Vārda dienu svin: Andrievs, Andrejs, Andris

Kundalini joga – atmodināt snaudošo enerģiju

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mēs dzīvojam straujā, mainīgā un ar informāciju pārpildītā pasaulē, mums ir ļoti liela izvēles daudzveidība un neskaitāmas attiecības, kurās esam iesaistījušies, un mums jāatrod veids, kā ar šīm problēmām tikt galā. Kundalinī joga un meditācija ir viens no veidiem kā nomierināties un ieklausīties sevī, gūt jaunus spēkus un ar intuīcijas palīdzību izdarīt to vai citu izvēli.

Pamodina mūsos esošo radošo potenciālu
Nosaukums kundalinī cēlies no vārda kundal, kas nozīmē „iemīļotās matu cirta”.
Atritinot šo „cirtu” tiek pamodināts kundalinī- radošais potenciāls, kas snauž katrā no mums. Kundalinī joga ir prakses veids, kurš ir koncentrēts uz kundalinī enerģijas celšanu. Kundalinī nozīmē apzināšanos. Šī apzināšanās enerģija jau ir mūsos un kundalinī joga ir tehnoloģija, kas pamodina šo apzināšanos. Apzināšanās sniedz mums dažādas izvēles un iespējas.

Nodarboties var ikviens
Kundalinī joga sastāv no vienkāršām metodēm, kuras var pārbaudīt ik viens, neatkarīgi no vecuma un fiziskajām spējām. Tā ir zinātne, kas ietver elpošanas vingrinājumus, jogas pozas, skaņas un meditāciju. Nav vajadzīga arī īpaša ticība, pārmaiņas notiek vienkārši darot.

Kā notiek kundalīni jogas nodarbība
Nodarbība vienmēr sākas ar iedziedāšanos, noskaņošanos ar Adi mantru (vismaz trīs reizes nodziedam mantru). Tad seko elpošanas vingrinājumi un iesildīšanās vingrinājumi. Kad ķermenis ir iesildīts, seko krija. Krija sastāv no vingrinājumiem, kas var būt gan vienkārši un īsi, gan intensīvi kopā ar spēcīgu elpu, tie tiek izpildīti ar noteiktu mērķi, katrai krijai ir sava iedarbība. Daudzas krijas beidzas ar dziļu relaksāciju uz muguras. Nodarbības beigās ir meditācija. Meditācijās notiek mantru skandēšana, citas meditācijas ir ar roku pozīcijām un elpām. Tādā veidā mēs attīstām un nomierinām savu prātu. Nodarbības vienmēr beidzas ar īpašu dziesmu un mantru sat nam.

Ar kundalinī jogu mēs varam paaugstināt savu enerģijas līmeni un iegūt skaidrāku prātu, atdzīvināt sajūtas.

Kundalini joga var palīdzēt stiprināt nervu sistēmu, lai vieglāk būtu pārvarēt stresu, kā arī uzlabo pašsajūtu un tādā veidā spēcina imunitāti. Stimulējot kundalini enerģiju mēs iedarbojamies uz visām  čakrām, tiek pozitīvi ietekmēts viss ķermenis, tā veselības stāvoklis un līdzsvarota dziedzeru darbība.

 

 „Katrai cilvēcīgai būtnei ir iedzimtas tiesības būt veselai, laimīgai un cēlai.”

Jogī Bhadžans.

 

Evija Blūmentāle
kundalinī jogas pasniedzēja
www.kundal.lv
Matīsa ielā 31/13
Tālr.: 29995557
E-pasts: info@kundal.lv

Dalīties.

1 komentārs

  1. Atdod savu satraukumu, sāpēs, likstas un jebko citu Visumam un paņem laimi, prieku un smaidu uz savām mājam. <br><br>Aicinu pieteikties jaunai Kundalini jogas grupai piektdienu vakaros, Matīsa ielā 31,Rīgā. Pirmā nodarbība 16.Martā.<br>Pieteikties uz e-pastu: agakirsone@yahoo.com vai <br>zvanīt uz tāl: 26074543 (Agnese)

Atstāt Ziņu