Vārda dienu svin: Austris

Kāpēc sievietes raud?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ielākā daļa vīriešu nesaprot, kāpēc sievietes tik bieži un tik daudz var raudāt. Viņi šajā brīdī vienkārši nezina, kā rīkoties. Raksturīgi, ka vīrieši uzskata, ka sievietes cenšas manipulēt ar viņiem, izmantojot asaras kā galveno ieroci, lai saņemtu to, ko viņas vēlas.

Tomēr, vīrieši, ņemiet vērā – viss dzīvē nav tikai par un ap jums. Kāpēc jūs automātiski pieņemat, ka raudāšana tiek izmantota, lai iegūtu reakciju no jums? Sievietes raud dažādu iemeslu dēļ. Un pārsteigums! Daudzos gadījumos tam nemaz nav sakara ar vīriešiem.

Sievietes raud, kad viņas ir dusmīgas, viņas arī raud, kad ir prieka pilnas. Viņas raud, kad lasa vēstuli no veca drauga, tad, kad skatās romantisku filmu, kad redz, ka kāds rīkojas negodīgi vai ļoti drosmīgi.

Izņemot bērnību, kad bērni raud, lai pievērstu uzmanību savām vajadzībām, asaras faktiski ir bezjēdzīgas. Tomēr, pētījumi liecina, ka raudāšana izvada stresa toksīnus no mūsu ķermeņa, un mudina endorfīna ražošanu jeb “justies labi “hormonu. Un līdz ar to, asarām ir attīroša nozīme.

 

Sieviešu pieredze

Liene: Mani ir viegli saraudināt
Es raudu ļoti bieži un dažreiz škiet, tiešām bez jebkāda iemesla. Es varu vienkārši kaut ko darīt pie datora, vai mazgāt traukus un vienā momentā, uz sekundi iedomājoties kādu notikumu, sākt raudāt.
Esmu no tām, kuras ir viegli saraudināt, ja ir bijis kāds emocionāls notikums, un kāds „uzspiež” uz īstajām stīgām, atgādinot notikumu, cilvēku, vai sajūtas, tad acis kļūst slapjas.
Vēl, man raksturīgi tas, ka, ja pati jau esmu mazliet nomierinājusies, tad brīdī, kad manai raudāšanai sāk pievērst vairāk uzmanību, mēģina jautāt, kas noticis, sāku no jauna.

Linda: Raudu tikai tad, ja tas skar mani personīgi
Es neesmu no tām, kas raud skatoties romantiskas filmas vai klausoties mīlas dziesmas. Mani nevar saraudināt kādi novēroti skaisti mirkļi. Bet viss, kas attiecas un skar tieši mani – tie gan.
Es, protams, esmu raudājusi salauztas sirds dēļ, bet vislielākas asaras ir tad, kad kādam tavam tuvajam ir grūti. Man uznāk tādas pārdomu dienas, kad domāju par dzīvi, sevi, saviem mīļajiem un tad sanāk paraudāt. Raudu gan par to, kas man dzīvē ir ne tā, gan par citiem, par ko uztraucos… Bet, kad izraudos, ir vieglāk. Tā iešām ir attīrīšanās.
Un jā, man ir arī daudz prieka asaru. Esmu no tām, kas aizkustinošos mirkļos raud…no laimes. Un tas ir tik skaisti!

Santa: Ja raud pārāk bieži, vīrietis nereaģē
Ar asarām lieki nemētājos, atstāju tās brīžiem, kad tiešām ir ļoti grūti. Ja runājam par raudāšanu, lai iežēlinātu, sen zinu, ka tas nedarbojas. Vīrietim ar laiku apnīk asaras vai neliekas, nekas īpašs, ja sieviete raud. Bet, ja tavas asaras būs reti, svarīgu iemeslu dēļ, tad gan vīrietis pievērsīs uzmanību un viņam tas būs svarīgi.
Un vēl kas, ja raudu, tad daru to vienatnē. Es tiešām nedomāju, ka savas asaras ir jārāda kādam citam. Cilvēkiem nav jāzina cik ļoti un kā es par kaut ko pārdzīvoju, kā  jūtos. Tas ļaus viņiem, tā teikt, gūt ietekmi pār mani, jo viņi zinās, kas ir manas vājās vietas. Es arī neskrienu pie kādas draudzenes, raudāt uz pleca, kad ir grūti, jo uzskatu, ka tas ir intīmi, tās ir lietas, kas ir, ļoti “manas”.

Dalīties.

Atstāt Ziņu