Vārda dienu svin: Aldonis, Agija

Ko Tev vajadzētu zināt par mikropigmentāciju?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 
Konsultē Profesionālās
mikropigmentācijas
centra “PMC”
direktore
un vadošā speciāliste
Nadežda Deržnikele

ura gan sieviete nevēlas izskatīties skaisti un nevainojami jebkurā dzīves situācijā!? Permanentais grims ir atslēga uz šo vēlmju piepildījumu, jo ļauj labi izskatīties, neraugoties uz diennakts laiku vai laika apstākļiem. Lūpas, acis, uzacis – pateicoties mikropigmentācijai tās vienmēr var izskatīties koptas, turklāt ar permanentā grima palīdzību tās iespējams koriģēt, padarot seju harmoniskāku. 

Permanentais grims noteikti ir iespēja, tomēr ikdienā uz ielas, veikalos, sociālajos
tīklos nākas redzēt arī tādus mikropigmentācijas paraugus, kas nepatikā
liek saviebties. Tāpēc arī piedāvājam sarunu ar permanentā grima speciālisti par to,
kas ir profesionāls permanentais grims.

Kas ir mikropigmentācija un ko tā nozīmē?
Mikropigmentācija ir noturīgs grims, kas jebkurā dzīves situācijā ļauj izskatīties nevainojami. Mūsdienās gan mikropigmentāciju izmanto ne tikai sejas grima veidošanai, bet arī dažādu ķermeņa defektu notušēšanai.

Šo procedūru dažādos avotos sauc dažādi: mikropigmentācija, permanentais grims, permanents, permanentā makijāža, tetovējums, dermapigmentācija.

Kā izpaužas mikropigmentācija?
Mikropigmentācijas laikā zem virsējā ādas slāņa ar speciālas aparatūras palīdzību tiek ievadīta speciāla krāsviela.


VIDEO: īss ieskats mikropigmentācijas procedūras norisē

Cik ilgs ir permanentā grima mūžs?
Uz to viennozīmīgas atbildes nav – viss atkarīgs no individuālajām ādas īpatnībām, no tā, cik intensīvas krāsas grims ir veidots, no izvēlētās mikropigmentācijas tehnikas un zonas, kurai tiek veidots grims. Acīm permanentais grims turas visilgāk. Laba rezultāta uzturēšanai rekomendējams veikt grima atjaunošanu pēc pusotra līdz diviem gadiem. Pilnīgi krāsa var pazust pēc diviem līdz trīs gadiem.

Vai procedūra ir sāpīga?
Katra cilvēka sāpju līmenis ir individuāls. Katrā gadījumā pirms procedūras veikšanas apstrādājamā zona tiek noklāta ar anestezējošu krēmu, kas mazina procedūras izraisītās sajūtas. Procedūras laikā anestezējošais efekts tiek uzturēts ar speciāla šķidruma palīdzību.

Cik ilga ir procedūra?
Procedūras ilgums ir atkarīgs no apstrādājamā laukuma un tā, vai procedūra tiek veikta pirmo reizi vai atkārtoti. Procedūras ilgums var būt robežās no vienas līdz trīs stundām.

Kāda ir biežākā motivācija veikt permanentā grima procedūru?
Visbiežāk tā ir sieviešu vēlme nodrošināties, ka viņas izskatās skaisti un kopti jebkurā dzīves situācijā, neraugoties uz diennakts laiku vai apkārt valdošajiem laika apstākļiem. Vēl mikropigmentācija tiek veikta, lai koriģētu, piemēram, lūpu vai uzacu formu, lai izceltu vai akcentētu kādas nianses. Lai estētiski uzlabotu izskatu –notušētu rētas, „zaķa lūpu”, veidotu dzimumzīmes, aizpildītu ādas laukumus, kurus skārusi matiņu izkrišana, uzlabotu/atjaunotu krūšu oreolu u.c.

Kāda ir procedūras cena?
Cenas tirgū ir atšķirīgas. Taču, piemēram, Profesionālās mikropigmentācijas centrā uzacu permanentā grima izveidošana maksā EUR 170-210 (Ls 120-150). Jāatceras, ka mikropigmentācija ir ļoti sarežģīts process, kurš prasa meistara nevainojamu profesionālitāti un pieredzi, kā arī kvalitatīvu materiālu izmantošanu. Uzmanieties no aizdomīgi lētām cenām, jo kļūdas jūsu sejā nav pieļaujamas.

Kā tiek piemeklēta grima krāsa?
Procedūras laikā profesionālis mēģina pieskaņot izmantotā pigmenta krāsu katra klienta dabīgajai krāsu paletei un krāsu intensitātei. Parasti pirms procedūras notiek konsultācija, kuras laikā tiek veikta krāsu analīze. Profesionālis vienmēr centīsies izvēlēties dabīgus toņus un arī formas piemērot sejas ovālam, lai iegūtais efekts radītu harmoniskas sejas vaibstus.

Kas jāievēro pēc procedūras, lai grims rezultātā būtu skaists un vienmērīgs?
Piemēram, attiecībā uz uzacu permanento grimu ir trīs noteikumi. Pirmkārt, nedrīkst slapināt uzacis. Krevelītei jābūt pēc iespējas sausākai, tad tā būs plānāka, nepamanāmāka. Ja tiks klāt mitrums, krevelīte var veidoties biezāka un arī krāsa var noskaloties vai būt nevienmērīgāka. Tādēļ vismaz nedēļu ieteicams ievērot piesardzību attiecībā uz uzacu samitrināšanu. Otrkārt, vismaz nedēļu jāsmērē speciāls krēms. Tas izveidos tādu kā aizsargslāni. Aptieku produkcija šajā gadījumā var nebūt tik laba, jo palīdzēs dziedēt, bet pigmentu nenostiprinās. Treškārt, uzacis nevajag aiztikt, kasīt un plēst nost krevelīti.

Kas var liecināt par neprofesionālu grimu?
Internetā un arī ikdienā bieži nākas redzēt sievietes, kuras ieraugot vien ir skaidrs, ka kaut kas nav tā, kā vajag. Biežākās kļūdas ir kontūras apvilkšana un ietetovēšana – pareizi būtu imitēt matiņu augšanu un iztušēt. Tāpat bieži kļūdas tiek pieļautas, veidojot uzacu sākuma un beigu punktu, kā arī piemeklējot formu. Kļūdīties var arī ar toņa izvēli, uzacis izveidojot pārāk melnas, sarkanas u.c. Ir meistari, kuri pirms procedūras nodzen, piemēram, dabīgās uzacis, lai gan neviena no skolām to nemāca. Ir bijuši gadījumi, kad nodzen uzacis un to vietā uztetovē sievietei izliektas, apaļas formas, bet tad dabīgie matiņi sāk ataugt krietni zemāk un kopskats izskatās nepievilcīgi.

Vai permanentā grima kļūdas var labot?
Vēl nesen kļūdas bija grūti labot – tam bija paredzēti ķīmiskie līdzekļi, kas varēja neatgriezeniski traumēt ādu. Taču tagad tādos gadījumos izmanto speciālu lāzeru. Piemēram, ja ilgstoši kā tonis ir izmantots brūnais pigments, tas var radīt pārāk biezu sarkanā toņa kārtu, to tad ar lāzera palīdzību var pārvērst par pelēko, ar ko pēc tam atkal var strādāt, panākot vēlamo permanentā grima toni.

                                                            

LASI VĒL!
SIEVIETESPASAULE IZMĒĢINA
PERMANENTO MAKE-UP UZACĪM!
Foto, procedūras apraksts,
sajūtas un rezultāts  >>

 

Dalīties.

5 komentāru

  1. Bet šī procedūra taču neatbrīvo no uzacu raustīšanas, jo tie taču turpina augt arī zonās, kuras netiek ietetovētas, vai ne?

  2. Mani savukārt interesē, kā notiek tā krāsas "izzušana"? Vai tā pamazām vienmērīgi izbal vai arī var gadīties,ka piemēram,viens lūpas stūris ir kādu brīdi spilgtāks,nekā otrs?

Atstāt Ziņu