Vārda dienu svin: Ilma, Skaidris

Ko apskatīt un kur paviesoties Rīgā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

erasts, ka, plānojot Latvijas apceļošanu, bieži domājam tikai par Latvijas reģioniem – Vidzemi, Kurzemi, Zemgali, Latgali, aizmirstot par Rīgu.  Ja rīdzinieki vasarās grib izrauties no pilsētas kņadas, atpūsties pie dabas, baudīt lauku idilli, tad reģionu cilvēkiem galvaspilsēta ir tā, ko tie labprāt apmeklētu. Tāpēc arī mūsu virtuālajā Latvijas apceļošanas gidā nolēmām pastāstīt par to, ko interesantu redzēt, kur paviesoties un kā atpūsties Rīgā!


Vienīgais pasaulē muzejs par Sauli!
Saules nozīme dažādu tautu kultūrās ir līdzīga, taču veidi, kā cilvēki to attēlo un saprot, ir ļoti atšķirīgi. Muzeja mērķis ir atklāt šo cilvēku dažādo redzējumu par Sauli. Muzeja pamatkrājumā ir vairāk nekā 400 dažādu saules formas sienas dekoru, pulksteņu, spoguļu un dažādu citu ar Saules motīviem saistītu priekšmetu kolekcija no visu pasaules kontinentu valstīm! Te apskatāmi arī Latvijas mākslinieku darbi par Saules tēmu. Ir tik aizraujoši un maģiski atrasties telpās, kurās staro tik daudz interesantu un vienreizēju eksponātu! Pēc ekspozīciju  apskates muzejs piedāvā padarboties unikālā un interesantā radošajā darbnīcā, kur iespējams pašiem apgleznot baltu ģipša saulīti un paņemt to uz mājām par piemiņu,  kas arī ārpus muzeja telpām nesīs siltumu, gaismu un saulainas atmiņas par muzejā piedzīvoto!
Muzejs atrodas Vaļņu ielā 30 un ir atvērts katru dienu no plkst. 10:00 – 19:00. Vairāk informācijas www.saulesmuzejs.lv, info@saulesmuzejs.lv vai pa tālruni +371 67225587.

 

Esiet aktīvi – pārbaudiet savu spēku, izturību un veiklību
Piedzīvojumu parks „Mežakaķis” paredzēts visu vecumu cilvēkiem, kuriem patīk aktīvs dzīves veids un uzturēšanās dabā. Tiek gaidītas arī ģimenes ar bērniem. Piedzīvojumu parks „Mežakaķis” – tā ir pastaiga kokos vairāku metru augstumā, kur ikviens var pārbaudīt savu spēku, izturību un veiklību.
Mežā uz augošiem kokiem dažādā augstumā ir nostiprināti šķēršļi, kurus veido starp kokiem nostieptas troses, tīkli, dažādu konstrukciju tiltiņi, šūpoles, baļķi, virves, kāpnes un nobraucieni pa trosi.
Vairāk informācijas www.kakiskalns.lv vai www.facebook.com/mezakakis?ref=hl

 

Paviesojies Gingerautentisko ķīniešu ēdienu pasaulē!
Ķīniešu virtuve ir pasaulē plaši pazīstama un ļoti populāra tās daudzveidīgo un veselīgo ēdienu dēļ. Aicinām nobaudīt autentisku ķīniešu ēdienu saldi, skābi, asās un maigās garšas harmoniju, kas ir mūsu šefpavāra HAN meistardarbs. Restorānā ēdienu gatavošanai izmanto svaigus, pārsvarā, vietējos sezonas produktus kombinācijā ar dažādām ķīniešu garšvielām. Piedāvājumā visdažādākie suši, tiek rīkoti degustāciju vakari, svinības, banketi. Gardumus var pasūtīt vai iegādāties līdzi ņemšanai. Katru nedēļu piedāvājumā kāds īpašs ēdiens par labu cenu! Laipni lūgti „Ginger”, Blaumaņa ielā 34.                                      
Vairāk informācijas: www.ginger.lv un facebook.com/pages/Ķīniešu-virtuveSuši-bārs-Ginger/

 

Iegriezies Rīgas Jūgendstila muzejā!
Pašā Rīgas centrā iespējams izjust 20.gs. sākuma atmosfēru un izbaudīt jūgendstila burvību! Varbūt jūs sagaidīs pats dzīvokļa saimnieks, slavenais arhitekts Konstantīns Pēkšēns vai viņa kundze! Ikkatrs varēs iejusties dāmas vai kunga tēlā, uzlaikojot jūgendstila cepures un dodoties iepazīt viesistabu, kamīnistabu un  ēdamistabu ar vitrāžām un griestu gleznojumiem. Virtuve un pieliekamais ir kalponītes valstība. Savukārt vannas istaba un tualetes telpa liecina par moderna dzīvokļa iekārtojumu. Muzeja ēka celta 1903. gadā kā K.Pēkšēna personīgais nams. Dzīvoklī, kurā atrodas muzejs, kādreiz dzīvojusi arhitekta  ģimene, un tas ir viens no nedaudzajiem Rīgā, kur saglabājies un restaurēts autentisks, tikai Rīgai raksturīgs jūgendstila interjers.
Muzejs atrodas Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas) un ir atvērts katru dienu, izņemot pirmdienas, no plkst. 10.00 – 18.00.
Vairāk informācijas www.jugendstils.riga.lv vai pa tālruni 67181465.

 

Bicyclerental.lv- velonoma pašā Rīgas sirdī!
Bicyclerental.lv piedāvā iznomāt gan pilsētas, gan kalnu velosipēdus Rīgas un tās tuvāko apkārtņu apskatei. Tāpat iespējams organizēt velomaršrutus gida pavadībā. Velosipēdi ir kvalitatīvi un pilnībā tehniski nodrošināti ar atstarotājiem un gaismām, dubļu aizsargiem un citiem velo aksesuāriem. Bicyclerental.lv piedāvā arī velomaršrutus ar un bez gidiem. Gidu pavadībā iespējams veikt maršrutu gar Daugavas kreiso krastu, Maskavas rajonu, kā arī sastādīt individuālu velobraucienu. Ir pieejamas arī Rīgas un tās apkārtnes veloceliņu kartes un 15 velomaršruti pa Rīgas apkaimēm. Tie nav gari (2-15 km) un ir veicami lielākoties, braucot pa ietvēm, parkiem, skvēriem, kā ari jau esošiem gājēju un veloceļiem.
Plašāku informāciju par velonomu un tās piedāvājumiem meklē www.bicyclerental.lv  un www.facebook.com/BicycleRental?fref=ts 

 

Baudi Erebuni restorāna ēdienus un ziedošo dārzu!
Restorāns „Erebuni” atrodas netālu no Rīgas centra, Purvciemā, blakus sabiedriskajam transportam. Restorāna teritoriju ieskauj ziedošs dārzs ar strūklaku centrā. Koka arhitektūra ļauj izjust ekoloģiski tīru vidi. Viesu rīcībā ir 3 lielas zāles, kā arī 14 atsevišķas mājiņas 4-20 cilvēkiem, 4 jaunas VIP mājiņas un liela banketzāle, aprīkota ar moderniem televizoriem un kabeļtelevīziju, kā arī WI-FI. Ir divas vasaras terases ar 40 galdiņiem. Ierīkots jauns bērnu laukums. Plaša autostāvvieta – bezmaksas.
Restorāns piedāvā:
–           plašu armēņu un Eiropas virtuves ēdienu klāstu,
–           piegādi mājās vai offisā,
–           svētku galdu klāšanu un banketu rīkošanu,
–           izbraukuma banketu rīkošanu un apkalpošanu.
„Erebuni” atrodas A.Deglava ielā 55b un strādā katru dienu 11.00-24.00.
Tālrunis informācijai un rezervācijām 67598999, e-pasts: erebuni.erebuni@inbox.lv vai www.erebuni.lv

 

Priecājies par jokiem un trikiem Rīgas cirkā!
Rīgas Cirks ir viens no vecākajiem cirkiem Eiropā, celts tālajā 1888.gadā. Tā dibinātājs ir vācu cirka mākslinieks, zirgu dresētājs Alberts Salamonskis.  Ēka celta pēc arhitekta Jāņa Fridriha Baumaņa unikālā projekta, cirka ēkas un kupola konstrukcijas pamatā izmantojot dzelzceļa sliedes, kas tiem laikiem bija absolūts jaunums. Rīgas Cirks, visa gada garumā, priecē gan lielus, gan mazus skatītājus ar košām izrādēm, kurās redzami pasaules klases akrobāti, ekvilibristi, gaisa vingrotāji, burvju mākslinieki, žonglieri, klauni, un, protams,– cirka dzīvnieki.  
Vairāk informācijas www.cirks.lv vai www.facebook.com/rigacircus un www.draugiem.lv/rigascirks/

 

Pilsēta pilsētā – Mežaparks
Esot Rīgā, īpaši, ja braucat kopā ar bērniem, ir grēks nepaviesoties Mežaparkā. Ja ciemojaties galvaspilsētā brīvdienās, braucienu uz Mežaparku varat sākt no Rīgas centra, no kurienes līdz zoodārzam kursē retro tramvajs. Mežaparkā svukārt vari iegriezties Zoo dārzā, vari doties pastaigā vai izbraucienā ar riteņiem vai citiem pārvietošanās līdzekļiem pa parku, iegriezties kādā no bērnu rotaļu laukumiem, pabūt Dziesmu svētku Lielajā estrādē, sarīkot pikniku pie Ķīšezera vai pasēdēt kādā no āra kafejnīcām!

 

Sajūti Francijas garšu “bulanžērijā” Boulangerie Bonjour
Vecrīgā, pavisam netālu no Saeimas ēkas, atrodas viena franču “bulanžērija” – Boulangerie Bonjour. Apmeklētājus vienmēr gaida laba kafija, laipna apkalpošana un kārdinoši beķerejas labumi.  Darba dienās esam atvērti jau no plkst.7.00 no rīta.
Precīza atrašanās vieta, Jēkaba ielā 20. Vairāk informācijas www.facebook.com/BoulangerieBonjour?fref=ts  vai pa tālruni 67325707


 

Dalīties.

Atstāt Ziņu