Vārda dienu svin: Jēkabs, Žaklīna

Kā paspēt visu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Visu nekad nesasniegsi… bet gribās darīt daudz un izdarīt visu. Gribās tvert, iet, skriet. Ir daudz vēlmes, idejas, gribasspēka un enerģijas. Un ne jau vienmēr dzīve pati saliek visu pa plauktiņiem. Visbiežāk tā ir, bet gadās, ka kāds posms iztrūkst.

Varbūt kādā brīdī, tur augšā kāds skatās un vēro, kā es tieku galā ar to vai citu situāciju, kā es apjūku no visa tā, ko dzīvē, pasaulē redzu un gribu. Un viņš no augšas noskatās, pasmaida un ironiski saka, “nu meitenīt, cik tālu skriesi, Tu taču zini, ka kādā brīdī vajadzēs apstāties, Tu taču zini, ka tas nav iespējams.”

Bet Tu ej un tver, un pieļauj kļūdas un spītīgi tās labo vai maini, un spītīgi meklē, kaut ko savai sirdij, priekam, vai vienkārši skrien, dari, lai darītu savu dzīvi interesantu, krāsainu, skrien aizelsies, lai paspētu, spētu un paveiktu. Bet ir interesanti…, jo aizpildītāks laiks, jo krāsaināka dzīve, jo interesantāk. Vienmēr var atrast un izdomāt, ko darīt.

Mūsu iespējas ir neizsmeļamas. Mazliet drosmes, mazliet enerģijas, izdomas un radošas pieejas un dzīvi var padarīt patiešām skaistu un interesantu. Un tas ir tā vērts, jo dzīve patiešām ir iespēju pilna, un dzīve mums katram ir dota, lai to piepildītu, izbaudītu un izdzīvotu. Jo svarīgākais, kā jūtamies tagad un šodien. Vai ir piepildījuma sajūta? Vai ir lietderīgi iztērēts laiks?

Iespējams es daru neiedomājamas un trakas lietas. Bet es daudz necenšos domāt un iedziļināties. Es negribu tērēt dārgo laiku un dārgo dzīvi. Es gribu darīt un izdarīt, un cenšos neatlikt. Ir daudz lietas, ko paveikt. Un vislielākā problēma ir, kā pareizi sadalīt laiku, kā neizšķiest laiku. Kā paspēt visu?

Cilvēki ir dažādi un dzīves uztveres ir dažādas. Un katra dzīve ir vienreizēja . Iespējams, es daru, domāju un dzīvoju mazliet dīvaini, bet ar to jau mēs esam interesanti. Cik dažādi cilvēki, tik dažādas dzīves. Un nevajag satraukties, ka viņam, viņai, vai vēl kādam ir savādāka domāšana, uztvere un sapratne par lietām. Ja mēs visi būtu vienādi, būtu tik šausmīgi neinteresanti un vienmuļi.

Skatos, brīnos, un ir interesanti. Par katru cilvēku un viņa dzīvi varētu sarakstīt grāmatu un katra tā grāmata būtu savādāka un interesanta. Un tā jau ir tā burvība, Nevajag sevi ielikt rāmjos, savos iedomātos, vai citu iedomātos.

Vajag dzīvot tā, kā gribās. Jo mēs katrs zinām kā ir labāk mums pašam, bet ne kā ir labāk citam, no mūsu dzīves. Tā ir tā laime, dzīvot tā, lai nebūtu žēl sevi un savas dzīves… Jo tā dzīve ir sasodīti sarežģīta, bet tieši tādēļ arī interesanta. Un ir tik burvīgi atrast to piepildījuma sajūtu un saprast, ko tieši es vēlos no savas dzīves, tiekties pēc tā, darīt, kļūdīties, riskēt, bet uzvarēt. To arī visiem novēlu, uzvaru šajā dzīvē, un vēlmju piepildījumu!

Dalīties.

Atstāt Ziņu