Vārda dienu svin: Baiba, Barbara, Barba

Kādas saulesbrilles šovasar modē?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Noskaidro, kādas ir šīs sezonas galvenās tendences saulesbrillēs, kādēļ saulesbrilles ir nepieciešamas un kāpēc nav ieteicams saulesbrilles nēsāt uz galvas, atglaužot matus?

Retro mūsdienīgā izpildījumā un lielas formas
Optikas veikalu Vision Express Latvijas tīkla speciālisti apkopojuši saulesbriļļu modes tendences 2010. gada vasaras sezonā. Sieviešu un vīriešu brillēs dominē pagājušā gadsimta 60., 70. un 80. gadu stila formas. Vintāžas akcenta klātbūtne jaušama klasiskajos, sportiskajos un luksusa klases (luxure) modeļos. Šīs sezonas saulesbriļļu krāsas ir brūna, sarkana, violeta un zila.

„Runājot par populārākajiem 2010. gada sezonas modeļiem, jāteic, ka tas ir Ray Ban modelis Wayfarer, kura paveidi atrodami arī daudzu citu zīmolu piedāvājumā. Vēl viena vintāžas stila topa pozīcija ir modelis Aviator.

Ja skatāmies uz elegantākām brillēm, jo īpaši sieviešu modeļiem, te izceļas t.s. „kaķa acu” un „tauriņu” modeļi, kur modi diktē Dior, Gucci. Dominējošais retro stils izpaužas arī briļļu lielajās formās, kas bija raksturīgs pērnā gadsimta 80. gadiem. Spilgtus piemērus varam ieraudzīt Prada, Missoni, Gucci kolekcijās. Cilvēkiem, kam patīk pievērst sev uzmanību, varam ieteikt ekskluzīvos zīmolus Chopard un Cartier. Pēdējais no minētajiem ir izstrādājis vintāžas līniju, kas nosaukta Žaklīnas Kenedijas Onasis vārdā. Vārdu sakot, visi zīmoli patlaban rotaļājas ar senatni,” kopainu raksturo Natālija Karpušina, kompānijas Vision Express Baltija saulesbriļļu un ietvaru iepirkumu menedžere.

Speciālisti prognozē, ka tuvāko gadu laikā Latvijā saulesbriļļu pircēji šo aksesuāru atjaunos reizi divos gados, nevis katru gadu, kā tas bija līdz šim.

„Vairums pircēju, kas nāk uz salonu iegādāties saulesbrilles, uzdod divus jautājumus: kāda briļļu forma viņiem piestāv un kas patlaban ir modē. Uzreiz varu sacīt, ka mode kļuvusi demokrātiskāka, jau otro sezonu balles karaliene ir eklektika, t.i., dažādu virzienu un stilu sajaukums. Nav iespējams viennozīmīgi nosaukt dominējošo akcentu. Saulesbrilles, kas ir modē šajā sezonā, nezaudēs savu aktualitāti arī pēc gada,” pastāstīja N.Karpušina.

Saulesbriļļu svarīgākais uzdevums – acu aizsargāšana
Saulesbrilles ir ne vien modes aksesuārs, tās galvenokārt kalpo kā mūsu acu aizsargs. Saules ultravioletie stari izraisa dažādas acu slimības, piemēram, acs lēcas apduļķošanos un tīklenes bojājumus. Tādēļ saulesbrilles, kas aizsargā no ultravioletajiem stariem ir nepieciešamas visiem, kas daudz laika pavada laukā saules gaismā, īpaši vasarā un atrodoties ūdens tuvumā.

Tomēr būtiski izvēlēties nevis jebkādas saulesbrilles, bet tādas, kas satur lēcas ar UV staru aizsargfiltru. Citādi kaitējums acu veselībai ir lielāks, nekā vispār iztiekot ar citiem aizsarglīdzekļiem, piemēram, cepuri. 

Kā rūpēties par saulesbrillēm
Saulesbrilles tāpat kā parastās brilles iesaka tīrīt ar speciālo briļļu lēcām paredzēto salveti un tīrīšanas šķidrumu, kā arī tās jāuzglabā briļļu makā vai futrālī, lai pasargātu briļļu lēcas no skrāpējumiem.

Tik bieži izplatītā mode saulesbrilles nēsāt uz galvas, atglaužot matus, patiesībā var sabojāt saulesbrilles – deformēt to ietvaru.

 

Dalīties.

5 komentāru

  1. nu jā... on

    Es kaut kā visām šīm tendencēm nepievēršu lielu uzmanību. Manuprāt, ir briļļu cilvēki, kam piestāv dāžadas brilles, un ne-briļļu cilvēki. Es drīzāk piederu pie otrajiem, jo ir grūti atrast tādas, kas piestāvētu sejas formai. Tā nu jau kādus četrus gadus nēsāju ļoti klasiska stila melnas saulesbrilles. Un, lai piedod man visi modes pasaules virzītāji, svarīgākais ir nevis izpatikt kādai noteikta brīža tendencei, bet gan nēsāt to, kas cilvēkam piestāv!

  2. Pasaulē populārāko zīmolu saules briļļu un briļu ietvaru kolekcijas ir pieejamas Oprika Italiana veikalos. Tiek piedāvāti tādi zīmoli, kā Dior, Gucci, Versace u.c. Optika Italiana piedāvā produktus, kas ir novērtēti visāpasaulē un ir zināmi ar savu augsto kvalitāti.

Atstāt Ziņu