Vārda dienu svin: Imants, Rimants, Ingars, Intars

18 komentārs

 1. katru gadu eju uz VID. Tev vienkārši jāiet uz VID, līdzi ņem pasi, čekus, kvītis, kas sakrāti, par mācību maksu, ja tāda ir pašai, vai, varbūt, ja ir bērni, kam apmaksā skolu, augstskolu, čekus no dažādu ārstu apmeklējumiem,zobuārsta, arī operācijas. Vid apskatās kā maksāti nodokļi, atmaksā tev nodokļu pārmaksu + vēl % no iesniegtajiem čekiem. Tur gan tie % atšķiras, ja pareizi atceros, sobuārstam bija 20 vai 25%, citiem laikam mazāk. Un tu vari dabūt naudiņu par 3 iepriekšējiem gadiem, ja nav tik vecu čeku, tad var dabūt tikai nodokļu pārmaksu.

 2. Džeina Jēkabsone on

  Ar pasi, nodokļu grāmatiņu tik laidies uz VID un prasi lai atmaksā nodokļus!<br>Par medicīniskajiem izdevumiem ir nedaudz savādāk, ņem pasi un visus čekus, kas saglabājušies (ja nemaldos 2 gadu laikā), nes turp un prasi, lai atmaksā noteitos % (katram izmeklējumam savādāki)!

 3. Var arī bez nodokļu grāmatiņas, manējā, piemēram, stāv pie darba devēja. var ņemt līdzi algas lapiņas, vai no darba vietas izrakstus par katru gadu, bet var arī tikai ar pasi, VID savā sistēmā visu var apskatīt un atrast.

 4. VID tagad varot aizpildīt pieprasījuma veidlapu, un saņemt visus darba devēju u.c. iesniegtos datus par sevi, kas iekļaujami deklarācijā, un turpat arī uztaisīt un iesniegt deklarāciju un iesniegumu par pārmaksas saņemšanu savā kontā. Sanāk ka līdzi jāņem tikai pase un maksājumu dokumenti par izdevumiem, ja tādi ir. Otrs variants – uzmeklēt kādu pazīstamu grāmatvedi un sarunāt, lai uztaisa 🙂 Veixmi!

 5. Vakar biju 🙂 Līdz paņēmu veidlapas un čekus, uz vietas man visu parādījā, kā aizpildīt – bija tikai pareizās vietās jāsaraksta čeku summas un viss. Pat pasi neprasīja parādīt 😀

 6. Rita! Cik var noprast, tad ar internetu apieties proti. Nu tad tur arī paskaties – ieejot VID mājaslapā vai kaut vai elementāri ieejot Google un lodziņā ierakstot tieši šo pašu jautājumu. Nu nevajag tak izlikties par galīgu zosi. Atvaino, ja liekas par skarbu. Bet brīžiem šis totāli trulais infantilisms sāk krist uz nerviem. Var taču pakomunicēt par kādām jēdzīgākām lietām. Nākošreiz varbūt – palīgā, gribu čurāt!!!! Kās man jādara?????????

 7. Jā, naudiņu var dabūt atpakaļ, ja esi darba ņemējs par kuru tiek maksāti nodokļi. Tev jāgriežas dzīvesvietas teritoriālajā VID iestādē, kur tev palīdzēs aizpildīt gada ienākumu deklarāciju. Līdzi jāņem paziņojums par algas nodokli, kuru izsniedz uzņēmums, kurā strādā un kvīts vai čeks par operācijas izdevumiem.

 8. Lana Dacei... on

  Ja negribēji atbildēt, neviens tevi nelūdza. Nevajag uzbrukt otram, kurs uzdrošinās ko jautāt.

 9. Annija Dacei on

  nu patiesi kašķīga bāba! es arī interesējos par šo lietu un vid labirintos neko nevarēju atrast. <br>cerams, ka tu savu bērnu arī nerāj katru reizi, kad viņš tev atļaujas ko uzjautāt, citādi no padomju laika pašapziņas trūkuma sindroma mēs nemūžam netiksim vaļā…

 10. Nodokļu naudu vari dabūt atpakaļ, 1x nodokļu deklarāciju pašai būs pagrūti aizpildīt, ja ir iespējams, izdrukā no VID mājas lapas veidlapas http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=39&hl=1 , paņem visus med. izdevumu čekus un aizej uz sava rajona VID, tur ir konsultanti, kas Tev palīdzēs visu sarakstīt un iesniegt. Es eju uz Rīgas Kurzemes raj. VID, tiešām ļoti laipnas tās konsultantes.

 11. Sveikiņi!<br><br>pašam pildīt tās lapas un n-tos lodziņus ar cipariem, kurus var saņemt tikai VID'ā nav nekāds prāta darbs. Es tiku pie pārmaksātajiem nodokļiem pavisam vienkārši (Smiltenē) – aizgāju uz VIS, pastāvēju nelielā rindā, tad mani ieveda nodokļu konsultanta kabinetā, kur ļoti atsaucīga dāma palīdzēja sarakstīt visu rakstāmo, respektīvi es sēdēju pie lapām ar pildspalvu rokā un dāma diktēja precīzi pa pozīcijām kurā lodziņā kādi cipari rakstāmi. Tas arī viss!!<br><br>lai veicas!

 12. Jāiesniedz vid-ā gada ienākumu deklaracija, kur jāsaraksta viss, kas prasīts – ienakumi, alga un izdevumi- ārstniecības un par izglītību var. Naudu izmaksā uz kontu trīs mēnešu laika. Var iesniegt par trīs pēdejiem gadiem.

 13. Mans draugs pag. gadu bija pastrādājis 2 mēnešus un dabūs atpakaļ pārmaksāto ienākuma nodokli (70 Ls). Es savukārt iesniedzu gan savus, gan bērna, gan mammas zobārstniecības čekus, izziņu par saviem un mammas veselības apdr. maksājumiem utt. un daļu man atmaksās. Jāņem vērā, ka 2009.g. atmaksā no 300 latiem. Visus papīrus aizpildīju VID, kur pateica kur ko rakstīt.

 14. man ir problema VID man pieprasa gada ienakumu deklaracijas formu kops 2012 gada, bet es jau latvija nedzivoju kops 2009 gada un man nav nemazakas sajegas ka to formu aizpildit.

Atstāt Ziņu