmaiņas un siltumapmaiņas reakcija. Noteiktās situācijās – paaugstināta temperatūra, karsts laiks, fiziska slodze utt., šis process noris pastiprināti. Taču arī pie iekšķīgām saslimšanām, piem, vairogdziedzera pastiprināta darbība,viens no simptomiem ir pastiprināta svīšana, arī atsev. medikamentu lietošana varētu izraisīt šo
reakciju. Lokalizēta svīšana – paduses, kājas, rokas visbiežāk ir psihogēna rakstura t.i. – emociju noteikta. Lietojot karstu uzturu, arī karstā laikā, pasiprināta svīšana varētu būt
normāla ķermeņa reakcija

Santa: Vai var būt situācija, ka lietojot dezodoranta rullīti man vairāk ir sajūta, ka svīstu un svīšanas sekas ir pamanāmākas nekā tad, kad nelietoju? Varbūt jāizvēlas pūšamais?
Dr.L.Jacēviča
: Ir deodoranti – piešķir tikai aromātu un ir antiperspiranti – samazina svīšanu padusēs. Gan vieni, gan otri ir pieejami dažādās formās – krēmu, aerosolu, gelu utt. veidā. Ir iespējams, ka konkrētais līdzeklis Jums neder, pamēģiniet citu variantu. Sausāku, komfortablēku sajūtu parasti snieda antiperspiranti gela formā. ! Pievērsiet uzmanību – varbūt Jūs lietojat tikai aromātu dodošu, nevis svīšanu samazinošu līdzekli…

Bella: Paduses skuju ar žileti vai izmantojot dažādus krēmus. Pēc skūšanās lietoju maigu ķermeņa losjonu. Tomēr pēdējo mēnesi jūtu, ka padušu āda nav gluda, bet paliek tāda raupja. Lietojot rullīti tas saiet mazajās rieviņās. Domājot par vasaru, krekliņiem bez rociņām, negribētos, ka tas ir manāms citiem. Vai tā varētu būt skūšanās vaina, dezodoranta vaina, varbūt vēl kaut kas cits?
Dr.L.Jacēviča: Skūšanās laikā matiņš tiek “nogriezts”, tas ir ass un augot var radīt ādas kairinājumu. Ilgstošs kairinājums rada ādas aizsargreakciju – tā sabiezē, kļūst raupjāka. Tas varētu būt problēmas skaidrojums. Šajā gadījumā risinājums būtu lāzer vai fotoepilācija.

svīstošā: Ko varat pateikt par MAxim antipespirantiem, ko var nopirkt aptiekās. Cik tie ir efektīgi? Spriežot pēc cenas, varētu būt iedarbīgi, bet kā ar kaitīgo pusi? Ļoti svīstu, ar hormoniem un vairogdziedzeriem viss kārtībā. Apnikuši katru dienu tie slapjie padušu loki. Tuvojas vasara, kad svīdīšu vēl vairāk.
Dr.L.Jacēviča: Antiperspirants Maxim – satur metālu sāļus, kas aizsprosto sviedru dziedzeru izvadkanālus, lielākā koncentrācijā, nekā citi plaši pieejamie produkti.
Svīšana tik tiešām mazinās un slapjie loki neveidojas. Taču, ja ir ļoti jūtīga āda un tendence uz hidradenītiem jeb sviedru dziedzeru iekaisumiem, nevajadzētu to lietot. Bet, ja viss ir kārtībā, tad vasaras periodā un šad tad var lietot.

Wanessa: Pa TV reklamē rullīti, kas kopj paduses ādu pēc skūšanās un padara tās maigākas. Vai tā var būt, ka pēc skūšanās uzreiz var lietot dezodorantu? Vai ir kāds dezodorants-rullītis, kas padara maigāku padušu ādu? 
Dr.L.Jacēviča: Iespējams, ka šie preparāti papildis satur arī ādu nomierinošas, kairinājumu mazinošas sastāvdaļas. Ja tūlīt pēc skūšanās, lietotjot dezodorantu vai antiperspirantu, nav kairinājuma un nepatīkamu sajūtu- lietojiet!

Ginta: Gribētu painteresēties sīkāk par lāzerepilāciju. Vai tā ir sāpīga? Uz cik ilgu laiku ir efekts un cik bieži tā jāveic? Un vai tā tiešām nav kaitīga, jo tie tomēr ir lāzeri, vai nevar kaitēt ādai?
Lana: Pievienojos Gintas jautājumiem par lāzerepilāciju. Esu dzirdējusi, ka ja to veic padusēm tad arī mazāk svīst. Vai tā ir taisnība?

Dr. L.Jacēviča: Lai veiktu lāzer vai fotoepilāciju, pirmais nosacījums – matiņiem jābūt tumšiem vai tumšākiem par ādu. Metodes ir efektīvas. Nepatīkamas sajūtas procedūras laikā ir ļoti individuāla reakcija. Jo tumšāki, resnāki un biezāki matiņi, jo vairtāk jutīs. Sākumā procedūra ir jāatkārto apmēram reizi mēnesī, tad arvien retāk un retāk. Pilnībā iznīcināt matiņus uz visiem laikiem nav iespējams, bet var panākt, ka procedūru nepieciešams atkārtot tikai reizi gadā, pat retāk. Procedūras laikā, neilgu laiku pēc tās ir ādas kairinājuma pazīmes, un tā ir normāla reakcija, ja vien nav izveidojies ādas apdegums, kam nevajadzētu būt.
Ne ādai, ne iekšējiem orgāniem ļaunums netiek nodarīts.

Vija: Ko varētu nozīmēt, ja bieži padusēs veidojas tādas pumpiņas, kurām apkārt apsārtumi? Tās ir sāpīgas, bet pēc pāris dienām pāriet.
Dr.L.Jacēviča:
Visdrīzāk tas ir kairinājuma radīts matu folikula iekaisums jeb folikulīts. Visbiežāk to izraisa tiešs kairinājums – skūšanās, vaksācija, antiperspiranta, krēma lietošana. Es ieteiktu pēc skūšanās lietot Bepanthen plus krēmu.

 

Saistītie raksti

Kas tev jāzina par padušu kopšanu

Nepatīkamais, taču dabiskais process – svīšana

Nepatīkams aromāts? Otrā randiņa vairs nebūs!


Dalīties.

Atstāt Ziņu