Ne velti saka, ka rokas ir mūsu vizītkarte. Skaistas un koptas rokas izdaiļo ikvienu. Tomēr, ja aktīvi darbojies dārzā un dodies ogot, par tām jārūpējas īpaši.
Protams, jaunie dārzeņi un ogas ir tik garšīgas, taču tīrot, piemēram, jaunos kartupeļus un lasot ogas, īpaši mellenes un zemenes, rokas iekrāsojas un grūti tās nomazgāt. Arī ravējot dobes un veicot citus dārza darbus, rokas nomelnē.
Tādēļ piedāvājam 5 padomus, ko vērts atcerēties, rūpējoties par savām rokām ogu un dārza darbu sezonas laikā:
1. Lai rokas atkal būtu baltas un tīras, izmanto dabas piedāvātās iespējas –meklē pēc kaut kā skāba. Piemēram, nomelnējušās vietas rokām norīvē ar tomāta vai citrona šķēli, vai saspaidītām jāņogām. Labs līdzeklis ir arī citronskābe. Netīras rokas kļūst tīras arī, ja tās 5 -10 minūtes patur remdenā etiķūdenī.
2. Lai pasargātu rokas no netīrumiem, strādājot dārzā ieteicams izmantot cimdus. Jāievēro, ka gumijas cimdus nedrīkst valkāt nepārtraukti, jo tie nelaiž cauri gaisu un var radīt izsitumus. Labāki ir kokvilnas cimdi, kas ir gaisa caurlaidīgi un pasargā no netīrumiem.
3. Pirms darba dārzā rokas var ieziest ar roku krēmu un nagus stingri iespiest ziepju gabalā – šādā veidā gan roku āda, gan nagi, tiek pasargāti no netīrumiem.
4. Rokas jāmazgā istabas temperatūras ūdenī ar ziepēm. Mazgāšana ledusaukstā ūdenī padara ādu raupju un sausu. Ja rokas ir sevišķi netīras, tās brīdi patur siltā ziepjūdenī, tad iemērc roku mazgājamo suku ziepju putās un maigi noberz rokas tīras. Pēc tam rokas noskalo vispirms siltā, tad vēsā ūdenī un rūpīgi nosusina.
5. Ja rokas ir sausas un sasprēgājušas, tās vakarā jāpalutina ar masku. Vari rokas palutināt ar kviešu kliju peldi: 50 g kviešu kliju vāra 1 litrā verdoša ūdens 5 -6 minūtes, tad atdzesē līdz piemērotam siltumam un lieto roku peldei 15 – 20 minūtes. Pēc tam rokas nosusina un uz nakti iemasē tajās barojošu krēmu. Tāpat rokas vari palutināt ar siltu olīveļļas peldi – paturi tās 15 – 20 minūtes un pēc tam nosusini ar papīra salveti, iezied ar ar barojošu krēmu.