Vārda dienu svin: Oskars, Ritvars, Anvars

Kā ar dabiskiem līdzekļiem iesmaržināt māju?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Veikalos iegādājamie ķīmiskie gaisa atsvaidzinātāji var izraisīt alerģijas un citas veselības problēmas, turklāt piesārņo gaisu. Lai no tā izvairītos, izmanto dabiskus un pašas radītus gaisa atsvaidzinātājus!

– Visu pirms rūpējies par svaigu gaisu – regulāri vēdini telpas.

– Veikalos iespējams iegādāties arī „zaļos” gaisa atsvaidzinātājus, kas freonu vietā satur vienīgi dabīgas augu ēteriskās eļļas, alkoholu, etiķi un/vai dzeramo sodu.

– Telpā var kūpināt kvalitatīvus vīraka kociņus vai dabiskās vaska sveces.

– Iegādājies sev tīkamu ēterisko eļļu. Vari gan kādu pilīti karsēt virs sveces, gan piepilināt ūdenim un ar šo smaržūdeni apsmidzināt tikko izmazgātus dīvāna spilvenus (tikai pēc tam izžāvē), galdautus, aizkarus.

– Izveido skaistu un smaržīgu kompozīciju – stikla traukā vai pītā groziņā saber kaltētas rožu ziedlapiņas vai citus ziedus, apelsīna miziņas un uzpilini vienu vai divus pilienus sev tīkamās ēteriskās eļļas.

– Ziemassvētku noskaņu veicinās telpā izvietoti apelsīni, kuros sadurtas krustnagliņas.

– Smakas noņem arī malta kafija – ieber to kādā trauciņā un ļauj lai tā tur kādu laiku pastāv – mājā izplatīsies patīkams kafijas aromāts. Vēl viens variants: veselas kafijas pupiņas saber traukā un ieliec tajā sveci. Svecei degot, kafijas pupiņas sasils un izplatīsies jauka smarža. Turklāt tas būs arī lielisks dekors!

– Var pakūpināt kadiķa zariņu.

– Telpā var izlikt smaržīgu augu, piemēram, lavandas, piparmētru un citu augu saišķīšus.

– Noliec kaltēties svaigi mizotas mandarīna vai citrona miziņas.

– Labu aromātu dod tikko ceptas piparkūkas.

– Izmanto kanēļa standziņas – saliec tās stikla traukā un turi uz galda. Kanēlim ir saldeni piparota smarža un tas radīs mājās svētku noskaņu.

– Telpā vāzē var ielikt ziedus ar patīkamu smaržu, piemēram, frēzijas.

Dalīties.

Atstāt Ziņu