Rudenī ir piemērots laiks, veidot vai pārveidot stādījumus. Šis ir ļoti labs laiks augu pārstādīšanai, jo augsnē, pateicoties regulāram lietum, ir pietiekoši daudz mitruma. Zeme kopš vasaras un rudens joprojām ir silta, tāpēc augiem ir pietiekoši daudz laika, lai pierastu pie jaunās vietas un veidotu jaunas saknes. Šis ir arī vispiemērotākais pavasara sīpolpuķu stādīšanas laiks – narcišu, tulpju, krokusu u.c. Līdz oktobrim ir lielisks laiks skujkoku pārstādīšanai. Lapu koku un krūmu stādīšana sākas pēc 15.septembra.
Istabas augus rekomendē pārstādīt pavasarī.
Sīpolaugi
Tulpju, narcišu, hiacinšu sīpoli
Dažādu sugu un šķirņu sīpoli jāiegādājas septembrī vai oktobrī, turklāt jāizvēlas pēc iespējas lielāki sīpoli, jo tiem jau ir liels pumpurs un tajos arī jau uzkrājies pietiekami daudz barības vielu rezervju. Sīpolus iestāda dažādos traukos irdenā, trūdvielām bagātā augsnē, un ziemā tos vēlams uzglabāt telpā. Vislabāk augu kastes un traukus novietot vēsā, tumšā telpā ap 10 C temp. Tur sīpoli labi iesakņojas un parasti līdz ziemas beigām tikai mazliet izdzen asnus. Šajā laikā vajadzētu kontrolēt augsnes mitrumu un, ja nepieciešams, sīpolus mazliet apliet. Tiklīdz stiprais sals ir garām, pārziemojušos augus izliek ārā.
Gladiolas
Tās pieder pie vasarā augošiem sīpolaugiem, kas nav ziemcietīgi.
Pēc noziedēšanas, rudenī augus uzmanīgi izrok un parasti vienu dienu atstāj un dobes apžūt. Tad nogriež auga virszemes daļas un bumbuļsīpolus ieliek kastē un pa ziemu tur telpā +15 C temp.
Ja vienkārši ir nepieciešamībā pārstādīt kādu telpaugu
Kad nopērkat kādu augu, tas jau ir ievietots piemērotā podā, tomēr pēc gada vai diviem, tas var kļūt par mazu. Tad jāķeras pie pārstādīšanas.
Augsne, ko paņem tieši no dārza, ir pilnīgi nederīga pildīšanai podos. Tā var saturēt kaitēkļus un slimības izraisošus organismus, kas siltākos apstākļos iekštelpās strauji attīstās un substrāta ierobežošana podā, ko regulāri laista, ir arī saistīta ar pilnīgu struktūras zaudēšanu.