Vārda dienu svin: Daila, Veronika, Dominiks

Kas notiek, ja pārtrauc fitnesa treniņus ?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

audzas sievietes iestājoties siltākam laikam vēlas aktivitātes sporta klubā nomainīt pret velosipēdu, skriešanu vai aktivitātēm dārzā. Vai tas ir labi ?
Atbildam ar JĀ un NĒ !

 

Ja pārstāj trenēties, organisms atgriežas ierastajā stāvoklī
Uzsākot fitnesa nodarbības sporta zālē cilvēks mainās ķermeņa uzbūvē. Organisms pielāgojas augstākām slodzēm, palielinoties muskuļu masai, sadeg tauki, uzlabojas vielmaiņas ātrums. Ja pārstāj trenēties ierastā slodzē, tad organisms pamazām atgriežas savā sākuma stāvoklī vai tuvu tam. Tas nozīmē, ka cilvēkiem ar noslieci uz apaļumu ķermenī pieaugs tauku daudzums, bet cilvēkiem, kas pēc dabas ir kalsni samazināsies muskuļu masa.

Izmaiņas skar arī sirds un asinsvadu sistēmu
Paši muskuļi, kā tādi, nepazūd. Taču ķermeņa apjoma un organisma funkciju izmaiņas, kas saistītas ar muskuļa masas samazināšanos, ātrākā vai ilgākā laika periodā izjūt katrs. Labās pārmaiņas organismā, kas pamazām veidojušās sporta zālē ir iespēja zaudēt diezgan ātrā laikā. Tā piemēram, vielmaiņas ātrums var atgriezties vienkāršā normas robežā, kas nozīmē, to, ka atkal nāksies pārskatīt ēdienkarti un samazināt porcijas lielumu (ak, vai un arī grila vakarus dārzā).
Vidēji 12-14 dienu laikā izmaiņas par 10-12% skar arī sirds un asinsvadu sistēmu. Katra fiziska aktivitāte palielina asins cirkulāciju ķermenī, asinis tiek bagātinātas ar skābekli, to apjoms palielinās un līdz ar to uzlabojas visu iekšējo orgānu darbība, turpretī pēkšņi pārtraucot ierasto fizisko aktivitāšu ritmu, var rasties tādi nepatīkami simptomi, kā pastāvīgs nogurums, depresija, nespēja koncentrēties, garastāvokļa maiņas un dažreiz tas tiek kompensēts ar šokolādes vai citu našķu ēšanu.

Aktivitātes svaigā gaisā noderīgas
Vasara ir aktivitāšu laiks svaigā gaisā un tas ir ļoti ieteicams, jo īpaši pēc tik garas ziemas. Tomēr tikai retais cilvēks spēj disciplinēt sevi skriet, velot, rakt dārzu arī sliktos laika apstākļos un sekot līdzi tam, lai jaukā nodarbošanās sniegtu nepieciešamo kustību apjomu un slodzi.
Tāpēc treneri iesaka nepārtraukt ierasto fizisko ritmu, bet dārza darbus un saulaino dienu aktivitātes apvienot ar sporta kluba nodarbībām. Tā Tu iegūsi vēl vairāk aktivitāšu un vēl labāku rezultātu.

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu