Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Kā notīrīt sāli no zābakiem? Lasītāju padomi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

sta sodība! Neskaitāmas reizes ziemas periodā jācīnās ar baltām svītrām, ko uz zābakiem atstāj sāls. Kā iztīrīt sāls pleķus un ko darīt, lai tie tur neveidotos? Šeit apkopoti ieteikumi, ar kuriem  esat dalījušās Padomu sadaļā.

Ruta
Vislabākais ir zābakus novicot ar ādas apavu krēmu, kas atgrūž visus mēslus un tikai tad iet ārā. Pat jaunus apavus sākumā jānovico.

Mija
Es pirms iziešanas ierīvēju ar eļļu, ja tie ir ādas zābaki. Vispār sāls putras un šķidrā ledus apstākļos jāstaigā dermantīna zābakos, un nevajag kaunētis tajos staigāt pa savu pilsētu, kurā neviens nespēj nodrošināt ielas staigāšanai smalkos apavos 😉

Irēna
Jānoberzē ar pārgrieztu sīpolu.

Breta
Es tīru ar Ecco tīrāmajām putām.

Gunida
Tīru ar apavu kopšanas švammītēm un viss ir kārtībā. Vislabāk, jaunus apavus apstrādāt ar pretmitruma aerosolu un pēc tam ikdienā ik pa laikam uzpūst, efekts ir ļoti labs, it sevišķi ādas apaviem, tie netiek bojāti un ja tās sāls strīpas parādās, tad ar apavu švammīti ātri var notīrīt un apavs ir atkal kā jauns.

Sisī
Es tīru ar siltu, koncentrētu ziepjūdeni.

Līga
Gadatirgos un brīvdabas muzejā pie viena tirgotāja var nopirkt tādu uz medus bāzes izgatavotu līdzekli (gandrīz kā tauki, tikai dzelteni). Mammai tāds ir mājās. Vienmēr, kad aizbraucu, nosmērēju ar šo ziedi zābakus – tie spīd, izejot slapjumā, āda nelaiž cauri ūdeni, kā rezultātā nepaliek arī nekādas sāls pēdas.

Edmunds
Jāliek virsū cūku tauki šķidrā veidā un ar mīkstu lupatu jāiemasē zābakā. Vēlams šo procedūru atkārtot ik pēc mēneša

Anne-maija r.
“Vecmāmiņu padoms” no labo padomu grāmatām – tīrīt ar pārgriesta sīpola pusīti. Pati gan to – ui, ui, cik daudz gadu neesmu izmantojusi. Vēl palīdz profilakse – kad zābaki tīri, tie bagātīgi jāieziež ar apavu krēmu. Var uzsmidzināt kādu impregnējošo līdzekli. Tādā veidā pilnībā no traipiem izbēgt neizdosies, bet tos samazināt gan.

Sisi
Var mēģināt tīrīt ar ūdeni, kam pievienots nedaudz etiķa vai arī nopirkt speciālu Salamander ražotu līdzekli apavu tīrīšanai ziemā, bet tas principā ir tas pats etiķūdens.


Vai tu esi atklājusi, kas vislabāk spēj no sāls pasargāt tavus zābakus?

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu