Vārda dienu svin: Marija, Marika, Marina

Kā cīnīties ar kāju nagu sēnīti?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sveikas dāmas! Tuvojas siltais laiks un gribētu atbrīvoties no sēnītes uz kāju nagiem ar noraušanas paņēmienu – esmu izmēģinājusies visādi tikt no tām vaļā. Vai kādai ir pieredze, kur to izdarīt, cik maksā un kā pēc tam staigāt?

Šo jautājumu lūdzām komentēt podoloģei Dinai Bašķei (http://podologaprakse.1w.lv/):
Pēc jautājuma noprotams, ka problēma ir aktuāla jau ilgu laiku. Šādos gadījumos sēnīšu sporas parasti atrodas arī inficētā naga gultnē, lai gan ar “neapbruņotu aci” nav pamanāmas sava mikroskopiskā izmēra dēļ. Naga noraušana (ablācija) problēmu neatrisinās. Drīzāk šo metodi var pielīdzināt karsta ūdens liešanai brūcē. Parasti nags ataug tikpat slims, kā bijis.

Jāsaka, ka nagu sēnīšu saslimšanu ārstēšana ir sarežģīts un laikietilpīgs process. Ārstēšanās rezultāts vislielākajā mērā ir atkarīgs no pacienta paša līdzdarbības – speciālistu rekomendāciju regulāras un precīzas izpildes mēnešu un pat gadu garumā.
Pasaulē, diemžēl, arvien vēl nav izgudrots ātras darbības universāls brīnumlīdzeklis pret nagu sēnīšu slimībām. Arī iekšķīga medikamentozā terapija nav piemērota ļoti daudziem pacientiem.

Speciālisti, kas var Jums palīdzēt problēmu risināt – podologs (diagnostika – laboratoriskie izmeklējumi, ārstnieciskais pedikīrs, pacientu praktiskā apmācība), dermatologs( diagnostika, medikamentozā terapija, recepšu medikamenti).

Podoloģiskās aprūpes galvenie uzdevumi sēnīšu slimību gadījumā ir radīt sēnītes attīstībai un izplatībai maksimāli nelabvēlīgus apstākļus, veikt bojāto nagu pareizu apstrādi (ārstnieciskais pedikīrs), lai nodrošinātu pretsēnīšu līdzekļu iekļūšanu bojātajos audos un pasargātu veselos audus no inficēšanās. Podoloģiskajā aprūpē tiek pielietoti pretsēnīšu līdzekļi, kas nav recepšu medikamenti. Ļoti svarīga ir pacientu apmācība – jo zinošāks pacients, jo labāks rezultāts.

Diagnostiku var veikt arī uzreiz pie dermatologa, pirms medikamentozās terapijas uzsākšanas.

Dalīties.

6 komentāru

  1. Man ir tā, ka vienai pēdiņai viss ok, bet otrai cieta āda, lobās, dažreiz niez. īpaši, kad augstpapēžu apavos visu dienu nostaigāju. Tad pirkstu starpās nieze un vēl jautājums. Dažreiz pēdas par sevi nemaz neliek manīt, bet reizēm pēdu svīšana ir ļoti traucējoša, mazgāju kaut simtreiz dienā, vienalga ož un svīst kaut arī cītīgi mazgājos un mainu apavus, pat gultā bez zeķēm jūtu, ka man ir pēdas un ar tām nav labi. Ko darīt? pie kāda ārsta man jāiet?

Atstāt Ziņu