Vārda dienu svin: Oskars, Ritvars, Anvars

Kā gudri iepirkties internetā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tu nopērc internetā kleitu, taču pēc tās saņemšanas tā tev tomēr nepatīk. Kā rīkoties, vai kleitu var sūtīt atpakaļ? Protams! Tās ir tavas patērētāja tiesības!

Kas ir distances tirdzniecība?

Tā ir preču vai pakalpojumu pārdošana, kas notiek ar interneta, pasta katalogu, telefona vai televīzijas starpniecību. Galvenā distances tirdzniecības atšķirība no iepirkšanās veikalā ir tā, ka tev nav iespējas klātienē pārliecināties par preces vai pakalpojuma atbilstību tavām vēlmēm.

Pirms pasūtījuma veikšanas tirgotājam ir pienākums sniegt tev detalizētu un precīzu informāciju par:

  • savu kompāniju
  • preci vai pakalpojumu
  • cenu, samaksas noteikumiem
  • pasūtīšanas un piegādes noteikumiem
  • tavām atteikuma tiesībām

Pēc tam, kad tavs pasūtījums ir pieņemts, visas iepriekš minētās informācijas apstiprinājumam jābūt tev pieejamam saglabājamā veidā.

Cik ilgā laikā jāizpilda pasūtījums?

Tirgotājam jāpiegādā prece vai jāizpilda pakalpojums ne vēlāk kā 30 dienu laikā no preces vai pakalpojuma pasūtījuma dienas, ja neesat vienojušies par citu izpildes termiņu.

Pasūtījuma termiņa kavējuma gadījumā tev ir tiesības atteikties no pasūtījuma un saņemt atpakaļ naudu, nesedzot izmaksas, kas saistītas ar preces atgriešanu.

Kā rīkoties, ja nožēloju veikto pirkumu?

Latvijā tev ir tiesības atteikties no preces 14 dienu laikā no tās saņemšanas dienas vai 14 dienu laikā no pakalpojuma iegādes dienas, un tev nav jāpaskaidro atteikuma iemesls.

Atceries, ka atteikuma tiesību izmantošanas termiņš dažādās Eiropas Savienības dalībvalstīs var atšķirties, bet tas nevar būt mazāks par 7 darbdienām.

Atteikuma tiesību izmantošanas gadījumā tirgotāja pienākums ir atmaksāt tev visus veiktos maksājumus, izņemot preces atpakaļ nosūtīšanas izmaksas.

Svarīgi atcerēties! Tu nevari izmantot atteikuma tiesības, ja esi:

  • iegādājies pārtiku vai dzērienus
  • atvēris audioierakstu, videoierakstu vai dator­programmu iepakojumu
  • iegādājies laikrakstus vai žurnālus
  • iegādājies preci izsolē, piemēram, e-bay
  • rezervējis viesnīcu, avio vai teātra biļeti uz konkrētu datumu vai laiku

Cik ilgi man būs jāgaida, lai saņemtu atpakaļ par pirkumu samaksāto naudu?

Tirgotāja pienākums ir atmaksāt tev par pirkumu samaksāto naudu ne vēlāk kā 30 dienu laikā pēc tam, kad esi informējis tirgotāju par atteikumu. Ņem vērā, ka tirgotājam nav pienākuma tev atlīdzināt preces atpakaļ nosūtīšanas izdevumus.

Cik ilgā laikā man prece jāatdod tirgotājam?

Pēc atteikuma vēstules nosūtīšanas tev ir 7 dienas laika, lai nogādātu preci atpakaļ tirgotājam. Preci vēlams atdot tās oriģinālajā iepakojumā.

Vairāk par savām patērētāja tiesībām Eiropas Savienībā vari uzzināt te: www.pateretajiem.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu