Vārda dienu svin: Beāte, Beatrise

Klajā nākusi grāmata par Jaunatnes teātri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Jāņa Rozes apgādā” klajā nākusi teātra zinātnieces Silvijas Geikinas monogrāfija “Jaunatnes teātris”. Grāmata sniedz vispusīgu ieskatu Jaunatnes teātra attīstībā – no pirmsākumiem pēckara gados līdz pat tā slēgšanai 1992. gadā.

Grāmatā aprakstīta spilgtāko izrāžu tapšana, analizēts izcilu režisoru – Ādolfa Šapiro, Nikolaja Šeiko, Pētera Pētersona u. c. – un aktieru veikums, kā arī iezīmēts sociālpolitiskais fons, kas ļauj labāk izprast teātra radošās darbības virzienus. Tautā iemīļotā teātra uzvedumu un aktieru darba vērtējumā autore demonstrē plašas zināšanas un dziļu izpratni par teātra mākslas pamatprincipiem.
Grāmatu bagātina Jaunatnes teātra izrāžu, režisoru un aktieru fotogrāfijas no Rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuves, kā arī autores personīgā arhīva.
Grāmatas autore Silvija Geikina (1939) ir sarakstījusi vairākas grāmatas par aktieriem un aktieru dzimtām, daudz publicējusies periodikā, šobrīd lasa lekcijas Latvijas Universitātē un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā.

Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes un Latvijas Kultūras akadēmijai atbalstu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu