Vārda dienu svin: Erna, Evita, Eva

Kā izmantot ķiršu kauliņus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

h..žēl, ķiršu laiks beidzies, staigājot laukos gar milzīgajiem saldo ķiršu kokiem, palūkojos augšup, kur vēl tikko spīdēja sulīgo ogu tūkstoši. Pēc strazdu uzlidojuma, kas piebeidza to, ko mēs nespējām apēst, ogu vairs nav. Vien tie, kas sakrituši zālē zem kokiem un jau lielāko savu labumu atdevuši zemei, atklājot savu cieto sirdi- kauliņu. Bet, paga, varbūt varu izmantot ķiršu kauliņus?

Ķiršu kauliņu vērtība
Visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā, ir zināma ķiršu kauliņu spilvenu un komprešu vērtība. Ir pat uzņēmumi, kas specializējas uz dažādu produktu, pildītu ar ķiršu kauliņiem, ražošanu.
Ķiršu kauliņiem ir unikāla īpašība- tos uzkarsējot, tie siltumu atdod lēnām, (un otrādāk- arī auksti tie saglabājas ilgi), līdz ar to nodrošinot ilgstošāku kompreses iedarbību.

Siltas vai aukstas kompreses, kas pildītas ar ķiršu kauliņiem, spēj atvieglot muskuļu sāpes un krampjus, artrīta izraisītas sāpes, galvassāpes, mugura sāpes, menstruāciju sāpes.
Ķiršu kauliņu spilvenus aukstā ziemā var izmantot, lai sasildītu pēdas un rokas vai kā gultas sildītājus.

Kā sagatavot ķiršu kauliņus?

1. Savākšana

Grūtākais uzdevums, šķiet, ir dabūt vajadzīgo ķiršu kauliņu daudzumu. Lieliski, ja ķiršu laikā, mielojoties ar ogām, atceramies par aukstajām ziemas naktīm un vēlmi pagatavot ķiršu kauliņu spilventiņu un jau laikus sākam vākt kauliņus.
Nepieciešamais kauliņu daudzums atkarīgs no vēlamā spilvena vai kompreses lieluma.

2. Notīrīšana
Kad kauliņi savākti, tie vispirms kārtīgi jānotīra. Ieber tos katlā vai izlietnē un iemērc svaigā, aukstā ūdenī. Tad berzē tos vienu pret otru, līdz no tiem nonāk visas atlikušās ogu daļiņas. Tad noskalo kauliņus un atkārto procesu vēl pāris reizes.
Kad kauliņi ir šķietami tīri, ieber tos katlā ar ūdeni un aptuveni 15 minūtes pavāri un atkal iemērc aukstā ūdenī un nomazgā tos vēlreiz. Tik cītīga mazgāšana nepieciešama, jo uz kauliņiem nedrīkst palikt ne mazākās kripatiņas ogu daļas, jo tā var sākt pūt. Bet mēs taču vēlamies kauliņu kompreses izmantot ilgstoši, vai ne?

3. Žāvēšana
Nākamais solis ir ķiršu kauliņus kārtīgi nosusināt, izžāvēt. Izberam tos uz sausa dvieļa, lai nožūst. Pēcāk vari tos sasildīt cepeškrāsnī un iebērt uz dažām dienām papīra maisiņā, kas uzsūks visu atlikušo šķidrumu, ja tāds būs palicis.

Nu ķiršu kauliņi ir gatavi izmantošanai! Beram tos iekš spilveniem, kompresēm un citur!

Vēl viena ideja!
No ķiršu kauliņiem var pagatavot arī grabuli mazulim.

Dalīties.

Atstāt Ziņu