Vārda dienu svin: Ilze, Ildze, Izolde

Kā izveidot CV, ko nevarēs nepamanīt

Pinterest LinkedIn Tumblr +

CV (Curriculum vitae) – tā ir ļoti svarīga, pat nepieciešama lieta, meklējot darbu. Tas atspoguļo īsu tavu profesionālo portretu, tāpēc ļoti būtiski, lai tas būtu pareizi sastādīts un acīm tīkami noformēts.

Pats par sevi CV, pat vislabākais, nevienam darbu nedod, bet tas sniedz iespēju izcelties informācijas plūsmā. Labi sastādīts CV palielina tavas iespējas ieinteresēt darba devēju ar savu kandidatūru un saņemt ielūgumu uz tikšanos klātienē.

Darba meklētāji, kuru CV darba devējiem nav patikuši, nekad netiek uzaicināti uz pārrunām. Mēdz teikt, ka labs CV – tie, iespējams, ir ap 30% panākumu, taču slikts CV – tie ir 100% izgāšanās.

 

Būtiskākie pamanāma CV principi

  • Pārskatāmība

Caur darba devēju rokām iziet simtiem CV, tāpēc būtu jārēķinās ar to, ka tavu CV lasīs ne ilgāk par 2-3 minūtēm. Tas būtu jāsastāda tā, lai šajā īsajā brīdī sniegtu informāciju par tavām profesionālajām īpašībām, kuras varētu interesēt konkrēto darba devēju. Tātad- nekādu garu teikumu, viss atdalīts ar izcēlumiem, skaidri un pārredzami noformēts.

 

  • Laba valoda, bez gramatikas kļūdām

Gramatikas kļūdas, slikta valoda un citas līdzīgas lietas CV autoram nebūt nedara godu. CV mērķis ir parādīt, kas tu pēc savas būtības esi un ar ko tu esi labāka par citiem. Kļūdu neesamība vai esamība CV tekstā liecina par kandidāta vispārējās sagatavotības līmeni: par viņa erudīciju, teorētisko bāzi, prasmi skaidri un kodolīgi izklāstīt savas domas.
Tādēļ pārlasi CV kaut desmit reizes!

 

  • Vizuālā pievilcība – oriģinalitāte

Iedomājies- desmitiem, pat simtiem līdzīgu, pēc izskata pat vienādu CV. Tev jāpadara savs CV īpašs, lai tas izceltos un tiktu pamanīts. Izveido savam CV dizainu! Tādā veidā tu oriģināli izcelsies, un tavs CV darba devēja acīs noturēs lielāku uzmanību un palielinās iespēju, ka tieši tu tiksi uzaicināta uz darba interviju.

Ja esi draugos ar dažādām datorprogrammām, vari savu CV dizainu izstrādāt pati. Taču, ja noformēšana tev sagādā grūtības, vari vērsties pie uzņēmuma, kas sniedz šādu pakalpojumu. „Morito Media Dizains” nesen nākuši klajā ar šo jaunumu un piedāvā CV dizainu izstrādi, kas personalizē CV īpašnieku, izceļ prasmes, pieredzi un izglītību.

Vairāk par šo pakalpojumu vari uzzināt Morito Media Dizains mājas lapā www.morito.weebly.com


LASI VĒL!

Darba intervija: kā tai sagatavoties

Kļūsti pati sev par darba devēju!

Esmu palikusi bez darba. Ko darīt?

 

Dalīties.

2 komentāru

  1. Bildēs redzamie CV tiešām ļoti smuki izskatās. Tie noteikti ir pamanāmi uz pārējo melni burtoto CV kalnu fona. Lai gan man kā darba devējam tas liktu divreiz uzmanīgāk izvērtēt CV iekļauto informāciju, jo, man kā aizdomīgai personai, sāktu šķist, ka grib tikai ar skaistām lietām acis aizmālēt 🙂 Bet kopumā vispār forša doma, it kā ļoti standartizētu lietu padarīt, personisku.

  2. Hm, vispār baigi labā ideja. Kāpēc man pašai neiešāvās prātā!? Darbojos radošā jomā, nesen vēl meklēju darbu, šāds CV būtu bijis kā reiz punkts uz i.

Atstāt Ziņu