Vārda dienu svin: Lita, Sibilla, Teika

Kā mums gāja brīvdabas seminārā-pārgājienā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aizvadītajās brīvdienās SievietesPasaule kopā ar Elīnu Neilandi no konsultēšanas prakses „Labo Domu Pietura”, kundalini jogas pasniedzēju Eviju Blūmentāli un pulciņu portāla lasītāju devās ilgi gaidītajā pārgājienā-brīvdabas seminārā.
Par spīti tam, ka laika prognozi sestdienai solīja ne visai optimistisku – iespējams īslaicīgs lietus pat visas dienas garumā, mēs riskējām un devāmies uz Zvejniekciemu, lai mestos šajā avantūrā. Mūsu prieks, ka arī dalībnieces, kas bija pieteikušās, nenobijās no melnajiem mākoņiem un ieradās visas kā viens!
Sākot gājienu pa kluso Zvejniekciema pludmali, mākoņi pašķīrās un līdz pat pēcpusdienai mūs lutināja silta saule. Viss sanāca tā ļoti harmoniski, gājām, gājām, līdz ieraudzījām savu „apmetnes vietu”. Daļa, ilgi negaidot, metās jūras viļņos un baudīja peldi pa pliko – nu kas var būt labāks par šo!?

Un tad jau arī varēja sākties mūsu pārgājiena otrā daļa – seminārs. Jūras krastā, kad sēdi uz segas vai piknika krēslā, mielojies ar līdzpaņemtajiem gardumiem, atmosfēra jau uzreiz veidojas ļoti brīva un draudzīga. „Iepazīstoties, daloties pieredzē un atklājot šī brīža sajūtas dzīvē, kopīgi formulējām mērķus un meklējām atbildes uz jautājumiem, kas palīdz apzināt līdzšinējos šķēršļus to sasniegšanā; patiesi pieņemt savas rakstura īpašības, kuras šķiet traucējošas, bet tomēr reizēm var būt nenovērtējamas; izspēlējām lomu spēles, mācoties savā labā izmantot atvērtā dialoga priekšrocības; izvērtējām situācijas, kurās jāprot gan uzņemties, gan nodot atbildību un tā tālāk,” par to, ko darījām, stāsta Elīna Neilande.
Bijām tā aizrāvušās, ka, tuvojoties pēcpusdienai, nemaz nemanījām, ka virs jūras savelkas tumši mākoņi. Juzdamas, ka šoreiz mellums neaizies garām, aši, aši salasām mantiņas, apdruņojamies ar vējjakām un lietusmētelīšiem un dodamies augšā pa krastu. Patveramies zem kādas vasaras būdiņas nojumes, kur pārlaižam spirdzinošo lietu un turpinām iesāktās sarunas. Kad bija jau jādomā par atpakaļ ceļa mērošanu, mūs atkal pārsteidza īslaicīgs lietus. Tas bija piedzīvojums!

Atgriežoties starta punktā, mūs jau atkal bija sasildījusi pēcpusdienas saulīte un gaidīja Evija Blūmentāle, lai vēl pirms došanās mājās novadītu kundalīni jogas un elpošanas nodarbību. Sajūtas bija vienreizējas, tādas, kādas var būt tikai meditējot un dziļi elpojot, uz nomierinoši šaulcošo viļņu fona.
Vēl pirms atvadīšanās padalījāmies tajā, kas patika un kas nepatika, ar ko brauks mājās. „To vienoja kopīga doma, ka laiks paskrējis pārāk ātri! Varbūt tā ir ar visām labajām lietām – jāatstāj sajūtu, ka gribas vēl…” saka Elīna Neilande.

Šeit arī pārgājiena dalībnieču komentāri par kopā aizvadīto dienu:

Olita:
Paldies par kopā būšanu, atpūtu un iespēju iegūt jaunas zināšanas savu problēmu risināšanā. Man ļoti patika un esmu gatava iesaistīties jaunā pasākumā, ko piedāvāsiet.

Liene:
Paldies, par jauko iespēju pabūt Elīnas semināristu aplī un kā draugiem parunāt, varbūt ne visiem interesējošas, manas problēmas, bet tas bija aizraujoši! Arī tas, ka lija lietus bija ļoti jauki, jo tā ir ekstremāla situācija un arī šeit bija nepieciešama komandas sajūta, kas mums izdevās.

Sandra:
Paldies par lielisko un neparasto sestdienu! Atslēgas vārds, kas mani piesaistīja un motivēja pieteikties semināram, bija “pārgājiens”. Piedāvātās tēmas šķita interesantas, Elīnas rakstus biju pamanījusi jau labu laiku, 21.jūlijs brīvs, kundalini joga – hmmm, nekad nav mēģināts – lai notiek!

Kas patika? Man patika iet! Man patika pelde jūrā visskaistākajā no peldtērpiem – pašai savā ķermenī un ādā! Kas nepatika? Tas, ka gājām kādus 5-7 km par maz. 🙂
Priecājos par iespēju ieklausīties dažādu sieviešu stāstos, pieredzē, jautājumos, situācijās. Paldies par iespēju tirgoties brīnumu veikalā, apzinoties, ka “sliktie” un “izskaužamie” ieradumi patiesībā ir būtiska mūsu personības daļa. Vērtīgs praktisks ieteikums, ko noteikti izmantošu, ir frāzes: “Tas man neder!” un “Vai mēs varam vienoties par…?” Tēmu, ko gribētos izzināt sīkāk, Elīna paguva vien ieskicēt – sapņu tulkošana. Ne tā, kas sapņu grāmatās, bet tā, kas liek paraudzīties uz  savu sapni un, uzdodot četrus vienkāršus jautājumus, apzināties situāciju vai problēmu, kas nedod miera un prasās risinājuma.

Bez jebkādas praktiskas pieredzes, tikai ar teorētisku priekšstatu un ziņkāri iesaistījos elpošanas un kundalini jogas nodarbībā. Neparasti! Tik savādi dziļa elpa un tīrs jūras gaiss, ko izjutu arī nākamajā dienā, mazliet stīvi sāni, jo – gribi vai negribi – tika izkustināti saslinkojušies starpribu muskuļi. Burvīgākie mirkļi – meditācija, vērojot savu elpu un esot “šeit un tagad” vējā, viļņu šļakstos un kaiju kliedzienos.
Ko gribētos vēl? Divu dienu pārgājienu ar mājas darbu vakarā un iztirzāšanu nākamajā dienā!

Agita:
Iemesls, kādēļ es pieteicos šim pasākumam, bija iespēja apvienot pārgājienu gar jūru ar semināru, kas patiesību sakot, ir ļoti laba ideja!
Man patika tā nepiespiestības sajūta, kas valdīja seminārā, jūras šalkoņa fonā, pikniks. Sajūta bija līdzīga kā atrodoties draudzeņu kompānijā un pārrunājot sev svarīgas tēmas. Seminārā gūtās atziņas tikai stiprināja manu pārliecību par to, ka tikai es pati esmu atbildīga par savu dzīvi un tikai es pati varu izlemt – “pukoties” par sliktajiem laika apstākļiem vai baudīt visu, kas ar mani notiek tieši šeit un tagad. Un vēl – viss pie mums atnāk tieši īstajā laikā un vietā 🙂

 

Mums arī prieks par izdevušos sestdienu!

Uz tikšanos līdzīgā pasākumā augustā!

Dalīties.

Atstāt Ziņu