Vārda dienu svin: Simona, Apolonija

Kā padarīt darba vietu ekoloģiskāku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Daudzām no mums darba vietas kļuvušas par otrajām mājām. Pavadām tur lielāko darba dienas daļu, strādājam, tiekamies ar kolēģiem, risinām dažādas problēmsituācijas, ēdam pusdienas, būtībā – dzīvojam! Ne velti arvien vairāk jauno biroju interjeros parādās tendence padarīt tos mājīgākus, neformālākus, iekļaut darba vidē arī atpūtas zonas, bērnu stūrīšus, ērtas virtuvītes u.c. Tāpat arvien aktuālāks kļūst arī jautājums, kā birojus padarīt ekoloģiskākus.

Janvāra vidū blakus Dailes teātrim tika atvērts jaunais Oriflame Latvija birojs, kas veidots tieši ar šādu domu- lai kļūtu par pēc iespējas “zaļākām” mājām saviem darbiniekiem, konsultantiem un klientiem.

“Mūsdienās nav jācenšas būt zaļiem, vienkārši tādiem jābūt. Darīt vienu “zaļu”  lietu – ar to nepietiek! Uzņēmumam viss jādara tā, lai tā darbība atbilstu ekoloģiskai domāšanai. Piemēram, ieviešot elektronisko dokumentu uzglabāšanas sistēmu,” biroja atklāšanā norādīja Oriflame Latvija valdes priekšsēdētājs Johans De Gīrs. Oriflame cenšoties visos savos uzņēmējdarbības aspektos ieviest arvien “zaļākus” risinājumus, piemēram, palielinot otrreiz pārstrādātās plastmasas īpatsvaru produkcijas iepakojumu ražošanā un praktizēt regulāru atkritumu šķirošanu, aizvien aktīvāk produktu ražošanā izmantot vielas, kurām piemīt biosadalīšanās spēja.

Lai samazinātu ekoloģiskās pēdas nospiedumu, Oriflame Latvija jaunais birojs aprīkots ar energoefektīvām spuldzēm, dubultpakešu logiem, siltā gaisa plūsmas segu ārdurvīm, WC zonās izvietoti gaismas sensori, tualetēs izmantotas dubultās pogas ūdenim un automātiskie ūdens krāni. Biroja vajadzībām tiek izmantots FSC sertificēts papīrs un abpusējās drukas printeri. Telpās novietotas EKO kastes paredz atkritumu šķirošanu. Klienti un konsultanti pasūtījumus aizpilda elektroniski, neizmantojot izdrukātās formas.

Oriflame Latvija birojs pievienojies arī L&T programai ‘Ekobirojs’, kas piedāvā ikvienam uzņēmumam vai organizācijai iesaistīties atkritumu šķirošanā. “Biroju pārstāvjiem, kas mums pievienojas, stāstam, ka nav jāpriecājas, ja ātri piepilda kasti ar izlietotot papīru- o, mēs nosūtījām tik daudz papīra pārstrādei! Pamatdoma jau ir taupīt papīru. Jāpadomā vai tiešām vajag drukāt visu- vai vajag izdrukāt konkrēto e-pastu, tekstu, dokumentu? Un var taču izmantot arī apdrukātā papīra otro pusi piezīmēm,” teic Kristaps Knesis, L&T programmas ‘Ekobirojs’ vadītājs. Viņš atgādina šķirošanas svarīgumu, norādot, ka piemēram,  55 kg sašķirotā papīra izglābs 1 koku, kas diennaktī dod skābekli 2 cilvēkiem.

Kā padarīt savu biroju „zaļāku”

* Uzstādīt sistēmas, kas optimizē ūdens patēriņu- automātiskie ūdens maisītāji, trauku mazgājamā mašīna, ekonomiskie (ar dubultpogu) tualetes podu skalotāji.

* Ieviest atkritumu šķirošanu.

* Optimizēt apgaismojumu iekštelpās – maksimāli izmantojot dienas gaismu, izmantojot jauno tehnoloģiju spuldzes ar augstu energoefektivitāti, ierīkojot gaismas slēdžus ar kustību sensoru WC zonās (ieejot tualetē, gaisma ieslēdzas, izejot- pati izslēdzas).

* Roku žāvēšanai izmantot „dvieļu mašīnas” ar vairākkārtīgi lietojamiem, mazgājamiem kokvilnas dvieļiem, nepatērējot papīra dvieļus.

* Iegādāties un izmantot tikai ekoloģiskus biroja tīrīšanas līdzekļus.

* Ierīkot siltumu regulējošu sistēmu, kas atbilst zaļās domāšanas modelim: dubultpakešu logi, siltā gaisa „aizkars” ārdurvīm.

* Biroja vajadzībām izmantot pārstrādātu papīru, raudzīties, lai tas būtu FSC sertificēts.

* Uzņēmuma auto izvēlēties ar zemiem izmešu rādītājiem.

 

Noderīgas saites:

L&T Ekobirojs – iespēja uzņēmumiem un organizācijām pieteikties atkritumu šķirošanai http://ekobirojs.lv

Ekoloģiskās pēdas nospieduma kalkulatorshttp://www.pdf.lv/epeda/epeda.html

Dalīties.

3 komentāru

  1. Ja vēlies kļūt par Oriflame konsultantu, tad līdz 02.02.2012. vēl vari paspēt piereģistrēties tikai par 0.99 Ls. To izdarīt ir ļoti ērti http://www.oriflame.lv mājaslapā, veicot online reģistrāciju. Piedāvāju kļūt par savas grupas konsultantu, palidzēšu Jums spert pirmos soļus un rūpēšos par Jūsu izaugsmi. Tikai kopā mēs varam sasniegt vairāk. Tādēļ veicot online reģistrāciju, ailītē sponsora kods, variet droši rakstīt 166656. Vineta Ja rodas jautājumi, rakstiet uz winnija@inbox.lv

Atstāt Ziņu