Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

Kriminālromānu autors uzraksta grāmatu pusaudžiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Amerikāņu rakstnieka Džona Grišama vārds lasītājiem jau ir labi pazīstams. Detektīvliteratūras cienītāji visā pasaulē augstu novērtējuši viņa romānus “Pēdējais zvērinātais”, “Apelācija”, “Pavēste”, “Nepatiesi apsūdzēts”, “Pelikānu lieta” u. c. Vairāki Grišama romāni tikuši arī ekranizēti.

Rakstnieks pēc izglītības ir jurists, desmit gadus strādājis advokatūrā, un arī savā daiļradē pievēršas šai labi iepazītajai jomai. Grišama romānus bieži dēvē par juridiskajiem trilleriem (legal thriller): nozīmīga vieta tajos ir ierādīta likumu pantu un paragrāfu interpretācijai, juristu darba un tiesu sistēmas atklāšanai, taču autors savu lasītāju meistarīgi izved cauri likumu labirintiem, padarot šo ceļojumu aizraujošu.

Līdz šim latviešu lasītāji ir iepazinuši tikai tos Grišama darbus, kas rakstīti pieaugušajiem, bet nu klajā nāk pirmais sērijas “Teodors Būns” darbiem, kuru galvenā auditorija ir pusaudži, – “Teodors Būns – mazais advokāts”.

Trīspadsmitgadīgā Teo Būna vecāki ir juristi, un nelielajā Stratenburgas pilsētiņā zēns pazīst katru tiesnesi, policistu un tiesas ierēdni, turklāt likumus pārzina kā savu kabatu un izpalīdz ar padomiem gan saviem vienaudžiem, gan pieaugušajiem. Viņa sapnis ir kļūt par izcilu advokātu un savu dzīvi aizvadīt tiesas zālē. Taču notikumi pavēršas tā, ka Teo Būnam jāiesaistās sensacionālas slepkavības prāvas gaitā jau tagad. Pierādījumu trūkuma dēļ noziedznieks varētu izsprukt no soda, bet Teo zina patiesību un cenšas atmaskot vainīgo.

Raitā notikumu gaita, nezūdošā intriga un spriedze, kas ielaužas parasta 8. klases skolnieka dzīvē, padara šo romānu aizraujošu ne tikai pusaudžiem, bet arī pieaugušajiem.

“Grišama talants rakstīt interesantus spraiga sižeta juridiskos trillerus veiksmīgi atklājas grāmatā, kuras lapas ar aizrautību šķir arī gados jauni lasītāji, degot nepacietībā uzzināt, kas notiks tālāk,” par Teo Būna piedzīvojumiem raksta Scripps Howard News Service, bet izdevuma Scholastic News kritiķis atzīst: “Šo grāmatu es ieteiktu katram, kam patīk mistēriju atšķetināšana. Manuprāt, “Teodors Būns” savaldzinās ikvienu.”

Romānu “Teodors Būns – mazais advokāts“ no angļu valodas tulkojusi Ieva Strelēvica.
Sagatavošanā ir arī divi nākamie šīs sērijas romāni.

Dalīties.

Atstāt Ziņu