Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils

Kad skūpsti pārvēršas par bučām

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kad jūs pēdējoreiz skūpstījāties? Vēl vakar? Tad varu derēt- jūsu attiecības ir vēl pašā sākumā. Neuzminēju? Nu tad apsveicu- esat viens no retajiem pāriem, kam savā ikdienā izdevies saglabāt kaisles uguntiņu. Lielai daļai ilgstoši kopā dzīvojošu pāru skūpsts kļuvis par retu parādību.

Ārzemēs pat veikti pētījumi*, kas liecina- gadiem ejot attiecībās skūpstu skaits samazinās, tāpat arī sarūk skūpsta ilgums. Galu galā romantika sākas un beidzas ar īsu buču uz lūpām vai vaiga.
Buča pirms gulētiešanas (bet arī ne vienmēr), buča dodoties uz darbu un buča svētkos.

Ja tu tagad piekrītoši māj ar galvu un atpazīsti savas attiecības, saausies – bučas jāpārvērš atpakaļ par skūpstiem!

Kādēļ tas ir tik būtiski? Jo skūpstīšanās izzušana attiecībās ir pirmais solis, kas liecina, ka izzūd kaislīgās un romantiskās attiecības. Samazinoties skūpstu skaitam un ilgumam, pamazām sāk izplēnēt arī pāra seksuālā dzīve.

Ne vienmēr skūpstiem jānoved līdz gultai. Skūpstīšanās „piesaista” vienu pie otra, stiprina attiecības.

Skūpstīšanās pazemina kortizola (stresa hormona) līmeni un paaugstina oksitocīna līmeni (tas savukārt ir laimes un mīlestības hormons), kas parūpējas par saiknes veidošanu starp mīlniekiem. Tādēļ skūpstīšanās cilvēkus padara relaksētus, laimīgus un tā palīdz stiprināt attiecības.** (Turklāt skūpstīšanās ir arī lieliska fizkultūra pret grumbām: skūpstoties cilvēks nodarbina aptuveni 30 sejas muskuļus!)

Ir pat izpētīts, cik bieži un cik garam jābūt skūpstam, lai tas spētu atjaunot attiecībās tuvību.

Tātad- jāskūpstās katru dienu, un skūpstam jābūt vismaz 15 sekunžu garam.***

Es gan iesaku aizmirst par visām matemātiskajām formulām un aprēķiniem, vienkārši ļaujies jūtu atjaunošanai un uzfrišināšanai… Atliek vien aizvērt acis un iegrimt atmiņās par jūsu pirmo skūpstu…Vai atceries to sajūtu, kad vēderā sagriezās taureņu virpuļi…to kaisli un vēlmi „apēst otru, iesmaržot caur nāsīm iekšā un ieskatīt caur plakstiņiem”, spēju skūpstīties kaut visu nakti?

Tādēļ šajā Valentīndienā no sirds iesaku Tev sarūpēt mīļotajam cilvēkam tikai vienu, bet īpašu dāvanu: skaistu un garu skūpstu!

 

Pētījumi:

*http://www.huffingtonpost.com/2011/08/09/married-couples-kissing_n_922111.html

**http://www.huffingtonpost.com/2012/08/06/sexless-marriage-kissing_n_1746190.html

***http://madamenoire.com/205105/keep-the-kisses-coming-why-couples-should-never-stop-smooching/

Dalīties.

Atstāt Ziņu