Vārda dienu svin: Regīna, Ermīns

Kur šajā valstī meklēt pēc palīdzības un taisnības cīņā ar bankām?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Es rakstu šo bezizejas situācijas vadīta un ceru, ka tā ne tikai palīdzēs man pašai rast kaut kādu risinājumu un cerību dzīvei, bet atvērs acis un kapos kā brīdinājums citiem. Taču pats galvenais, ko vēlos panākt – lai maniem bērniem būtu jumts virs galvas, ēdiens un nākotne.

Pirms gada un 3 mēnešiem mūsu ģimenē piedzima trešais bērniņš. Vēloties nodrošināt bērniem pienācīgus dzīves apstākļus un plānojot ģimeni, bijām paņēmuši kredītu lielāka dzīvokļa iegādei. Ekonomiskās, politiskās, attiecību un visādas citādas krīzes dēļ šobrīd esmu palikusi pie drumslās sasistas siles un nezinu, kā tālāk dzīvot, kā izdzīvot, kā skatīties acīs saviem bērniem un kā viņus pabarot. Ģimenes apgādnieks šobrīd vairs nedzīvo ar mums un esmu palikusi viena ar trim bērniem. Kredīta maksājumus segt nevaram un arvien dziļāk iestiegam purvā. Bankas, kas izsniedzot aizdevumu bija tik atsaucīgas, tagad mūs ir iedzinušas lamatās, pieprasa naudas atmaksu un draud ar izlikšanu no dzīvokļa. Katru mēnesi liela daļa ienākumu aiziet šai bankai, taču summa neesot pietiekama, lai saglabātu jumtu virs galvas. Esam pilnībā atkarīgi no banku „garastāvokļa” un pēc mēneša mums dzīvoklis laikam būšot jāatstāj. Bērni man bieži jautā, kādēļ es raudu, kādēļ mēs neejam uz kādiem pasākumiem, viņi jau vairs necer uz kārumiem vai jaunām mantām – arī viņi ir samierinājušies un tas skumdina visvairāk.

Protams, daudzi varētu teikt, ka tādu gadījumu kā mans ir neskaitāmi un pašai vien jātiek ar saviem parādiem galā, bet jūtos, kā cīnoties pret sienu. Varbūt kādam no lasītājiem būs kāds konkrēts padoms, kā rīkoties, kādā institūcijā vērsties, kam galu galā sūdzēties, kad jūti, ka Tevi kā cilvēku ne vien neciena, bet arī pilnībā pakļauj un atņem rīcības brīvību.

Esmu vērsusies pēc palīdzības pašvaldībā, rakstījusi vēstules ministriem, bet nekādas īpašas reakcijas. Kā viņi uzzina, ka sūdzos par šo banku, atbildes sāk palikt samudžinātākas un galu galā nonākam pie tā, ka bankai ir visas tiesības tā rīkoties. Un mans pienākums ir ar to samierināties.

Varētu veikt kādu pētījumu, apzinot un saskaitot tos cilvēkus, kuri ir nonākuši Skandināvu banku gūstā un neredz izeju. Šos cilvēkus noteikti nevar uzskatīt par pilntiesīgiem Latvijas iedzīvotājiem, jo dzīves jēga un jebkura darbība ir vērsta tikai uz to, lai izpatiktu bankai, samaksātu bankai un vēl pateiktu paldies bankai. Es saviem bērniem tādu dzīvi nenovēlu, bet salīdzinot cilvēka mūža ilgumu ar kredīta mūža iespējamo termiņu, nākas secināt, ka šī verdzība tiek pārmantota un tas šķiet bezcerīgi.

Vēlos vērsties pie jebkura, kas var palīdzēt ar padomu, iedrošināt, pateikt priekšā – kur ir izeja? Esmu darījusi un darīšu visu, lai pierādītu, ka arī es un mani bērniņi ir cilvēki.

Dalīties.

6 komentāru

  1. saprotu, izklausās vienkārši, bet tā nav – bet, ja tāda iespēja ir, atdod bankai to dzīvokli, lai vārās un pārvācies uz ko mazāku, bērniem nevajag lielu dzīvokli un raudošu mammu, bet gan laimīgu mammu kaut vai divistabu dzīvoklīti – tieši tādu es atceros savas bērnības laimīgāko daļu, kad 6 gab dzīvojām koka mājā 2 istabu dzīvoklītī..

  2. Jā, ja pietiktu ar to, ka bankai atdod dzīvokli un viss ar to beigtos. bet tur tā lieta, ka nebeidzas…jo dzīvoklis vairs nemaksā to naudu ko kādreiz..briesmīgi.

  3. Mēģini piedzīt alimentus no bijušā vīra. cik noprotu, viņš nepalīdz, tad ir iespējams tiesas ceļš, valsts maksās viņa vietā un pēc tam no viņa piedzīs,bet tev būs vismaz katru mēnesi summa, ar ko rēķināties. Par 3 bēriem tā varētu būt diezgan laba summa, jo 3 bērni taču jāpabaro, jāapģērbj,jāizskolo!

  4. Kā vienmēr pastāv vismaz 2 iespējas un vēl ppietiekams daudzums to iespēju par kurām pat iedomāties nevaram, tas nu tā jokam…<br>Mana situācija bija līdzīga, tikai manā situācijā bija tā, ka es paliku atraitne ar trim bērniem un ar mani arī nevien negribēja ne runāt, ne arī kāda palīdzība man pienācās, jo pārsniedz noteikto summu, lai kādu pabalstu dabūtu…<br>Es gāju sekojošu ceļu – uzsāku bankrota procedūru fiziskai personai, tad administrators bija spiests pārdot māju par 2x lielāku summu izsolē nekā to sākotnēji gribēja banka. <br>Iesakuiet arī šo ceļu, jo pēdējā laikā esot kaut kāda iespēja saglabāt arī dzīvojamo platību, tā ka vajag tik sākt kustināt pa bikim to lietu un tad jau vēl jākārto arī šķiršanās un uzreiz arī alimenti būs…

Atstāt Ziņu