Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno

Larisa: ‘Peldu kā jūrā pa viļņiem’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Man nav pieredze ar dzemdes kakla vēzi, bet vēlos pastāstīt savu sāpi par olnīcu cistām.
Esmu no sievietēm, kas ļoti rūpīgi izturās pret savu veselību un kārtīgi apmeklē ginekologu kā jau tas pienākas sievietei pēc 40 gadiem. Tagad man ir 45 gadi.

Gadus divus atpakaļ kā vienmēr kārtējo reizi apmeklēju savu ginekoloģi. Pēc pārbaudes, viņa ieteica iziet sonoskopiju olnīcām, jo radās aizdomas par cistu. Izmeklējot tiešām tika konstatēta cista vienā no olnīcām. Daktere mierināja mani,ka tas neesot nekas briesmīgs, bet joprojām kārtīgi jāseko līdz. Tad iedomāja, ka visādam gadījumam joka pēc mēs varētu uztaisīt arī marķieri uz audzējiem.

Un tad sākās riņķa dancis. Izrādījās, ka šis marķieris ir paaugstināts. Protams ne tik ļoti, lai skaidri pateiktu- audzējs, bet skaitlis bija liels. Daktere ieteica izoperēt gan olnīcas, gan dzemdi. Visādam gadījumam. Atteicos. Tad ieteica aizbraukt uz Rīgu pie onkoginekologa, ko arī izdarīju. Pēc pārbaudes tiku nomierināta- 99% vēzis nav, bet 1 % paliek Dieva ziņā.

Cītīgi veicu pārbaudes, cista auga. Daktere visu laiku lika padomāt par operāciju. Viss tas satrauca, jo zināju,ka tā nav izeja. Izoperējot rodas dažādas citas problēmas- gan ar kauliem gan arī citām lietām. Un tad pēkšņi vienā no pārbaudēm mans marķieris ir atkal normā.

Prieks bija īss, jo tas bija normā tikai uz pāris mēnešiem.Tad atkal paaugstināts. Uztaisījām biopsiju. Laikam tā sauc tās analīzes. Daktere, ļoti jauks un pretīmnākošs cilvēks dara visu iespējamo,lai mani izmeklētu. Teica, ja šī analīze būs slikta- operācija- obligāta. Laikam jau tā dzīvotgriba ir tik spēcīga, ka palīdz. Šī analīze atkal normāla.

Tā es peldu kā jūrā pa viļņiem. Pēc pāris nedēļām kārtējā pārbaude- redzēs, ko tā nesīs.

Ar cieņu, Larisa

 

Ja arī Tev ir nācies stāties pretī dzemdes kakla vēzim, padalies ar savu stāstu! Kāpēc par to ir jārunā? Dzemdes kakla vēzis ir paņēmis un joprojām paņem daudzu sieviešu dzīvības Latvijā – ik mēnesi no šīs slimības ap desmit sieviešu mirst. Ja Tavs stāsts liks aizdomāties un doties pie ginekologa kaut vienai sievietei, Tu būsi paveikusi ļoti labu darbu. 

Sievietēm, kuras atsauksies šim aicinājumam un pastāstīs savu pieredzi cīņā ar dzemdes kakla vēzi, dāvāsim dāvanu karti 20 Ls vērtībā, ko varēsiet izmantot kādā no Veselības centrs 4 iestādēm.

Raksti mums: Savu stāstu sūti mums uz e-pastu sp@sievietespasaule.lv ar norādi „Izglāb dzīvību”.

Vairāk par akciju lasi šeit >> “Pastāsti un izglāb citu sieviešu dzīvību!”

Dalīties.

Atstāt Ziņu