Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris

Laista klajā Ošo grāmata ‘Apskaidrības ABC’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Ošo grāmatu “Apskaidrības ABC”, kurā apkopotas Ošo pārdomas par vārdiem, jēdzieniem, terminiem un to nozīmi. Un, kā allaž, Ošo ir pārsteidzošs, provocējošs un rosinošs. Viņa atziņas apgāž vispārpieņemto viedokli un uz ierasto liek paraudzīties no jauna skatu punkta.

Kāpēc apcerēt vārdus? Ošo uzskata, ka “vārdi nav tikai vārdi. Tiem piemīt noskaņa, savdabīga izteiksme. Tiklīdz vārds iemājo tevī, tas maina tava prāta noskaņu, paver atšķirīgu pieeju, īpatnēju redzējumu.” Tāpēc viņš aicina necensties lietot vārdus, bet, ja reiz tie jālieto, būt savā atlasē izvēlīgam un rūpīgam kā dzejniekam. Ošo iet vēl tālāk un vedina nelietot loģisku un argumentējošu valodu, bet izvēlēties vārdus, kas pauž emocijas, rūpes un mīlestību, jo tas ļauj izvairīties no strīdiem.

“Apskaidrības ABC” ir būvēta kā vārdnīca, sadalot vārdus šķirkļos pēc alfabēta. Tā sākas ar burtu A un vārdu “abstrakcija”, bet beidzas ar Ž un vārdu “žurnālistika”. Starp “A” un “Ž” ir visi pārējie burti un to pārstāvji – vārdi, kas caur un cauri aptver plašo jēdzienu spektru no abstrakcijas līdz pat žurnālistikai.

Ošo ir XX gadsimta domātājs, mistiķis un garīgais skolotājs, dzimis Indijā, Kučvadā, 1931.gada 11.decembrī. 21 gada vecumā Ošo piedzīvoja apgaismību. 1953.gada 21.martā talantīgais jauneklis pabeidza Saugāras universitāti ar izcilību filozofijā. Džabalpuras universitātē deviņus gadus viņš nostrādāja par profesoru, tajā pašā laikā apceļodams Indiju, savās lekcijās izaicinot reliģiskos līderus uz publiskām debatēm. Kā vēlāk izteikušies dažādi eksperti, Ošo mācība ietver daudzas reliģijas, bet neierobežojas nevienā no tām.

Ošo aizrautīgi izstrādāja jaunas meditāciju tehnikas. Sadarbojoties ar Rietumu psihologiem un balstoties uz senajām tradīcijām, Ošo radīja vīziju par “Jauno cilvēku”: “Cilvēks nav mērķis, cilvēks ir tikai tilts starp dzīvnieku un pārcilvēku; palikt par cilvēku ir ļoti bīstami, tas ir tikai pakāpiens, bet mums tā ir kļuvusi par sienu…”

Ošo mācības metodes ir patīkamas un rosinošas. Tās guru atziņas padara vieglāk pieejamas, izstāstot caur jokiem un prātulām.

Ošo pameta savu ķermeni 1990.gada 19.janvārī. Dažas nedēļas pirms tam viņam jautāja, kas notiks ar viņa darbu. Ošo atbildēja: “Mana ticība esamībai ir absolūta. Ja ir kāda patiesība tajā, ko es saku, tā izdzīvos… Es palikšu iedvesmas avots saviem cilvēkiem… Es vēlos, lai viņi paši izaug – kā mīlestība, kam apkārt nevar izaugt neviena baznīca, kā apziņa, kas nav neviena monopols; kā svinēšana, līksmošana un vienmēr svaigas, bērnišķīgas acis.”

Ošo grāmatu “Apskaidrības ABC” no angļu valodas tulkojusi Andžela Šuvajeva.

Dalīties.

Atstāt Ziņu