Vārda dienu svin: Cecīlija, Cilda

Ksenija Sobčaka: ballītes nomainījusi politika

Pinterest LinkedIn Tumblr +

smu viena no slavenākajiem cilvēkiem Krievijā, kas varbūt nav pieticīgi, bet tā ir taisnība,” – tā teikusi 31 gadu jaunā KSENIJA SOBČAKA. Taisnība ir arī fakts, ka pēdējā pusotra gada laikā Ksenijas slava „apmetusi kūleni” – no glamūrīgas un bezrūpīgas ballīšu karalienes, populāru TV raidījumu vadītājas viņa kļuvusi par nopietnu Krievijas politisko opozīcijas spēku pārstāvi.

 „Es esmu Ksenija Sobčaka, un man ir ko zaudēt,” – gadu atpakaļ, uzkāpjot uz skatuves Maskavā, Akadēmiķa Saharova prospektā notiekošajā mītiņā sacīja Ksenija Sobčaka. Toreiz tūkstošiem cilvēku bija sapulcējušies, protestējot pret Krievijas prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu. Ksenijas teikto knapi varēja dzirdēt, jo…pūlis Sobčaku izsvilpa. Tas nebija pārsteigums, šādu cilvēku reakciju viņa bija gaidījusi. Gadiem darbojoties izklaides sfērā un vadot TV šovus, viņa pati bija radījusi bezrūpīgas un skandalozas personības slavu. Turklāt bieži baumoja par neticami veiksmīgās Sobčakas „aizmuguri”, viņa nodēvēta pat par „Putina krustmeitu”.
Toreiz Kseniju izsvilpa, bet pagāja gads un viņa tika ievēlēta Krievu opozīcijas koordinācijas padomes valdē.

Kā radās ‘Ksenija Sobčaka’?
Ksenija Sobčaka ir dzimusi 1981.gada 5.decembrī bijušā politiķa Anatolija Sobčaka un politiķes Ludmilas Narusovas ģimenē. Viņas tēvs ir bijušais Sanktpēterburgas mērs, pateicoties kuram politikā vispār ienāca Vladimirs Putins. Putins bijis tuvs Sobčaku ģimenes draugs. Šis fakts tad arī nodrošinot Ksenijas „aizmuguri”. Vismaz tā cilvēki Krievijā runā. Taču pati Ksenija Sobčaka to sparīgi noliedz.

„Protams, es nevaru apgalvot, ka nāku no provinces un esmu visu dzīvē sasniegusi pati. „Sobčaka meita” – tas ir uzlicis savu zīmogu, un vecāki man ir nodrošinājuši labu izglītību, taču es vienmēr esmu tiekusies pēc neatkarības,” stāstījusi Ksenija. Jau 17 gadu vecumā viņa aizgājusi no mājām un no vecākiem kopš tā laika naudu nav ņēmusi. Studiju laikā viņu finansiāli uzturējis toreizējais dzīvesbiedrs.

“Es strādāju, lai radītu Kseniju Sobčaku, un viņa izrādījās šausmīga dažos aspektos, bet citos – ļoti jauka. Tagad, kad esmu radījusi šo Kseniju Sobčaku, man jāizvirza jauni mērķi.”

Pagrieziena punkts bijusi došanās uz realitātes šova „Dom-2” (Māja-2) vadītājas atlases konkursu. „Es uzvarēju. Godīgi, bez jebkādiem blatiem. Arī iepriekš biju piedalījusies citos kastingos, bet tajos man nepaveicās. Sākumā darbs televīzijā bija smags, man praktiski nebija brīvdienu. Un to lielo naudu es sāku pelnīt tikai tagad- pēdējos piecos gados,” viņa stāstījusi. Sobčaka kļuva ne tikai par miljonāri un vienu no ietekmīgākajām sievietēm Krievijā („Krievijas Parisa Hiltone” –tā viņu mēdza pieteikt Krievijas medijos), viņa kļuva arī par vienu no pretrunīgākajām slavenībām- viņu gan ienīda un lamāja, gan mīlēja. Nepagāja ne diena, kad dzeltenajā presē neparādītos kāda ziņa, ko atkal sastrādājusi Sobčaka- izaicinošs tērps, jaunas attiecības, šokējošs paziņojums vai skandalozi foto. „Es strādāju, lai radītu Kseniju Sobčaku, un viņa izrādījās šausmīga dažos aspektos, bet citos – ļoti jauka. Tagad, kad esmu radījusi šo Kseniju Sobčaku, man jāizvirza jauni mērķi,” par savu spožo un skandāliem apvīto dzīvi sacījusi pati Ksjuša.
Un lai gan Ksenija tiešām bija skandaloza un izaicinoša, tomēr par stulbu viņu gluži nosaukt nevar. Vēl pirms galvu reibinošās slavas Sobčaka pabeidza divas skolas – viņa ieguvusi bakalaura grādu starptautiskajās attiecībās un maģistra grādu politikas zinātnē.

Zaudēja karjeru TV, bet ieguva pašcieņu
Ksenijas Sobčakas karjera plauka un zēla- neskaitāmi TV raidījumi, projekti, pasākumu vadīšanas un milzīgs atalgojums. Kas tad pamudināja viņu pēkšņi stāties opozīcijas rindās, it īpaši, saprotot, kādas represijas par šādu brīvdomību sekos?

Pati Ksenija apgalvo, ka tas nav noticis pēkšņi, bet neapmierinātība ar notiekošo valstī viņā briedusi jau ilgu laiku. Sobčaka neesot pret Putinu, bet par pārmaiņām. „Gribu, lai mūsu valstī būtu neatkarīgi, brīvi mediji un taisnīgas tiesas, lai mēs virzītos uz globālām pārmaiņām.”

“Es tagad sevi uzskatu par cilvēku, kurš spēja atrauties no siles svarīgāku ideju vārdā.”

Protams, viņas uzstāšanās mītiņā un iesaistīšanās opozīcijas darbā nepalika nemanīta. Pagājušā gada laikā Ksenija zaudēja pilnīgi visus savus projektus Krievijas federālajā televīzijā. „Protams, tas ir smagi, es jau nojautu, ka tā būs, bet īsti gatavs tu tam nevari būt, līdz tas nenotiek. Esmu zaudējusi savu karjeru, savu slavu, taču es to nenožēloju, jo esmu ieguvusi ko vairāk- pašcieņu. Es tagad sevi uzskatu par cilvēku, kurš spēja atrauties no siles svarīgāku ideju vārdā, ” teikusi Ksenija.

„Man tagad svarīgi ir, ka varu sevi realizēt lietās, par kurām jau sen sapņoju.” Viņa kabeļtelevīzijas kanālā Dožd (Lietus) vada sociāli-politisku sarunu raidījumu, kā arī ir dzīvesstila žurnāla SNC galvenā redaktore.

Raibais gads- dzīve opozīcijā un kāzas
Ksenija noliegusi Krievijā izplatīto mītu, ka ir Putina krustmeita, taču atzinusi- viņai ir nepatīkami domāt, ka Putins tagad uzskata viņu par nodevēju. Ksenija jūtoties pateicību viņam parādā par kādreiz sniegto palīdzību viņas tēvam.

Valdošā vara Kseniju tiešām iekļāvusi „uzraugāmo” sarakstā – šajā laikā viņa piedzīvojusi ne tikai atlaišanu no valsts televīzijas projektiem, bet arī dzīvokļa kratīšanu, lielas naudas summas (tiek lēsts, ka tas varētu būt ap miljons dolāru) konfiscēšanu un pat aizturēšanu uz „profilaktiskām pārrunām”.
Izskatās, ka šis posms Sobčakas dzīvē ir būtisks pārmaiņu laiks – paralēli aktīvajai darbībai opozīcijā, jaunā sieviete šogad apprecējusies ar savu draugu, aktieri un režisoru Maksimu Vitorganu. Turklāt –slepus, nebrīdinot draugus par svinīgā pasākuma iemeslu un izvairoties no paparaci uzmanības. Vai tādas kāzas būtu iedomājusies iepriekšējā „Ksenija Sobčaka” – ballīšu lauvene un paparaci mīlule? Droši vien ne. Šī patiešām ir gluži cita Ksenija. Par ko kļūs šī Ksenija Sobčaka – par opozīcijas līderi, pārmaiņu laika ikonu vai vienkārši pamazām zaudēs savu slavu? Laiks rādīs.

Dalīties.

Atstāt Ziņu