Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

Ko darīt, ja aizsmacis kakls?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

FARINGOSPRAY
ātra iedarbība pret sāpošu kaklu!


Pēc garajām brīvdienām jau pārstājusi sāpēt galva un vēders, taču nevienam vien nākas joprojām runāt aizsmakušā balsī vai čukstus. Tam par iemeslu parasti ir iekaisums, ko izraisa infekcija vai baktērijas.

Izšķir trīs kakla iekaisuma veidus – rīkles gļotādas iekaisumu (faringīts), mandeļu iekaisumu (tonsilārā angīna vai tonsilīts)un balss saišu vai balsenes iekaisumu (laringīts).

Pēc svētkiem bieži mums jāsaskaras tieši ar pēdējo – pārpūles izraisītu balsenes iekaisumu,  jo ikdienā mēs neesam raduši runāt tik daudz un tik skaļi kā to nereti darām svētku laikā. Rezultātā mūsu balssaites kļūst vieglāk ievainojamas vīrusiem un baktērijām.

Balsenes iekaisumu var atpazīt pēc sekojošiem simptomiem –  izteiktas kņudoņas kaklā, nemitīga klepus, pastiprinātas krēpu veidošanās un aizsmakuma, kas dažreiz pat izraisa pilnīgu balss zudumu.

Kā rīkoties balssaišu iekaisuma gadījumā?

Pirmkārt, pēc iespējas izvairieties no papildu kairinājumiem, ko izraisa smēķēšana, alkohols, asas garšvielas, ķīmiski izgarojumi vai caurvējš. Otrkārt, ja nerodas simptomi, kas liecina par bīstamāku saslimšanu, kur neiztikt bez ārsta palīdzības, jāpalīdz organismam tikt galā ar iekaisumu, izmantojot augu valsts ārstniecības preparātus.

Lai arī pieejamo medikamentu klāstā būs pieejamas dažādu veidu tabletes, tomēr diez vai tās būs efektīgas balssaišu iekaisuma ārstēšanai. Tablešu iedarbības efekts ir ļoti īslaicīgs un tās nespēj radīt noturīgu aizsargājošu mikrovidi rīkles dobumā, tādējādi tabletes nenodrošina vajadzīgo ārstniecisko iedarbību. Turklāt, bieži vien tām ir tikai pretsāpju efekts.

Pareizāka izvēle balssaišu iekaisuma ārstēšanai būtu spreji, kurus, iesmidzinot rīkles dobumā, uz vairākām stundām tiek radīts ārstējošs un infekcijas bojātās šūnas reģenerējošs slānis.

Viens no zināmākajiem aptiekās pieejamiem šīs grupas preparātiem, Faringospray, sastāv no 3 dažādām – kliņģerīšu, smiltsērkšķu un bergamotes eļļām. Pirmajai no tām piemīt izteikta pretiekaisuma, nomierinoša un audus mīkstinoša  un atjaunojoša darbība. Smiltsērkšķu eļļā esošajām vielām piemīt antibakteriālas un pretiekaisuma īpašības, kā rezultātā mazinās iekaisums un skrāpēšanās sajūta. Visbeidzot bergamotes eļļa nomierina sakairinātu ādu, veicinot brūču sadzīšanu. Tāpēc šo trīs eļļu kombinācija rada īpaši efektīgu un ātrdarbīgu ārstniecības līdzekli.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu