Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Kāpēc bērns slapina gultā?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bērns jau sen vairs nelieto autiņbiksītes, taču bieži naktīs slapina gultā? Iespējams, šīs problēmas sakne slēpjas bērna emocionālajos pārdzīvojumos.

Ja bērns saslapina gultu vienu reizi, pēc slikta sapņa vai spēcīgām emocijām, to vēl nevar saukt par urīna nesaturēšanu jeb enurēzi. Enurēze – tā ir patvaļīga un neapzināta urīna nolaišana, kas notiek regulāri un visbiežāk naktīs, bērniem, kas vecāki par trīs gadiem, proti, tajā vecumā, kad viņiem jau pilnībā sevi būtu jākontrolē.

Dziedniece Līza Burbo savā grāmatā ‘Tavs ķermenis tev saka- Mīli sevi!’ raksta, ka enurēze liecina par to, ka bērns sevi dienas laikā savalda tik spēcīgi, ka naktī jau vairs nav uz to spējīgs: „Iespējams, viņš ļoti baidās no cilvēka, kas viņa dzīvē pārstāv varu – no tēva, vectēva vai cilvēka, kurš izpilda tēva funkcijas.”  

Taču tas nenozīmē, ka tās vienmēr ir fiziskas bailes. Bērns var baidīties arī neizdarīt pa prātam savam tēvam, neattaisnot viņa cerības. „Pievilt tēvu viņam ir tik pat liels kauns, kā pieslapināt gultu,” raksta L.Burbo un norāda – „Ja tavam bērnam ir enurēze, saproti, ka viss, kas viņam ir vajadzīgs, tas ir atbalsts. Viņš jau tāpat ir pārāk prasīgs pret sevi. Vajadzētu bērnu biežāk paslavēt un teikt viņam, ka vienmēr mīlēsi viņu, lai kādas kļūdas viņš nepieļautu.Ar laiku bērns sāks justies drošāks par sevi un savu vecāku mīlestību, nebaidīsies viņus pievilt un līdz ar to zudīs arī sasprindzinājums.”

 

Avots: Līza Burbo ‘Tavs ķermenis tev saka- Mīli sevi!’ / Твое тело говорит «Люби себя!»

Dalīties.

Atstāt Ziņu