Vārda dienu svin: Austris

Kā tu pieņem komplimentus?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ā tu reaģē, kad kāds tev pasaka, ka labi izskaties? Vai novērs acis, ātri uzsmaidi un pievērsies citai tēmai? Vai apmulsti? Vai pasaki – Paldies? Bet kā uztvert komplimentus un mācīties tos pieņemt?

Daudziem no mums ir grūti iemācīties pieņemt komplimentus. Tā vietā, lai pieņemtu komplimentu kā dāvanu, mēs nekavējoties novēršamies no tā, vai pat noraidām to. Kāpēc mēs tā darām?

Tāpēc, ka visi tiesās mūs
Brīdī, kad mums tiek izteikt kompliments, mēs nezinām, kā rīkoties, jo baidāmies par to, kā mūsu reakciju uztver apkārtējie. Vai, ja pateiksim ” Paldies”, tas nozīmēs, ka esam pašpārliecināti?
Mēs varētu saņemt daudz vairāk komplimentu, ja nebaidītos no tiem.
Tas, ka tu spēj adekvāti reaģēt uz komplimentu nozīmē, ka esi droša par sevi un tajā nav nekas slikts.
Bet, nav jāsatraucas arī par to, ka komplimentus nemaz tik bieži nedzirdi. Ja tu zini savas stiprās puses, tev nemaz nav vajadzība, lai kāds cits to apstiprina un atgādina tev.

Tāpēc, ka mums ir zems pašvērtējums
Šis punkts īpaši attiecas uz sievietēm, kuras vairāk nespēj pieņemt komplimentus. Mēs esam skolotas būt kritiskas pret sevi. Mēs bieži vien arī esam aizdomīgas. Ja kāds izsaka komplimentu, mēs uzreiz domājam: “Kādi ir šī cilvēka motīvi?”, ” Kāpēc viņš man to saka?”.
Patiesībā, kompliments var būt lielisks veids kā uzsākt sarunu. Piemēram, tu izsaki vai saņem komplimentu par kleitu un tālāk jau varat runāt par to, kur tā iegādāta, vai kā veicās ar tās meklējumiem.

Ņem vērā:
Iedvesmojies, nevis reaģē negatīvi uz komplimentu.
Ļauj cilvēkiem teikt un arī pati praktizē komplimentu izteikšanu. Tas tiešām palīdz justies labāk, jo tu ne tikai dot, bet arī saņem.
Pārdomā par to, kāpēc tu nevari pieņemt komplimentu. Vai tas ir tāpēc, ka tu reizēm jūties, it kā tu nebūtu īpaša? Lai mainītu attieksmi pret komplimentiem, tev ir jāmaina sava domāšana. Atceries – tu esi pelnījusi komplimentus!

Ir veikts kāds pētījums, par to, kā sievietes dažādās valstīs uztver komplimentus:
Ja tu izteiksi komplimentu par to, kā peldkostīmā izskatās brazīļu sieviete, viņa atplauks platā smaidā, izrādīs sevi un, ķiķinot atbildēs tev ar paldies.
Franču sieviete varētu pēc komplimenta saņemšanas novērš acis, ka tas izskatās tā, it kā tas, ko tu viņai apteici, bija viņai jau sen zināms.
Zviedrijas sieviete skatīsies tev tieši acīs, un sirsnīgi pateiksies par izteikto komplimentu.
Šķiet, ka vislabāk un bez problēmām, komplimentus uztver amerikāņu sievietes. Amerikāņi dzīvo pozitīvisma burbulī. Viņi būtībā apber ar komplimentiem viens otru un laipni pieņem tos, vai ik minūti.

 

Pastāsti, kā tu reaģē uz komplimentiem? Un, vai izsaki tos arī citiem?

Dalīties.

Atstāt Ziņu