Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris

Kā cīnīties ar miegainību darba laikā?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

r tikai 11 no rīta, un tu jau esi izdzērusi trīs tases kafijas. Izklausās pazīstama situācija? Tu neesi tāda vienīgā. Miegainība dienas laikā nomoka daudzus no mums. Tam par iemeslu nav tikai tas, ka naktī esi slikti gulējusi. Arī nepareizs uzturs un dzīvesveids ietekmē tavu nogurumu dienas laikā. Ko darīt, lai mazinātu šo nogurumu un miegainību?

Turies tālāk no TV un datora pirms miega
Pirms došanās pie miera, vai arī jebkurā mirklī, kad vienkārši gribi atpūtināt prātu, turies tālāk no tādām ierīcēm kā TV, dators un telefons. Nedari neko, kas uzbudina un aizrauj tavu prātu, nevis atslābina to. Jā, varbūt skatoties TV tu iemiedz un tev šķiet, ka tas palīdz, bet tas noteikti mazina tava miega kvalitāti.Tavs prāts vēl ilgāku laiku darbojas un nespēj atslēgties.

Ej gulēt laicīgi un tiešām izgulies!
Daudzi no mums sevi mazliet apmāna, it kā iekāpjot gultā, bet līdzi vēl paņemot klēpjdatoru. Tā nav nekāda gulēšana un tā tu neatpūties. Tas ne tikai samazina tavu gulēto stundu skaitu, bet arī mazina tā kvalitāti. Nosaki sev un ievies kā regulāru rituālu – laicīgu gulētiešanu. Un vēl, mēģini katru vakaru iet gulēt vienā, nu vismaz ļoti līdzīgā laikā.

Uzņem enerģiju
Mums visiem ir nepieciešama enerģijas, lai spētu paveikt savus darbus un būtu modri visu darba laiku. Lielisks veids, kā to darīt, ir panašķoties ar riekstiem vai ogām. Tas nodrošinās enerģijas un ļaus tavam organismam cīnīties ar nogurumu.

Regulāri vingrojumi katru dienu
Vismaz 30 minūtes garas fiziskās aktivitātes, vismaz četras reizes nedēļā, ir lielisks veids, kā nodrošināt to, lai dienas laikā tevi nemocītu nogurums un miegs. Tas ne tikai sniegs mundrumu, bet, protams, uzlabos arī tava ķermeņa formas, veselību un saglabās asu tavu prātu.

Stimulē savu prātu ar kaut ko interesantu
Lielākajai daļai no mums darbs tomēr ir rutīna. Pat tiem, kam darbs saistīts ar ko radošu, tajā noteikti ir lietas, kas ir jau kā rituāls, kas vienkārši ir jāpaveic. Tātad, kas tev jādara? Tev jādara kaut kas, kas stimulē tavu prātu – dari kaut ko jaunu, dari ierasto citādāk. Tas uzlabos tavas koncentrēšanās spējas, asinās prātu un padarīs darba dienu aizraujošāku.

Paņem pārtraukumu
Nav labāks veids, kā cīnīties pret miegainību, kā piecelšanās no krēsla. Ja darba vieta, kurā strādā ir liela, tad izmanto to, aizej pie kolēģa, kas ir vistālāk, pastaigā, mirkli aprunājies. Ja telpas, kur strādā ir mazas un, kolēģu ir maz, tas nekas. Celies no krēsla un izej uz mirkli ārā. Svaigs gaiss un atraušanās no darba kaut vai uz pāris minūtēm noteikti aizdzīs miegainumu.

Veselīgas ēdienreizes
Nav svarīgi vienkārši paēst. Svarīgi ir paēst veselīgi. Neizlaid brokastis, paēd pusdienas un, našķojies tikai ar veselīgiem našķiem.
Ir vairākas iespējas, kādā veidā pusdienot darba laikā. Tu vari, ja ir tāda iespēja, iziet pusdienlaikā ārpus darba vietas. Tā tu ne tikai paēdīsi, bet arī izvēdināsi galvu, pastaigāsies un, kas zina, varbūt piedzīvosi ko interesantu. Tu vari arī paņemt sevis gatavotas pusdienas līdzi, tikai atceries, ka tas nenozīmē, ka tev nav jāpieceļas no krēsla. Izmanto pusdienlaiku, lai tiešām atrautos no darba un atpūstos. 

Dalīties.

Atstāt Ziņu